arama

Quik Yavru Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Quik Yavru Kedi Konservesi

Quik Yavru Kedi Konservesi

             Yavru kedilerin evde bakımı sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Çok hassas olan yavru kedilerin beslenmesi ve bakımı özel bazı durumları gerektirir. Eğer evinizde bakmak için, yavru bir kediyi sahiplendiyseniz, bu evinizde birçok önlem almanız, sağlığıyla yakından ilgilenmeniz, özellikle bebeklik döneminde beslenmesine çok özen göstermeniz, aşılarını ve sağlık kontrollerini aksatmamanız, yavru kedinizi eğitmeniz gibi bir çok ilginç faaliyet sizi bekliyor olacak.Evinizde bir yavru kediye bakma fikrindeyseniz, zaten kedileri seviyorsunuz demektir ve bu sorumlulukların, bu durumda sizi rahatsız etmesi gibi bir durum zaten oluşmayacaktır, hatta sizin için zevkli bir faaliyete dönüşecektir.

 

Yavru kedinizin evde güvenliğini sağlamanız, onun başına gelebilecek kazaları engellemeniz için önemlidir. Evinizde, açık cam ve kapıları, özellikle evde olmayacaksanız kontrol etmelisiniz. Kedinizin sağlığını takip etmek için, iyi bir veteriner hekim bulmalı ve kediniz eve gelir gelmez, sağlık kontrolünü yaptırmalı, aşı takvimini belirlemelisiniz. Kediler, sıcağı çok severler ve güneşi gördükleri her yerde, güneş ile sıcağın keyfini çıkarırlar. Kedinizi güneş ışınlarının yakıcı olduğu saatlerde, güneş yanıkları ve güneş çarpmalarından korumalı ve bu konudaki gerekli önlemleri almalısınız.

 

Kedilerin tuvalet eğitimi, köpeklerinki kadar zorlanılan bir süreç değildir. Kediler çok temiz hayvanlardır ve dışkılarını olur olmadık yerlere bırakmazlar. İçgüdülerinde dışkılarını kuma yapmak ve sonrasında dışkılarını kuma gömmek eğilimleri vardır. Kediniz eve geldiği ilk andan itibaren, pet shoplardan temin edebileceğiniz kedi kumunu kullanmanız, kedinizin tuvaletini nereye yapacağı konusunda ona yardımcı olacak, sizi de zor durumda bırakmayacaktır. Kediler oyun oynamayı çok seven ve her şeyi oyuna çevirebilen hayvanlardır. Evde beslediğiniz yavru kedinizin fazla kilo almasını da engellemeniz anlamında, hareket etmesini sağlamalı ve ona oyun oynayabileceği ve bu sayede hareket edebileceği alanlar sağlamalısınız.

 

Kediler yaşamlarının ilk haftalarında, sosyal ilşkilerini geliştirir. Bu anlamda kedinizin hayatının ilk haftalarında, evdeki insanlarla ilişkilerini güçlendirmeniz, ilerki dönem içinde fayda sağlayacaktır.

 

 

 

 

Yavru kedilerin beslenmeleri de , ilk bir yıl için çok önemli bir süreçtir. İlk bir yılda doğru ve yeterli beslenen kedi yavrusu, sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlayacak ve hem ömrü daha uzun olacak, hem de güçlü bir kedi olacaktır. Yavru kediniz evinize geldiğinde, o ana kadar beslendiği kedi mamasını değiştirmek istiyorsanız, bunu biraz ertelemeli, yavru kedinizin yeni evine ve size alışmasına izin vermelisiniz. Her şeyden önce, yavru kedinizi evde hazırlayacağınız gıdalarla beslemeniz kesinlikle kediniz için doğru olmayacaktır. Evde hazırlanan gıdalarda, yavru kediniz için gerekli olan besin değerlerini, ona yeterli düzeyde sunmanızın olanağı yoktur. Kullanacağınız hazır kedi maması için veterineriniz danışmalı ve bilgi almalısınız.

 

Hazır kedi mamalarında olması gereken bazı kriterler vardır. Kedi mamaları, kedilerin özel durumlarına göre hazırlanmışlardır. Yavru kedilerin, yetişkin kedilerin, hamile ya da emziren kedilerin hepsi için besin değerleri farklı gereksinimler gösterecektir. Öncelikle yavru kediniz için seçeceğiniz mama markasının kaliteli ve güvenilir olduğunu kesinleştirmelisiniz. Yavru kedilerin protein ihtiyacı, yetişkin kedilerin protein ihtiyacına göre çok fazladır. Yavru kedinizin kullanacağı mamadaki protein oranı %30 oranında olmalıdır. Kedine alacağınız mamada, et, tavuk gibi ibareleri arayın. Paketin üzerinde et ya da tavuk ürünleri gibi ibareler görüyorsanız kesinlikle bu mamaları tercih etmeyin. Mamada bulunan karbonhidrat oranının %5′ in üzerinde olmamasına dikkat edin. Alacağınız mamanın lifli ve vitamin içerikli olması, sindirimi kolaylaştıracağından. tercih sebebiniz olmalıdır.

Quik Yavru Kedi Konservesi

Yavru bir kedinin mamasında aranan %30 protein oranı, quik marka yavru kedi konservesinde %8.5 oranında olması, yavru kedinin beslenmesi için iyi bir oran değildir. Quik yavru kedi konservesinin içeriğinde bulunan et yan ürünleri de kedinizin gelişimi için düşündürücü olduğundan, yavru kediniz için çok besleyici ve doğru bir mama değildir.