arama

Purina Felix Somonlu Kedi Yaş Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Purina Felix Somonlu Kedi Yaş Maması

Kedi beslenmesinde önemli olan birkaç husus vardır. Örneğin kedi mamasında kullanılacak besinlerin içinde et ürünü çok önemlidir. Ayrıca protein, yağ, minerallerde bir kedi mamasında önemli bir yere sahiptir. Sadece tahıl içerikli mamalar alınmamalıdır. Tahıllar kedi beslenmesinde kullanılan bir besin maddesi olsa da oran olarak çok düşük kullanılması gerekilir. Önemli olan et oranının daha çok olmasıdır.

 

Sağlıksız ve kalitesiz bir mamayı kullandığınızda kedinizde öncelikle aşırı yeme, aşırı dışkılama, tüy dökümünde artma, sağlıksız tüy ve deri gelişimi, enerjisinde düşüş olup sürekli uyuklama hali, uzaktan bakıldığında bile fark edilecek mat ve sağlıksız tüy görünümü olacaktır. Bunlar gözle görülebilir farklılıklardır bunların yanında gözle görülmeyen bağışıklık sisteminin, sindirim sistemini, kas sisteminin kötü hale gelmesi de örnek gösterilebilir. Kısacası kedinizin sağlığının çok olumsuz etkileneceğini söyleyebiliriz. Bu yüzden kullanılacak mama dikkatle seçilmelidir.

 

Purina Felix somonlu kedi yaş maması kullanılır bir mama olup olmadığına bakacak olursak öncelikle somon eti dikkatimizi çeker. Somon eti özellikle kedi beslenmesinde çok önemli bir besin kaynağıdır. Çünkü içinde bulunan Omega 3 ve Omega 6 bir kedi sağlığı için çok önemlidir. Ayrıca somon etinde yer alan protein de gayet iyi bir seviyededir. Omega 3 ve Omega 6’nın faydalarına gelecek olursak öncelikle parlak bir tüy deri görünümü sağlar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendir. Vücuda direnç kazandırır. Vücudu mikroplara karşı korur. Beyin, göz gelişimi için yararlıdır. Sindirimi kolay ve sindirime yararlıdır. Bu yüzden Purina Felix somonlu kedi yaş mamasında bulunan somon eti bir artıdır.

 

Purina Felix somonlu kedi yaş mamasında protein sağlama amaçlı bol bol et kullanılmıştır. Protein miktarının %13 olan mamada kedinizin ihtiyacı olan protein miktarı fazlasıyla karşılanmıştır. Bir kedi mamasında ortalama kullanılan protein miktarı &7,5-12 arasında olduğu düşünüldüğünde Purina Felix somonlu kedi yaş maması protein bakımından oldukça zengin bir mama olduğu görülmektedir. Peki, protein neden önemlidir. Şöyle söyleyelim ki proteinler kedinizin vücudunun onarılması, yapılandırılması, korunmasında rol oynar. Öncelikle hücrelerin onarılması ve yenilenmesi için çalışır. Antikorla üretilmesinde görevleri vardır. Bu sayede dışarıdan gelecek her türlü tehlikeye karşı kedinizi korur. Son olarak enerji vericidir. Bağışıklık sistemine yararı vardır. Protein miktarının mamada bolca olması bu yüzden çok önemlidir. Çünkü protein bir zırh gibi vücudu korur ve her zaman izler. Düzgün çalışmasında görevleri vardır vücudun.

 

Purina Felix somonlu kedi yaş maması yağ içeriği %3 olarak belirtilmiş. Yağ kedinizin enerjisini sağlama ve iç organları koruma amacı güden bir içeriktir. Oran olarak gayet iyidir. Bu yüzden Purina Felix somonlu kedi yaş mamasında bulunan yağ oranı ile kedinizin günlük enerjisini sağlarken aynı zamanda onu koruyabileceksiniz. Diğer bir içerik selüloz %0,5 olarak verilmiş. Selüloz damarların iyi durumda olmasını sağlar. Bu sayede damarlar yoluyla besin ve oksijen alan kediniz daha sağlıklı bir şekil alacaktır. Damarların tıkanması bir kedi için hiç güzel bir şey değildir. Çabuk yorulur, sağlığı tehlikeye girer. Üstelik kan dolaşımında önemli bir yeri olan damarların selüloz sayesinde iç organlara yardımı olacaktır.

 

Kedi mamasında minareler de unutulmamış. Mineraller vücudu daha dayanıklı hale getiren içeriklerdir. Örneğin kalsiyum kas ve kemikleri daha sağlam ve daha iyi hale getirir. Demir daha dayanıklı bir vücut sağlar. Vücut sistemlerinin düzgün çalışmasında görev alırlar. Bu sistemler kas, sindirim, iskelet, göz… gibi sistemlerdir. Mineral eksikliği durumda kediniz zarar görür.

Purina Felix Somonlu Kedi Yaş Maması

Purina Felix somonlu kedi yaş maması içerik olarak bakıldığında kedinizin sağlığını koruma açısından önemli bir mamadır. Bu yüzden kedinizin sağlığını devam ettirmek istiyorsanız bu mamayı kullanabilirsiniz. Kaliteli ve yararlı bir mama olduğu içeriklerine bakılarak da anlaşıla bilen Purina Felix somonlu kedi yaş mamasını korkmadan kullanabilirsiniz.