arama

Proplan Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Kedi Maması

Hayatınıza neşe, huzur, eğlenceli bir değişiklik yapmak istiyorsanız hayvan bakımı tam size göre. Hayvanlar sevimli, neşeli, enerjik dostlardır. Hayatınıza almaya kara verdiğiniz canlı ne olursa olsun sizi stresten uzaklaştıracaktır. Hayatınıza pozitif enerji katacaktır.

 

Hayatınıza almaya kara verdiğimiz sevimli dostlarımız için mama seçimi yaparken onların sağlığına ve gelişimine uygun mama seçmeye özen göstermeliyiz. Kedi mamaları, kedilerin gelişimi için çok önemlidir. Kedi maması seçerken ilk önce dikkat etmeniz gereken kedinizin yaşıdır. Kediniz yavrumu, yetişkin mi yoksa yaşlımı, kediniz kilolumu, kısırlaştırılmış mı? Bütün bunları biliyor olmalısınız ki doğru mama seçmeniz kolay olsun.

 

Kedinizi genç yaştan itibaren her şeyi yemeye alıştırmanız gerekir. Bu alıştırmayı uysalken, yavru zamanında yapmanız daha kolay olur. Kedinizin seveceği, onun yaşına, ırkına ve sağlık durumuna uygun bir mama ile beslenmesi gerekir.

 

Kedinizin, yaşına, kilosuna, boyutuna, yaşam tarzına, becerilerine ve özel ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olan mamaları tercih etmelisiniz. Besin içeriği ve enerji arasındaki dengeyi sağlamış olan ve kedinizin gereksinim duyduğu tüm gerekli besin maddelerini içeren mamalarla beslenen kediniz daha sağlıklı olacaktır. Kedinizi asla aşırı yemesi için zorlamayınız. Kediniz ne ölçüde yiyeceğinin bilince dedir. Aynı zaman 24 saat boyunca yemediği mamayı tekrar kedinizin önüne koymayın Kedinizin kabına konulacak yiyecekler ne buz gibi nede kaynar olmalıdır. Mamanın yanında her zaman taze, temiz su bulunmalıdır.

 

Kedi maması seçerken nelere dikkat etmeniz gerekmektedir?

  • Mama içeriğindeki protein ve besin değerine dikkat etmelisiniz.
  • Yaş ve sağlık durumuna uygun mama seçmelisiniz
  • Kaliteli mama seçilmelidir
  • Mamanın içeriğine bakılmalı kedinize uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Mamanın son kullanma tarihine mutlaka bakılmalıdır.

 

 

Kaliteli ve profesyonel bir kedi mamasında olması gerekenler:

 

Deriye sağlık, tüylere parlaklık kazandırmalı, kemiklere ve eklem yapısına destek vermeli, Kasları geliştirmeli ve kuvvetlendirmeli, Bağışıklık sistemini güçlendirmeli, sağlıklı ve kolay sindirilir olmalı, içeriğindeki vitamin ve minareler kedinizin ihtiyacını tam olarak karşılamalıdır.

 

Kedinizin bakımında en önemli konuların başında uygun kedi maması seçmek gelir. Doğru mama seçimi kedinizin daha sağlıklı, daha uzun ömürlü ve daha mutlu olmasını etkiler. Günümüzde artık bir çok markada kedi maması bulunmaktadır. her lezzette kedinizin her türlü ihtiyacını karşılayacak, içeriği ile zengin vitamin ve mineralleri ile tasarlanmış her bütçeye uygun mama bulmak mümkündür. Kedi mamalarında proplan kedi maması her yaştan kedi için uygun olarak üretilmiş kedi mamasıdır.

Yavru kediniz için özel olarak tasarlanmış, yetişkin kediniz için özel olarak tasarlanmış, kısırlaştırılmış kediniz için özel olarak tasarlanmış, lıght, yaş kuru kedinizin tüm ihtiyacını karşılayan çeşitleri ile hazırlanarak marketlerde ve pet shoplarda siz kedi severlerin tercihine sunulmuş bir mamadır. Tüm sağlık koşullarına ve hijyen şartlarına uygun olarak üretilmiş proplan kedi maması kaliteli ve lezzetli mamadır. İçeriğinde katkı maddesi kullanılmamış olup kedinizin göz ve kalp sağlığı, deri ve tüy sağlığı, bağışıklık sistemi, sindirim sitemi için gerekli olan besinler, vitaminler ve mineraller içeren mama çeşitleri ile market raflarında ve pet shoplarda satışa sunulmuştur. Aynı zaman da internet üzerindeki online alış veriş sitesinden tek tıkla da sahip olabilirsiniz. Online alış verişlerde kapıda ödeme, uygun taksit imkanları ve bazı ürünlerdeki kampanyalardan da yararlanabilirisiniz. Ağzı fermuarlı özel ambalajlarında satılan proplan kedi maması sağlıklı, kaliteli ve lezzetli kedi mamasıdır.

Proplan Kedi Maması

Mama alırken veterinere danışınızın kedinize uygun olan mamayı seçmenizde yardım alınız. Son kullanma tarihine ve saklama koşullarına uygun olarak muhafaza edeceğiniz proplan kedi mamasını serin ve kuru yerde, güneş ışınlarından ve nemden koruyarak muhafaza etmelisiniz. Proplan kedi mamasını kedinize güvenle verebilirsiniz.