arama

Royal Canin Kitten İnstinctive Jelly Yavru Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Kitten İnstinctive Jelly Yavru Kedi Konservesi

 

 

Evinizde halihazırda size sadık bir dostunuz bulunuyorsa ya da bulundurma isteği içindeyseniz, en doğru bilgileri edinmeli ve hayvan bakımı konusunda bilgi edinmelisiniz. Hayvan bakımı hakkında yazılmış olan piyasadaki pek çok kitaptan bu konuda yardım alabilir veya internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Evinizde beslemeyi düşündüğünüz evcil hayvan kedi ya da köpek olacaksa ya da çoktan bir kedi veya köpek edindiyseniz, mutlaka bu yazıyı okumanız gerekiyor. Evlerinde hayvan besleyen insanların sayısı arttıkça, hayvan maması bulabilmek kolaylaşıyor. Ancak, bunun bir de dezavantajı var. Her yerde bulabileceğiniz mamalarda kalite de oldukça düşebiliyor.

 

Hem kaliteli hem sağlıklı hem de dostunuzun sevebileceği mamayı bulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Evcil hayvanınızı çok küçükken edindiyseniz, onun bakıma ve ilgiye muhtaç bir bebekten farkı olmadığını da bilmelisiniz. Onun için en doğru mamayı bulmanız oldukça önem taşımaktadır. Herhangi bir markette gördüğünüz, daha önce hakkında hiçbir şey duymadığınız mamalar, dostunuzun sağlığı için iyi olmayabilir. Bunun için mutlaka önceden marka ve kalite araştırması yapmanız gerekiyor. Hayvan bakımı maliyetli bir iştir. Dostunuzun en güzel ve sağlıklı şekilde büyümesi için alacağınız kaliteli mamaların fiyatları yüksek olabilir. 1 aylık kuru kedi maması için ortalama 70 lirayı gözden çıkartmaya hazır olmalısınız. Evcil hayvanınızın çok fazla tüy dökmesinden şikayetçiyseniz, birkaç sorun ve bunlara uygun çözüm yolları üzerinde durmalısınız.

 

Evcil hayvanınızın yediği mama, tüy dökümünü azaltıcı maddeler içermiyor olabilir. Hayvanınızın cinsinden dolayı aşırı tüy dökmesi normal olabilir. Tükettiği mamanın tüy dökmeyi azaltıcı olması, tüylerden şikayetçiyseniz sizin için en ideal çözüm olacaktır. Evinizde yavru bir kedi besliyorsanız, henüz parazit aşılarını yaptırıyorsunuz demektir. Bu da kedinizin dışarıdan ve içeriden parazit oluşumuna müsait bir yaşta olduğunu gösteriyor. Kedinizin parazit kapması hem sizin hem de onun sağlığı için olumsuzluklar doğuracaktır. Bu nedenle, kedinizin tükettiği mamanın parazitleri artırıcı özelliği bulunmaması gerekmektedir. Piyasada bulunan pek çok mama, kedinizin sindirim sisteminin ve midesinin bozulmasına yol açmaktadır. En doğru mamayı seçmek için öncelikle kedinizi düzenli olarak kontrol ettirdiğiniz bir veteriner hekime danışmalısınız.

 

 

 

Bu imkanınız bulunmuyorsa, size önereceğimiz mamadan oldukça memnun kalacaksınız. Kediler ve köpekler her gün yalnızca kuru mamayla beslenmekten sıkılmaktadır. Bunun önüne geçmek için her zaman ve bol miktarda olmamak kaydıyla kedi ya da köpeğinize yaş mama vermelisiniz. Royal Canin Kitten İnstinctive Jelly Yavru Kedi Konservesi yavru kedilerin pek çoğunun tadını çok sevdiği yaş mamadır. İnternet üzerinden sipariş verdiğinizde kapınıza kadar getirilecek bu ürünü, veterinerlerde de bulabilirsiniz. Yaş mama içerisinde bulunan ürünlerin bozulmaması amacıyla buzdolabında saklanmalıdır. Bu yaş mamayı kediniz için daha lezzetli hale getirmek için önceden birkaç dakika oda sıcaklığında bekletmeli veya ısıtmalısınız. Kediniz için en ideal yaş mama olan Royal Canin farkını hemen göreceksiniz.

Royal Canin Kitten İnstinctive Jelly Yavru Kedi Konservesi

En kaliteli hayvan mamaları arasında gösterilen Royal Canin marka mamalar, fiyatlarının yüksek olması sebebiyle herkes tarafından tercih edilmiyor. Ancak, kedinizin sağlığını kaybetmesi halinde harcanacak paranın mamaya verilenden daha fazla olacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bazı kedi sahipleri, kedilerine yaş mamayı ödül maması gibi vermektedir. Dilerseniz siz de bir paket yaş mamayı kedinizi eğitmek için kullanabilirsiniz. Onun bir şey başarması halinde de yaş mamayı ısıtarak ödül maması şeklinde ona verebilirsiniz. Kuru maması da bulunan bu marka, piyasadaki benzerlerinin yanında oldukça fazla önerilmektedir. Bu konuda uzman olan veteriner hekimler de size önerecekleri birkaç mama markasının içinde bu markayı da sayacaklardır.