arama

Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması

Yetişkin kedilerin protein ihtiyacı köpek ve inşalara göre daha fazladır. Eğer yetişkin kedinizi yavru kediler için üretilmiş bir mama ile beslerseniz kediniz böbrek ve karaciğer sorunu yaşar. Kediniz 8/ 10 aylık olduğunda veterinerinizin onayı ile yavru kedi mamasından yetişkin kedi mamasına geçiş yapmanız gerekmektedir. Kedinizin kilosu ve harcadığı günlük enerjiye göre mamanın miktarını ayarlamalısınız. Kedinizi günde iki kere belli saatlerde besleyin bu durum kedinizin hem sağlıklı beslenmesiniz hem de eğitimi açısından etkili olacaktır.

 

Kediler çok enerjik pozitif canlılardır. Yüksek tansiyon hastalarına çok iyi gelen sevimli canlılardır. Kediler hayvanlar içerisinde en uykucu hayvan olarak bilinirler ve günlerini 16 saate yakın uyuyarak geçirirler. Okşanmaktan çok hoşlanırlar oldukça meraklı canlılardır. Merak ettikleri her şeyin içine girmeye ya da tırmalamaya çalışırlar. Kediler sezgileri kuvvetli canlılardır.

 

Kedilerin beslenmesi: Kediler yaradılışları gereği et oburdurlar. Piyasada bulunan hazır mamalar, hayvansal ürünlerle bitkisel ürünlerin bileşiminden oluşmakta olup, en düşük kaliteden en yüksek kaliteye kadar herhangi bir hazır mamanın içerik bilgilerinde mısır, pirinç, buğday gibi tahıl türleri daima birinci ya da ikinci sırada, en iyi olasılıkla ilk üç sırada yer alır. Bu mamalarla beslenen bir kedi, doğası gereği mecburi etobur olmasına rağmen, hayvansal proteinlerden karşılaması gereken besin ihtiyacının önemli bir kısmını tahıl türlerinden karşılamak zorunda kalır. Aşırı beslenme kedinizde şeker hastalığı ,kalp hastalığı,solunum bozukluğu gibi bir çok sağlık sorunu olmasına neden olur.kedinizi veterinerinizin önerdiği ideal kiloda tutarak beslemeye çalışın.Bir kedinin hatları ince olmalı derinin altındaki yağ tabakası ise ancak kaburgaları sayılmayacak kadar kalın olmalıdır.eğer kediniz ideal kilosundan 1520 gr. fazla ise obez sayılır.

 

Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması 1/7 yaş kediler için özel olarak üretilmiş yetişkin kedi mamasıdır. Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması bu yaş kedilerin bağışıklık sistemini destekleyen bir mamadır. Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması gerçek somon eti ve yüksek kalitede protein kaynağı içerir. Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması optimal protein ve kalori oranı ile güçlü ve sağlıklı kas yapısını destekleyen Premium bir mamadır. Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması omega 3 ve omega 6 gibi balık yağı içeriği ile kediniz daha sağlıklı ve parlak tüylere sahip olur.

Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması yüksek sindirim, protein ve karbonhidrat içeriği sayesinde sindirilemeyen besin miktarı azalır. Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması ürün beslenme tablosu incelenerek kedinizin günlük enerji kaybı, hareketliliğini hesaplayarak uygun beslenme miktarını ayarlayabilirsiniz. Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması kedinizin damak tadına uygun tasarlanmış lezzetli bir yetişkin kedi mamasıdır. Veterinerinizin onayı olmadan Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması içerisine ek gıda, vitamin veya mineral ilave etmeyin. Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması zengin içeriği ve vitamin katkıları ile kedinizin tüm besin ihtiyacını karşılayan tam bir yetişkin kedi mamasıdır.

Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması

Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması tüm market petshop raflarında ve petshoplarda kolayca temin edebileceğiniz yetişkin kuru kedi mamasıdır. Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması tüm sağlık koşullarına ve hijyen şartlarına uygun olarak üretilmiş olan kaliteli ve lezzetli bir kedi mamasıdır. Proplan Sterilised Somonlu Yetişkin Kuru Kedi Maması saklama koşullarına uygun olarak kuru ve serin bir yerde muhafaza ediniz.