arama

Rokus Tavşanlı Geyik Etli Kedi Yaş Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Rokus Tavşanlı Geyik Etli Kedi Yaş Maması

Genel anlamda kediler ortalama 14 yıl yaşamaktadırlar. Bu süreç kedilerin bakımına göre değişebilmektedir. Kedilere iyi bakar ve onları düzenli beslerseniz bu süreç 20 yıla kadar uzayabilecektir. Bu yüzden kedilerinizin doğumundan itibaren bakımını ve beslenmesini çok önemle yapmalısınız. Bir yavru kedi almayı düşünüyorsanız bu kedinize size önerdiğimiz rokus tavşanlı geyik etli kedi yaş maması ile beslemenizi tavsiye ederiz.

Yavru kediniz için ona göstereceğiniz ilgi onun size alışması konusunda çok önemlidir. Yavru kedideki masum bakışlar sizlerin içini eritecek düzeydedir. Bu yüzden onları çok güzel sahiplenmelisiniz. Ortalama olarak kedilerin 14 yıl yaşayabileceklerini göz önünde bulunarak onların bakımını ve beslemesini yapmalısınız. Kedinizi ne kadar sağlıklı beslerseniz onun o kadar çok yaşamasını sağlayabilirsiniz ve 14 yılı 20 yıla kadar çıkarabilirsiniz.

Evinize alacağınız yavru kediniz için ev ortamınız çok fazla ürkütücü gelebilir. Bundan dolayı kedinizin bulunacağı alan onun yaşam alanına uygun olmalıdır. Bu yüzden evinizi kedinizin huzurlu olabileceği ve korkmadan yaşayabileceği bir ortam şeklinde düzenlemelisiniz. Evinizde eşyalar yavru kedinize oldukça büyük gelecektir. Bundan dolayı da kediniz korkacak ve ürkecektir. Sizlere düşen ise kedinize şefkatli davranmalı ve ona uygun ortam oluşturmalısınız. Kedinizin bulunacağı ortam kuruluktan uzak olmalı çok fazla serin olunan ortam olmamalıdır. Aksine kediniz daha fazla sıcak ve huzurlu ortamda bulunmalıdır. Yavru kediler bulundukları ortama çok çabuk alışabilirler. Fakat daha önce kardeşleri ve annesi ile aynı yerde uyuduklarından sıcak ortama alışkındırlar. Bu yüzden yavru kedinizin yatağına alışması için yattığı yerin altına sıcak bir su şişesi koyabilirsiniz.

Kedinizin evinizde güvende olması hem onun sağlığı için önemlidir hem de sizin rahat etmenizi sağlayacaktır. Kediler çok hareketli olduklarından dolayı kedinizin bulunduğu ortamdaki pencereleri kapalı tutmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde kedinizin hem aşağı düşme tehlikesi bulunmakta hem de kediniz evinizden kaçabilecektir. Aynı zamanda evinizde bulunan soba şömine gibi alanların bacalarından kedilerinizi uzak tutmanız gerekmektedir . Yoksa kediniz bacaya düşebilir ve hayatını kaybedebilir.

Yavru kediniz için en önemli unsur ise kedinize vereceğiniz mamadır. Kedinize vereceğiniz mamanın kedinizin sağlığı ve büyümesi ile ilgili çok önemli olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Kedinizi ilk aldığınızda hemen eski mamasını kullanmamanız gerekmekte.
Daha sonralarda ise sizlere önerdiğimiz rokus tavşanlı geyik etli kedi yaş mamasını kullanmanızı öneriyoruz. Tavsiye ettiğimiz bu mamayı kedinize eski kullandığı mamayla karıştırarak vermenizi tavsiye ederiz. Kedinizin yeni mamasına alışması ortalama 5 ila 7 gün sürecektir. Kediniz 3 aydan küçük ise günlük 4 öğün mama vermelisiniz . 3 ila 6 ay arasında ise ortalama günde 3 öğün , daha sonrasında ise günde ortalama 2 öğün mama vermelisiniz. Her ne olursa olsun kedinize mamayı verirken az vermeniz gerektiğini unutmayınız. Az ve sık sık vermeniz gerekmektedir.

Yavru kedilerinin büyüme döneminde sağlıklı ve düzenli beslenmesi gerekmektedir. Bu sayede kedilerinizi korumuş olacaksınız. Kedilerinizi sağlıklı ve düzenli beslemek için konserve ve mama olmak üzere iki çeşit kedi maması bulunmaktadır.

Tüm mama ve konservelerde kedinizin sağlığı için beklenen kaliteyi bulamayabilirsiniz. Bundan dolayı da verdiğiniz paranın karşılığını alamayacaksınız. Yavru kedilerinize süt vermenizi de önermemekteyiz. Çünkü fazla süt verilmesi hem kedinizin sağlığını bozabilir ve kedinizin ishal olmasına neden olabilirsiniz. Bu durumda kediniz sağlıksız olacaktır ve sizler de bundan dolayı huzursuz olacaksınız.

Rokus Tavşanlı Geyik Etli Kedi Yaş Maması

Sizlere önerdiğimiz rokus tavşanlı geyik etli kedi yaş maması kedilerinizin sağlığı için çok önemlidir . Bizler hem sizlerin huzuru hem de kedinizin sağlığı için çok önemlidir.