arama

Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması

 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması

 

Evcil hayvan beslemesi mutlaka titizlikle irdelenmesi gereken zor bir uğraştır. Bu uğraşı beslenecek hayvanın ihtiyacı ve dönemi dikkate alınarak yapmak olumlu sonuçlar açısından gerekli ve önem arz etmektedir. Besleme konusunda ciddi araştırmalar yaparak evcil hayvanınızın büyüme periyodunun olması gereken düzeyde seyredebilmesi ilerleyen dönemlerde olumsuzluklar ile karşılaşmamanızı sağlayacaktır. Beslemenizi evcil hayvanınızı dingin bir yapıda tutacak kaliteli gıdalar ile gerçekleştirmelisiniz.

 

Yavru kedilerde ilk yıl beslenme konusunda izlenecek yöntem onun ömür boyu sağlığını etkileyecek kritik ve önemli bir dönemdir. Uygulanacak beslenme planı ile kedinizin vücudunun yüksek besin ihtiyacına adapte olması ve beslenme alışkanlığı kazanması gerekmektedir. Bu alışkanlığı edinmesi tamamen sizin mama seçimi ve kullanımınızdaki hassasiyete bağlıdır. Eğer bu uğurda sabır gösterir ve bilinçli gıdalar hakkında bir ön araştırma ile seçim yaparsanız başarı kaçınılmaz olacaktır.

 

Yetişkin kedilere kıyasla yavru kediler 2 kat daha fazla enerjiye gereksinim duyarlar. 6-8 haftalıkken sütten kesilmesi önerilen yavru kedilere dengeli şekilde bir beslenme planı uygulanmalı ve bu yol onun büyümesine yönelik olmalıdır. Bu hızlı büyüme evresinde taze suyunu eksik etmemeli ve günde 3-4 kez midesinin besinlere alıştırılması dikkate alınarak azar azar besleme yapılmalıdır. Kullanılacak mamanın oda sıcaklığında olması çok soğuk ve çok sıcak olmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Unutmayınız ki bu kritik dönemdeki sabır ve hassasiyetiniz gelecek için mühim sorunlara bir engel teşkil edecektir. Hem evcil hayvanınız hem de sizler huzur içinde olacaksınız.

 

Yavru kedileriniz ilk dönemi sorunsuz atlattıktan sonra 2. Dönem olarak tabir edilen 4-12 aylık dönemde kullanılmak üzere özel üretilmiş Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması son derece besleyici ve ihtiyacınıza cevap verebilecek bir üründür. Düzenli bir gelişimin ön koşulu yavru kedilerinizin vitamin mineral kalsiyum ve gerekli diğer besinleri uygun zaman ve uygun miktarda almalarına bağlıdır. İşte bu koşula uygun olarak formüle edilmiş Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacak kedinizde bunun olumlu yansımalarını sizde rahatlıkla fark edeceksiniz.

 

 

 

Bu ürün muhteva ettiği özel lezzetler sayesinde kedinizi yemeğe teşvik edecek ve iştahsızlık sorunuyla bir daha karşılaşmayacaksınız. Sağlıklı bir büyüme için kedinizin ihtiyacına katkı sunacak özel formüle edilmiş bu ürün aynı zamanda sindirime de yardımcı olup kedinizin günlük faaliyetlerinde rahatlamasına olanak tanıyacaktır. Bu ürünün yavru kediler üzerinde gözle görülebilir faydasına şahit olduktan sonra memnuniyetiniz artacaktır. Yavru kedinizi gençlik ve sonraki dönemine sorunsuz hazırlayacak olan bu ürün ancak kedinizin ağırlığına göre günlük tüketim tavsiyesine uymanız koşuluyla mümkündür. Lütfen mümkün olduğunca tavsiye edilen miktarlara uyunuz.

 

Günlük ağırlığına göre olması gereken tüketim miktarı;

 

 Kedi Ağırlığı Mama Miktarı

 • 0,5 Kg 25 Gr
 • 1 Kg 45 Gr
 • 2 Kg 55 Gr
 • 3 Kg 75 Gr
 • 4 Kg 85 Gr
 • 5 Kg 90 Gr

 

Özel formüle edilmiş olan ürünün içeriği;

 

Kümes hayvanlarının kurutulmuş eti, kümes hayvanları yağı, kümes hayvanları karaciğeri, mısır, mısır unu, mısır glüteni, bitkisel lifler, pancar küspesi, mineraller, bitkisel yağlar, balık yağı, maya, yumurta tozu, vitaminler, frukto-oligo-sakkaritler ve iz elementler.

 

 • Mamanın analizi
 • Ham protein 36,0
 • Ham yağ 18,0
 • Kül 7,50
 • Ham lif 2,50

 

Vitamin A 22,0000 IU

 

Vitamin D3 700 IU

 

Vitamin E 600 mg

 

Bakır 22 mg

 

 

 

Genel Hatırlatmalar;

Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması

Güneş ışığına maruz kalabilecek sıcak ve nemli yerlerde mamanızı kesinlikle muhafaza etmeyiniz. Muhafaza edilecek yer mamanın ondan beklediğiniz faydayı gösterebilmesi açısından kuru ve serin bir yer olması gerekmektedir. Kedinize mutlaka mama yanında taze su veriniz. Ambalajlar farklı olsa da mamanın içeriğinin aynı olduğunu unutmayınız.