arama

Reflex Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Reflex Kedi Maması

Kediler ne hassas canlılardan birisidir. Sağlıklı olarak yaşamlarını sürdürebilmeleri için gereksinimleri vardır. Diğer canlılara nazaran kedilerin daha hareketli bir yapıya sahip olduklarını unutmamak lazım. Beslenme, onların hayati fonksiyonları için önem arz etmektedir. Fakat dengeli, doğru ve sağlıklı beslenme nasıl olmalıdır? Bu sorunun cevabı kedinizin yaşı, kilosu, cinsiyetine göre değişkenlik gösterebilir. Fakat genel kabul görmüş doğrulara göre kedinizin protein ihtiyacı oldukça yüksektir. Kedileri beslenme açısından diğer canlılardan ayıran önemli özelliklerden biri de budur. Örneğin; köpek ile karşılaştırdığımızda köpekler için günlük öğün sayısı bir veya iki olduğu zaman yeterli gelmektedir. Kedilerde ise öğün sayısı üç veya dörde kadar çıkmaktadır.

 

Piyasada kedilerin beslenmeleri üzerine bir çok farklı mama üreticisi firma bulunmaktadır. Kedilerin dişi, erkek, kısır, yavru, kilolu olmasına göre değişik isimlerde çeşitli ürünler piyasaya sürülmüştür. Ürünler ihtiyaçlara göre müşteriler tarafından satın alınmaktadır. Bu sektördeki öncü firmalardan biri de Reflex firmasıdır. Reflex firması kediler ve köpekler için ayrı ayrı ve farklı çeşitlilikte ürünler üretmektedir. Reflex bir Lider Evcil Hayvan Besleme Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. firmasının makasıdır.

 

            Reflex kedi maması üretim süreçlerinde kaliteyi ön plana çıkarmaktadırlar. Taze ve doğal gıdaların tedariki için soğuk zincir ile taşımacılık yapmaktadırlar. Ürünlerin tedarikinden üretim sürecinin sonuna kadar mama üretimi uzman veterinerlerin kontrolleri dahilinde gerçekleşmektedir.

 

Reflex markası hem köpekler hem de kediler için mamalar sunmaktadır. Kedi mamaları şu şekilde çeşitlenmektedir: Tavuklu, renkli taneli yetişkin kedi maması, tavuklu yetişkin kedi maması, balıklı kısırlaştırılmış kedi maması, tavuklu yavru kedi maması olmak üzere çeşitlere ayrılmıştır.

 

Tavuklu, renkli tanesi yetişkin kedi mamasında hayvansal protein olarak kedi unu kullanılmıştır. Ayrıca mama içeriğinde bulunan keten tohumu ile beraber omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ile zenginleştirilmiştir. Hayvan dışkılarının daha az kokulu olması için amonyak kontrolü sağlayan Yucca bitkisi özü kullanılmıştır. Kedilerin tüylerinin sağlıklı olması ve derilerinin güzel olması için bira mayası kullanılmıştır. Tüm bunların yanında vitamin ve mineral takviyeleri de ihmal edilmemiştir.

 

Balıklı kısırlaştırılmış kedi mamasında hayvansal protein olarak balık unu ön plana çıkmaktadır. Diğer mamalarda olduğu gibi bu mamada da keten tohumu bulunmakla beraber omega 3 ve omega 6 tavsiyesi de bulunmaktadır. Yucca bitkisi hem sindirimi kolaylaştırmak da hem de dışkıları kötü kokudan mümkün mertebe arındırması bakımından önem kazanmaktadır. Ayrıca kedinizin sağlıklı görünüşü için de bira mayası içeriği bu mamada da unutulmamıştır. Kedinizin günlük ihtiyacı olan vitamin ve mineraller yeteri ve dengeli bir şekilde bulunmaktadır.

 

Tavuklu yavru ve yetişkin kedi maması çeşitlerinde temel hayvansal protein olarak tavuk unu kullanılmakla beraber diğer içerik yukarıda bahsedilen ve vurgulanan maddelerle aynıdır.

 

Mamaları genel olarak incelediğimizde kedilerin ne ihtiyacından az ne de ihtiyacından fazla bir şekilde beslenmemesi için dengeli bir beslenme programı izlenmiştir. Ayrıca firma tarafından yeni mamaya geçiş konusunda da tavsiyeler bulunmaktadır. Kediler mama ayırt edebilmektedirler. Yeni mamaya geçiş her zaman çok kolay olmamaktadır. Bunun için bir yöntem önerilmektedir. Bu yöntem ile beraber 1 haftada geçiş gerçekleştirilebilmektedir. Öncelikle eski ve alışkın olduğu mama üzerine yüzde 25 oranında yeni mama katılarak karıştırılır ve bu şekilde öğünler kediye verilir, üçüncü günün ardından bu katkı oranı yüzde 50’ye çıkartılır. 7 günün sonunda ise sadece yeni mama verilir ve böylece kediniz mamaya alışmış olacaktır ve yabancılık çekmeyecektir.

Reflex Kedi Maması

Kedinizi güvenle besleyebileceğiniz bir mama markası olan Reflex’i mutlaka denemelisiniz.