arama

PROPLAN JUNİOR TAVUKLU YAVRU KEDİ MAMASI

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

PROPLAN JUNİOR TAVUKLU YAVRU KEDİ MAMASI

“Yavru kedilerin günlük besin ihtiyaçlarının sağlanması, gelişim evrelerini sağlıklı ve destekli şekilde atlatmaları, tüketilen gıdaların vücutta vitamin ve mineral olarak depolanıp büyümesini ve vücut kondisyonunun şekil almasında yardımcı olmak isteyen kedi sahiplerinin Problan Junior ürünlerinin zengin besin içeriğine bakıp kullanılması tavsiye edilir.

 

Yavru kedilerin yetişkinlik evresini tamamlama aşamalarında en çok ihtiyaç duyduğu besin bileşenleri proteinlerdir. Protein kaynaklı besinler hızlı gelişimi, kilo alımını, hücrelerin yenilenmesini, kemiklerin dengeli uzamasını ve güçlenmesini sağlamaktadır. Protein ağırlıklı olarak üretilmiş bu kedi maması canlıların büyüme ve gelişimlerini amaç haline getirerek hazırlanmıştır. %40 oranındaki tavuk besini destekli zengin içeriğiyle yavru kedilerin emilim ve sindirimini kolaylaştırmıştır.

 

Sütten kesilen yavruların , anne sütü içerisinde yer alan DHA maddesi canlıların görme yetilerini güçlendirirken beyin fonksiyonlarının işlevini hızlandırır. Bu durum göz önüne alınarak mama içeriğine DHA maddesi ilave edilmiştir böylelikle bağışıklık sisteminin de güçlenmesine destekçi olunması amaçlanmıştır. Büyüme ve gelişimlerini desteklemek için tam destekli besin bileşenlerinin mama ile hazırlanması sağlanmıştır. Mamanın tazeliğini korumak ve uzun ömürlü olmasını sağlamaya yönelik besin bileşenleri aynı zamanda idrar yolları enfeksiyonunun oluşmasını en aza indirmek ve böbrekteki kum ve taş oluşumlarının önüne geçilmesi hedeflenmiştir.

 

Proplan Junior Tavuklu Kedi Maması İçeriğindeki Besinler ve Etkileri Nelerdir ?

 

Mısır gluteni, mısır, mısır unu, tavuk eti ve türevleri, pirinç, sığır yağı, soya unu, buğday, mısır, balık , balık unu, kümes hayvanları eti, kurutulmuş yumurta, maya, fosforik asit, sakatat, tuz, tetrasodyum, potasyum klorür, kolin klorür, çinko sülfat, DL metionin, kalsiyum, karbonat, taurin, vitamin E, çinko, demir sülfat, askorbil, polifosfat, manganez, niasin, bakır, vitamin B12, piridoksin, hidroklorür, folik asit, vitamin D3, biyotin, sodyum kompleksi, selenit, su, ham protein, ham yağ, ham selüloz, ham kül, taurin.

 

 

 

-Taurin ve yağ asitlerinin besin değerleri göz önünde tutulduğunda bağırsakta emilimin kolaylaştığı görülür.

-Bağışıklık sisteminin dengeli gelişimi ve güçlenmesi DL metionin besin bileşeniyle desteklenir.

-Vücuttaki toksinleri atmak ve zararlı etki eden maddelerin oranını azaltmak için selenyum, beta karoten ve vitaminlerin içeriği etkilidir.

-Karbonhidrat oranı az, protein oranı fazla olan içerikte yağlanmanın önüne geçilmesi ve canlıların kas yapısını korunmasında etkin rol oynar.

-Taze pirinç ve sebze ve meyve lifleriyle sindirimi ve sindirim sisteminin güçlenmesini, dış etkenlere karşı direnç gösterimini arttırır.

-Omega 3 ve omega 6 besin bileşenleri ile, tavuktan aldığı protein zenginliğiyle deriye esneklik katarken canlılığını koruma, ipeksi ve parlak tüylerin oluşmasına sebep olmaktadır.

-Böbreklerin işlevi ve idrar üretiminde oluşacak kum ve taş gibi sağlık sorunu yaratan faktörlerin azalmasını sağlamaya yönelik fosfor ve kalsiyum kaynakları ilave edilmiştir.

-Kemik gelişimi ve kas kondisyonunun gelişmesine yönelik B12 vitamini ve demir besin bileşenlerinin dahil edilmesi.

-Pirinçten alınan karbonhidrat oranı kedilerin günlük enerji ihtiyacını karşılarken, ortaya çıkan enerji ve hareketlilik ile yağ yakımının kolaylaşması sağlanmıştır.

-İdeal olan kiloyu sürekli hale getirip , sürekliliğini sağlayabilmek için bitkisel lifler ve bitki özleri kullanılmıştır.

-Kalp ve damar hastalıklarının önüne geçilmesi , özellikle yavru kedilerde erken teşhise neden olmaktadır. Yavru iken farkedilmeyen bu rahatsızlıklar yetişkin kedi evrelerinde geç kalınmış sorunlar halini alır. Bunun önlemini erkenden almak için, yavru kedilerin günlük mama ihtiyacını karşılarken içerik olarak taurin ve kan oluşumu için sakatat besin bileşenleri ilave edilmiştir.

PROPLAN JUNİOR TAVUKLU YAVRU KEDİ MAMASI

Kullanım şekli olarak ;3 ya da 5 haftalık olan yavru kedilerde günlük mama tüketim miktarı 30 yada 40 gr civarında olmalıdır.