arama

Purina Felix Somon – Alabalıklı Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Purina Felix Somon – Alabalıklı Kedi Konservesi

Bu tip mamalar genellikle kedilerin tam boğazlarına hitap edecek cinstedir. Kediler biz insanlar için çok önemli ve çok sadık dostlarımızdır. Kediler için hemen hemen her cinse hitap eder. Küçük dostlarımızın ağır ve lezzetsiz mamalardan yiyerek daha kötü durumda olmaları sağlanmaktadır. Ucuz ve sağlıksız mamalardan uzak durulmalıdır. Purina Felix Somon – Alabalıklı Kedi Konservesi işte tam da özellikle yetişkin kediler için çok önemli bir besin kaynağıdır. İçerisinde beslemiş olduğu somon ve alabalıklı lezzetler sayesinde minik dostlarımızın tam lezzetlerine hitap etmektedir.

 

Küçük dostlarımızın ağız lezzetlerine uygun olarak hazırlanmış olan bu mama, besleyici ve koruyucu özellik taşımaktadır. Aroması ve yenilebilirliği yüksek olan bu yaş mamanın içerisindeki tavuk ve balık parçacıkları minik dostlarımızın günlük yemesi gereken mineralleri bu mamadan rahatlıkla sağlayabilirler. Bu mamanın içerisinde bulunan somon eti, proteinli balık ve balık ürünleri, mineral ve çeşitli besleyici şekerler bulunmaktadır. Kedilerin özellikle gebelik ve emzirme dönemlerinde de tercih edilebilmektedir. Sindirimi kolay ve rahat olan bu mamaların minik dostlarımızın günlük alabileceği bütün besinleri içerisinde barındırma özelliği de bulunmaktadır. Kullanımı ise çok rahat ve kolaydır.

Bu mamanın başka bir mama yada ek bir madde ile karıştırılarak verilmesine gerek yoktur. Çünkü bu mamanın içerisinde bulunan proteinler kedilerimizin gün boyu dirençli ve hareketli olmalarını sağlamaktadırlar. Mamaların hayvanlar üzerindeki etkisine değinirsek bu tip mamalar minik dostlarımız açısında çok lezzetli ve güzeldir. Ancak bazı tip mamalar onların sindirim sistemine zarar verebilir ve sonunda üzücü sonuçlar alabilirsiniz. Bu yüzden minik dostlarımıza verilecek mamaları özenle seçmeli ve kullanım prosedürü son derece uygun olan mama seçilmelidir. Mamaların dışkılama yaparken etkisinden söz edersek eğer her tip mama her çeşit kediye göre farklılık gösterebilir. Kimi kediye iyi gelen bir mama başka bir kediye iyi gelmemektedir ve dışkılarına yaparken çok zorlanarak kesinlikle tıbbi bir destek alınmalıdır. Kedilerin cinsleri yaşları ve ne ölçüde mama gereksinim duydukları da çok önemlidir. Kedilerin yaşları büyük olmak zorundadır bu tip mamalar için. Kedilerin cinslerinin mamaları yerken öyle aşırı bir duyarlılığı yoktur. Ama elbette alerjik reaksiyon gösterebilen mamalar olacaktır. Mama tercihimizi özenli ve düzenli bir şekilde yapar isek minik dostlarımızın yaşamlarını uzatabilir ve daha sağlıklı yaşamalarını sağlayabiliriz.

 

Çevremizde hayvanlarına karşı zalimce ve kötü bir biçimde yaklaşan insanlar ne yazıktır ki var. Bu tip insanlar toplumlarda barındırılmamalıdır. Herkes hayvanlara karşı duyarlı ve özveri ile yaklaştığı sürece onlarda bir süre sonra insanların ne kadar iyi canlılar olduğunu kavrayabilir ve ona göre yaklaşabilirler. Kediler ve köpekler bir çok ailenin severek baktığı canlıların en başında gelirler. Kedilerin insanlara yakınlığı biraz tartışılsa da köpeklerin sadık oluşu elbette tartışılamaz.

Purina Felix Somon – Alabalıklı Kedi Konservesi

Köpekler hemen hemen her insanın benimde köpeğim olsun diyebileceği sadık hayvanlardır. Tabi ki kediler olsun yada köpekler olsun asla sokağa atılmamalı hatta sokakta kalmak zorunda olan hayvanlara da evimizin önüne bir takın su, süt ve süt ürünleri, balıklardan atarak onların da beslenmelerine yardımcı olmalıyız. Yada evinizde bulundurduğunuz kendi kedi yada köpeğiniz için mamalardan bir miktar sokakların bir köşelerine koyarak onlarında beslenmelerini sağlayabilirsiniz. İnsanların bu tip duyarlılık yapması çevremizdeki minik dostlarımızın mutlu olmasını sağlamaya işaret eder. Mamaların hayvanlara etkisi son derece güzel ve mutlu edici niteliktedir. Her insan üzerine düşen görevi yerine getirirse minik dostlarımızın mutluluğu bizi de mutlu edecektir.