arama

Royal Canin İntense Beauty Yetişkin Kedi Mama

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin İntense Beauty Yetişkin Kedi Mama

Royal Canin İntense Beauty Yetişkin Kedi Mama

Kedi bakanların çok iyi bildiği bir şey vardır. Kediler yedikleri kadar mutludurlar. Çünkü kedilerin aktif olarak yaptıkları çok fazla şey yoktur. Onlar yemeklerini yer, biraz oyun oynarlar ve sonra yatarlar. Yani karınları toksa genel olarak bir köşede kıvrılmış yatıyor olurlar. Tabi karınları tokken çıkardıkları mırıltılarla size olan teşekkürlerini sunarlar. Yani tokken mutludurlar. Siz onlara ne kadar verirseniz onlar o kadar yerler, yani aslında onlar da balıklar gibi ne kadar yediklerini bilemeyebilirler. Eğer siz elinizin ayarını kaçırdıysanız ve kedinize ne bulduysanız yedirdiyseniz kediniz obez olma yolunda ilerliyor demektir. Hatta bir de bakmışsınızdır ki çoktan obez olmuş, minik bir kaplan yavrusu edasına gelmiştir. Çünkü yedikçe yerler ve şişerler. Tıpkı bizlerde olduğu gibi onlar için de bu sağlıksız bir durumdur. Yani kedilerin de yeteri kadar yemesi gerekmektedir. Az ya da çok yemek onların sağlığını da tehdit etmektedir. Kedinizin sağlıklı bir canlı olmasını istiyorsanız ona ihtiyacı olan kadar yemek yedirmelisiniz. Bu konuda bir fikriniz yoksa mutlaka veterinerinize giderek yardım almalısınız. O kedinizi muayene ederek, onun bünyesinin ne kadar besine ihtiyacı olduğunu size söyleyecektir.

 

Kedi bakmak kolay gibi görünür. Evet aslında genel olarak bakıldığında kolay da bir iştir. Ancak o da özen isteyen, dikkat gerektiren bir iştir. Tıpkı bebek bakar gibi onun ihtiyacı olan şeyleri de ona gerektiği kadar vermelisiniz. Yani aklınıza geldikçe önüne yemek koymak ona bakmak değildir. Onun günün belli bir kısmında yemeye. belli bir kısmında oyuna, belli bir kısmında da uyumaya ihtiyacı vardır. Yani bunları bilerek kedi sahiplenmeye kalkışmalısınız. Onun için ayıracak zamanınız olmalıdır. Tabi bununla birlikte onun ihtiyaçları için de belli bir bütçeniz olmalıdır. Kedinizin beslenmesi bütçenizin olmasını gerektiren durumlardan biridir. Çünkü kedinizi sürekli aynı şeyleri vererek ya da kendinizden kalan yemek artıklarıyla beslememelisiniz. Bu size kolay gelebilir, yemek artıklarınızı çöpe dökmektense ona vermek istemeniz doğal olabilir belki ama kediniz bu durumdan hiç memnun olmayabilir. Yani siz ne kadar ona güzel yemek verdiğinizi düşünseniz de o bu durumdan memnun olmayabilir. Çünkü onların da kendilerine ait bir yemekleri olması gerekmektedir. Yani kedinize artıkların yerine sadece onun için hazırladığınız bir yemek vermelisiniz. Ya da onun için özel olarak üretilen hazır mamalardan satın alabilirsiniz. Bu hazır mamalar hem kedinizin ihtiyaç duyduğu besinleri içerir, hem de son derece kaliteli ve ekonomiktir.

 

 

 

Royal Canin İntense Beauty Yetişkin Kedi Mama

Üstelik bu mamaların bir avantajı da vardır ki bir çok çeşide sahiptir. Yani kediniz tavuk değil de balık seviyorsa ona balık içeren bir mama alabileceksinizdir. Ya da her ikisini de seviyor diyelim o zaman her ikisini de alabilirsiniz. Yani bu mamalar kedinizin ihtiyacına göre üretilir, siz içlerinden sizin kediniz için uygun olanı seçersiniz. Kedinizi mama ile beslediğinizde kediniz kendine ait bir yemek yediğini anlayacak ve çok daha mutlu bir hayvan olacaktır. Karın doyduğunda zaten yeterince mutlu olurlar, hele bir de sevdikleri bir şey yedilerse keyiflerine diyecek yoktur. Onlar için en doğru seçim hazır mamalardır. Royal Canin İntense Beauty Yetişkin Kedi Maması bu hazır mamalardan biridir ve kedinize güvenle verebileceğiniz kalitede bir markadır. Kediniz için en doğru seçimi siz yapabilirsiniz.