arama

Purina Felix Çifte Lezzet Etli Tavuklu Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Purina Felix Çifte Lezzet Etli Tavuklu Kedi Konservesi

Evinizde kedi beslemeye mi karar verdiniz? Belki çocuğunuz bir kedi yavrusu istedi, belki de siz yalnızlığınızı paylaşacak bir arkadaş arıyorsunuz… Eğer bu sebeplerle bir kedi almaya karar verdiyseniz öncelikle kendinize şu soruyu sormalısınız; bir kedi bakmaya hazır mıyım? Bu soru çok önemlidir. Çünkü bir evcil hayvan sahibi olmak demek hayatınızın tamamen değişmesi demektir. Onu her gün sevmeli, beslemeli, yalnız bırakmamalı ve bunu kedinizin ömrü boyunca devam ettirmelisiniz. Tüm bu konularda kendinize güveniyorsanız bu sefer acaba bu hayvanı nereden bulacağım sorusu gelecek akla. Evcil hayvanların pet shoplarda satılması aslında iyi bir durum değil. Tabii ki bir pet shopa girip cins bir kediye ücreti karşılığında sahip olabilirsiniz. ancak hem bir evcil hayvan sahibi olmak, hem de iyilik yapmak istiyorsanız kedinizi bir barınaktan sahiplenebilir ya da sokaktan bir yavru kedi alabilir, ona sıcak bir yuva armağan edebilirsiniz. Barınaktan sahipleneceğiniz kediler genelde temel bakım ve aşıları yapılmış olur. Sokaktan aldığınız bir yavruyu da evinize almadan önce mutlaka veteriner kontrollerini yaptırmalı, hastalık taşımadığına emin olmalısınız. Pek çok şehirde belediye veterinerleri sokak hayvanlarının ilk kontrollerini ve kuduz dahil aşılarını ücretsiz olarak yapmaktadır.

 

Peki bir kedi sahiplendiniz ona nasıl bakacaksınız? Öncelikle Ona evde bir köşe ayırmalı, uyuması için bir minder koymalısınız. Kedinizin tuvalet ihtiyacını karşılayabilmesi için de mutlaka bir tuvalet kabı ve kedi kumu edinmelisiniz. Kediler titiz hayvanlardır, kumunu her gün düzenli olarak temizlemeli, belirli aralıklarla da değiştirmelisiniz.

 

Kedinizin beslenmesi de bakımındaki en önemli ayrıntılardan biridir. Kaliteli bir mamayla beslenen kediniz hem sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişecek, hem de olması gereken büyüklüğe ulaşabilecektir. Anne sütünden kesilmiş bir kedi on iki aylık olana kadar yavru kediler için özel olarak üretilmiş yaş veya kuru mamalarla beslenmelidir. Purina firması kediler için en kaliteli mamaları yaşına, cinsine ve özel ihtiyaçlarına uygun olarak üretir. Purina felix çifte lezzet etli tavuklu kedi konservesi lezzetli ve besleyici içeriğiyle kedilerin severek yiyeceği bir besindir. Yetişkin bir kedinin günlük beslenme ihtiyacının tamamını karşılar. Dana etli ve tavuklu içeriğiyle kedinizin protein ihtiyacını karşılayarak onun yağsız ve sağlıklı bir ağırlığa kavuşmasına yardımcı olur. Kedinizin severek yiyeceği purina felix çifte lezzet etli tavuklu kedi konservesi kedinizin temel beslenme ihtiyaçlarını gebelik ve emzirme döneminde de miktarını ayarlamak suretiyle rahatça karşılayabilir.

 

 

             Purina felix çifte lezzet etli tavuklu kedi konservesi normal ağırlıktaki ortalama aktiviteye sahip kedinize bir paketi günde iki öğüne bölünerek verilmelidir. Kediniz daha hareketli veya daha sakin bir yapıya sahipse mama miktarı duruma göre artırılabilir veya azaltılabilir.

 

İçeriğindeki et, tavuk ve diğer hayvansal proteinler, bitkisel protein özleri ve mineraller kedinizin yeterli ve dengeli beslenmesine başka bir besin takviyesine ihtiyaç duyulmadan yeterli olur. Kediniz jöle içindeki lezzet tanelerini severek yer, sağlıklı bir ağırlığa ve gelişim düzeyine kolayca ulaşır, uzun yıllar sağlığını purina mamaları sayesinde korur.

Purina Felix Çifte Lezzet Etli Tavuklu Kedi Konservesi

Çok sevdiğiniz kedinizi büyütürken beslenmesine azami özeni göstermeli , onu kesinlikle yemek artıkları, salam sosis gibi şarküteri ürünleri ile beslememelisiniz. Kedinizin beslenmesinde sadece özel olarak hazırlanmış kuru veya yaş mamaları tercih etmelisiniz. Hazır mama alıyor olmak da aslında yeterli değildir, tercih ettiğiniz mama kaliteli olmalı, gerçek et ve protein içeriğine sahip olmalı kedinizin ihtiyacı olmayan tahıl ürünlerini içermemelidir. Purina felix çifte lezzet etli tavuklu kedi konservesi yaş mama tercihinizde birinci sırada olmalıdır.