arama

Proplan Steril Okyanus Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Steril Okyanus Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

Kısırlaştırılmış kediler için mükemmel bir lezzet. Kedileri sağlıklı beslerken aynı zamanda mamadan mutluluk duymasını da sağlayabilirsiniz. İçerisinde ki özel hazırlanmış özel sos tadı ile kedilerin hayır diyemeyeceği bir lezzet haline gelen Proplan Steril Okyanus Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi yeni bir ürünle daha karşınıza çıkmakta.

Kedilerin günlük besin ihtiyacını almada uygundur. Mutlaka su ile verilmeli ve günlük olarak servis edilmesi önerilir. Kedilerin ağırlığına göre verilen adet miktarı da değişmektedir. Örneğin; 5 kg’lık bir kedi için ortalama 3-5 adet verilmelidir.

İçindekilere bakacak olursak; mineraller, çeşitli şekerler, balık ve balık türevleri, et ve hayvansal türevler. İçerisindeki hayvansal ürünler genellikle okyanus balıklarının %4 ünü kaplar. Analiz değerlerine bakacak olursak; ham selüloz, nem, omega 3 yağ asitleri, omega 6 yağ asitleri, protein, yağ içeriği, inorganik madde.

Yukarıda verilen miktarlar kedilerin hareketlilik, aktivite, hastalık ve gebelik durumlarına göre değişiklik gösterebilir. Paket açıldıktan sonra en fazla 2 gün buzdolabında bekletilebilir. Diğer türlü sıcak ortamda tazeliğini koruyamayabilir. Mama kabında beklemiş mama çabuk bozulacağından bir kavanoza boşaltarak muhafaza etmek mamanın tazeliğini ve etkisini korur.

Neden Proplan Steril Okyanus Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi kullanmalıyım?

İçerisinde ki omega 3 ve 6 sayesinde kısırlaştırılmış kedilerde alınan kiloların yağ yakımın da etkisi, içerisindeki çeşitli şekerlerin kullanılması ile karbonhidrat ihtiyacını karşılayıp yapay gıdaların önüne geçilmesi, %4 oranındaki okyanus balıklarının göz ve kalp fonksiyonlarının işlevini artırmada etkisi, %0 tahıl özelliğiyle kedilerin yağ depolamasının önüne geçilmesi ve bu protein içeriğiyle desteklemesi.

Proplan Steril Okyanus Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi Faydaları?
Sindirimi kolaylaştırır, mide rahatlığı ve hafifliğini sağlar, tok kalmayı sağlar, %0 tahıl oranıyla hassas olan kedilerin alerjik reaksiyonlarının önüne geçilmiştir, dış etkenlere karşı içerisin de ki selüloz ile hastalıklara karşı direnç gösterir, özellikle yetişkin kedilerde ilerleyen zamanla birlikte görme fonksiyonlarının düşmesinin önüne geçmek için omega 3 ve 6 yağ asitlerinin kullanılması, protein ağırlıklı olduğu için yağsız kasların korunmasında etkilidir.

Kedilerin alışkanlığına ve besin tüketimine yönelik tercihlerini bilen sahipleri Proplan Steril ürünlerinin diğer mama türlerine de resmi internet sitesi üzerinden bakıp inceleyebilir, aynı zamanda sipariş verebilirler. 24 ay boyunca garantisi olan ürünlerin yurtiçi ve yurt dışı satımları mevcuttur. Mama tipi olarak konserve olduğu için su ile tüketilmesi kediler için lezzetli bir besin haline gelmektedir.

Kedilerin yaşına, aktivite haline, doğurganlık oranına bakılarak verilen oranı artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Yeni kısırlaştırılmış kedilerde iştah olarak azalma görülse de ek besin mamalarla bu iştahı eski haline getirebilirsiniz. Proplan Steril Okyanus Balıklı Kedi Konservesi’nde içerisindeki balık ürünleri ve protein destekli besin maddeleriyle iştah açımını kolaylaştırıp kedilerde günlük besin ihtiyacını alması için besin ayrımı yapmadan yemesi sağlanmaktadır. Bedensel olarak gelişim gösteren kediler yağlanmadan sadece kas olarak kendini yenilemesi güçlü bir iskelet sistemi ve parlak bir tüy, esnek bir deriye sahip olmasında yardımcı olmaktadır.

Proplan Steril Okyanus Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

Kuru olarak da verilebilen bu ürün kedilerin tercihine ve damak zevkine göre su ile de verilebilir. Kuru olarak tüketildiğinde ekstradan ek besinle verilmemelidir. Fakat su ile tüketildiğinde kedilerin sevdiği doğal besinlerde mama konservesinin içine karıştırılarak daha kolay alışmasını ve daha çok sevmesini sağlamaktadır. Paket kullanımı günlük olarak verilebilir, bazı mamalar 4 günlük alışma evresinde belli aralıklar ile verilirken Proplan Steril ürünlerinde sınırlama ve kısıtlama yoktur. Paketin üzerindeki kullanım talimatlarıyla kedilerin sağlıklı beslenmesi sağlanır.