arama

ProPlan Somunlu Pirinçli Yetişkin Kuru Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

ProPlan Somunlu Pirinçli Yetişkin Kuru Kedi Maması

İnsanlık tarihi boyunca yaptığı ilerlemesini şüphesiz hayvanları evcilleştirdiği gün yapmıştır. Bu tanrının insanlara bir lütfu olarak verilen hediyelerden biridir. Evcilleşen hayvanlar insan sağlığını güvenliğini yaşamını yaşam kalitesini doğrudan etkilemiş ve doğrudan insan ömrünün uzamasına sebep olmuştur. Öyle ki ilk evcilleşen at insanın daha uzun mesafeleri daha uzun kat etmesine daha hızlı avları yakalamasına daha ağır yükleri taşımasına yardımcı olmuştur. Evcilleşen yabani inekler et ve süt olarak insanları başlarda beslemiş sonrasında peynir ve yoğurt olarak zengin bir besin zinciri oluşturmuşlardır. Hızlı koşan avları yakalamak için ve evcilleştirilmiş inekleri koyunları korumak için evcilleştirilen köpekler bu alanda yırtıcılar ile mücadele etmeden güvenli ilerleyişe sebep olmuştur. Hiç şüphesiz evcilleşen kedi insan hayatı için kritik önem taşımaktadır. Öyle ki Avrupa kolera hastalığının ilk çıktığı dönemlerde artan fare popülasyonun sebebini kedileri toplamak ve öldürerek tanrının onları koruyacağını düşünmüş aynı dönemde sokak kedilerine sürekli ve düzenli olarak yiyecek veren evlerinde misafir eden Anadolu halkı salgından etkilenmemiştir. Her ne kadar hatalarını anlayıp kedilere daha çok kucak açmış ve kedilerde insanlara şükranlarını fare popülasyonunu azaltarak sunmuştur.

 

Modern insan artık evcil hayvanların değerini daha çok biliyor. Artık her 5 aileden birinde mutlaka evcil hayvan bulunmakta ve sayı günden güne artıyor. Burada kilit önem taşıyan evcil hayvanların üzerinde yapılmış ve tecrübe ile kanıtlanmış bilimsel gerçekler ve onlara karşı hissettiğimiz karşılıksız sevgi. İstatistikler hayvanlar ile büyüyen insanların daha kibar ve nazik olduğunu daha sağlıklı ve duyarlı olduklarını söylüyor. Çocuk yaşta o minnacık dostlarımızla iletişim kurmayı öğrenen bireyler ikili insan ilişkilerinde ve iş yaşamında daha aktif ve başarılı insanlar oluyor.

 

Evcil hayvanlar listesinin lideri olan kediler ise beslenmesi ile olduğu kadar karakterleri ile de gönlümüze taht kurmuş durumdalar. Çünkü cinsi ne olursa olsun bizlere gösterdikleri şefkat ve tarifsiz minnetleri onları daha çok sevmemize neden oluyor. Fakat onları bazen çok sevmemizden kaynaklanan bazı yanlış besleme alışkanlıkları ediniyoruz. Kediler ile bilinmesi gereken ilk şey onlar kesinlikle insanlar gibi beslenmemeli ve insanlar gibi içecek içemeyecekleridir. Onlar için en doğru yiyecek ProPlan Somunlu Pirinçli Yetişkin Kuru Kedi Maması olacaktır. Genellikle yavru oldukları dönemlerde süt ile beslenen kediler büyüyüp yetişkinliğe eriştiklerinde her şeyi yiyebilecekleri yanılgısına düşülmektedir. Fakat evcil dostlarımız bizim aksimize Şekerli tuzlu ekşi acı gibi yiyecekleri tüketemezler ve bu tip yiyecekleri açlıktan yemiş olsalar dahi onların sağlıkları için çok büyük olumsuzluklara sebep olacaktır.

 

Eğer kediniz sürekli bir köşede yatıyor ve sizinle vakit geçirmek istemiyorsa bunun tek bir sebebi vardı yaşamış olduğu sindirim rahatsızlığı ProPlan Somunlu Pirinçli Yetişkin Kuru Kedi Maması içeriği ile bunu o dertten kurtaracaktır. Çünkü ProPlan Somunlu Pirinçli Yetişkin Kuru Kedi Maması içeriğimde ayrıca kedilerin favori yiyeceği olan somun balığı içermektedir. Bu kedinizin tüylerinin ışıl ışıl parlamasına ve onun enerjik oyunlar oynamasına yardımcı olacaktır. Mama yapılan analizlerde %40 oranında ham protein içererek onun günlük protein ihtiyacını fazlasıyla karşıladığını kanıtlamıştır. Ayrıca ham yağ oranı %16 ve 20 arasında değişen miktarı ile sindirim sisteminin daha rahat çalışmasına yardımcı olacaktır. Ham selüloz %2 de sabitlenmiş ham kül desteği ise %8 olarak dengelenmiştir. Ayrıca içeriğinde olan %12 oranında su kediniz için günlük olarak ihtiyacı olan takviyeyi sağlayacaktır. İçeriğinde mineral açıdan fosfor, kalsiyum, sodyum, Vitaminler A.D3.E bulunduran ProPlan Somunlu Pirinçli Yetişkin Kuru Kedi Maması kilo başında 150 gram Taurin içererek onun böbreklerini daha iyi kullanması için destek olacaktır.

ProPlan Somunlu Pirinçli Yetişkin Kuru Kedi Maması

İçerisinde somun eti. Pirinç, mısır glüten unu, tavuk, kurutulmuş yumurta, gibi son derece yararlı bir karışımı da barındırmaktadır. Eğer sizde kedinize teşekkür etmek istiyorsanız seçmeniz gereken besin kesinlikle ProPlan Somunlu Pirinçli Yetişkin Kuru Kedi Maması olmalıdır.