arama

Proplan Kedi Maması Yorumları

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Kedi Maması Yorumları

Bu firmanın sahibi aslında herkesin yakından bildiği ünlü bir gıda üreticisidir. Piyasada güvenilirliği yüksek olan yabancı sermayeli bir şirkettir. Proplan kedi maması hakkında birçok yorum yapılmış olup kısmen gerçeği yansıtmakla birlikte söylentilere de kulak asmamak gerektiğini belirtmeliyiz. Bu negatif gerçeklerden kanıtlanmış olan bir tanesi ise içeriğinde bulundurduğu GDO’lu içeriktir. Bu içerik muhtemelen tahıl karışımının kendisinden mamaya dâhil olmuştur. Aslına bakacak olursanız modern tarımın gelişmesiyle birlikte insanların tükettiği birçok tarım ürününün de GDO’suz olduğunu söylemek hayli güçtür. Hatta öyle ki hayvanlara verilen hormonlar ve onların tükettiği yapay yemler yüzünden, artık gıda terörü her canlıya bulaşmış durumdadır.

 

ProPlan markasını en tanınır hale getiren olay gerçekleştirdiği slogan kampanyası oldu. Bu kampanyaya göre kediniz mamayı beğenmediği takdirde firma geri alım garantisi veriyordu. Kampanyanın sonucu olarak ProPlan kedi maması yorumları ile ilgili oluşan anketlerden sizler için bir değerlendirme yazısı yazdık. Öncelikle bu kampanyaya korku ile yaklaşan herkes mamayı kullandıktan sonra kedisinin büyük bir iştahla mamaya saldırdığını söyledi. Bir diğer kullanıcı çoğunlukta olan kullanıcı yorumu ise mamanın koku yapmadığı yönündedir. Bunun önemini evcil hayvan besleyenler çok iyi bilirler. Eğer mama kabınıza koyduğunuz mama koku yaparsa bu eviniz ve hayvanınıza sirayet edebilir. Bir diğer kullanıcı tavsiyesi ise uzun ve parlak tüyleri olan kedilerin kullanımı için uygun olduğu yönündedir. İçeriğinde bulunan vitaminlerin dengeli oluşu sayesinde besleyiciliği yüksek bir mama olduğu söylenmektedir. Bu noktada son olarak dışkının kaliteli olduğu sık sık kullanıcılar tarafından belirtilmiş. Ne demek dışkının kaliteli olması? Silindir şeklinde ve katı halde dışkının meydana gelmesi durumudur. Kimse kedisinin ishal olmuş dışkısını istemez, böyle bir durum sağlıksızlığa bir işaret olarak görülmektedir. Etrafa bulaşmayan bir dışkı sağlıklı bir beslenmenin sonucudur demek mümkündür.

 

ProPlan kedi maması kendi rakipleri arasında yüksek fiyatlı bir o kadarda kaliteli olmasıyla fark yaratır. Kuzu eti parçalı köpek mamasını üreten tek firma olması da başka bir ayrıcalıktır. İnternet üzerinden satış yapan firmalar aracılığı ile mamayı temin etmeniz mümkündür. Arama motorunuza aradığınız mamanın türünü belirterek yazın ve fiyat karşılaştırması yapın daha sonra sizin için en uygun fiyatı veren internet sitesinden alışverişinizi gerçekleştirin. Bu satın alım sırasında dikkatli olmanız gereken bir nokta vardır ki o da kedi mamasının içeriğidir. Diğer bir önemli nokta ise mamanın taze olmasıdır. Yeni tarihli üretilmiş mamaları tercih etmeniz sizin için yararlı olacaktır.

 

            ProPlan kedi maması yorumları ile ilgili görüşleri aktardığımız bu yazımızdan istifade ettikten sonra veterinerinizle görüş alış verişinde bulunmanızda çok önemli bir husustur. Nasıl ki bir doktorun hastayı görmeden teşhis koyması doğru olmaz. Veyahut internetten hastalığınızın tedavisini arayarak, kendi başınıza eczaneye giderek içeriğini sorarak edindiğiniz bilgiye göre ilaç almanız doğru bir davranış olmaz. Aynen bu şekilde burada bizim belirttiklerimizin normal şartlarda normal kediler için olduğunu unutmayın. Veterinerinize gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra tavsiyesi üzerine kullanıma başlamanız uygun olacaktır.

Proplan Kedi Maması Yorumları

Diğer kedi maması markalarını deneyip memnun kalmamışsanız ve yeni bir arayış içerisinde iseniz ProPlan kesinlikle kullanıcıların birçoğu tarafından şiddetle tavsiye edilen bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır. Mamayı değiştirme aşamasında mutlaka belirli bir zaman aralığı oluşturun. Yani bir hafta on gün gibi bir zaman aralığında birkaç öğün değiştirerek alıştırma yapmanız kedinizi rahatlatacaktır. Aksi halde kediniz yeni mamaya tepki verebilir ve kullanmak istediğiniz markayı bir daha kullanamayabilirsiniz.