arama

Royal Canin Sterilised Jelly Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Sterilised Jelly Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

Evde evcil hayvan beslemek hiç kuşkusuz her çocuğun hayalidir. Günümüzde anne babalar da çocukların psikolojik gelişimi için bu fikri desteklemektedirler. Ancak bu sevimli dostlarımızın bakımı her ebeveyni endişelendiren bir konudur.

Çalışan ebeveynler bakımı biraz daha zor olduğundan evlerinde köpek beslemeyi pek tercih etmemekteler. Çünkü köpeklerin tuvalet ihtiyaçları için günde en az iki kere dışarı çıkartılması gerekmektedir. Çocuklar genelde işin sadece sevme kısmıyla ilgilendiklerinden bu zor görev ne yazık ki aileye düşmektedir. Diğer yandan da eviniz bahçeli değilse apartman dairesinde köpek beslemek sizi oldukça zorlayabilir. Bu nedenle aileler çocuklarına evcil bir dost edinmek istediklerinde genellikle bakımı köpeğe kıyasla daha kolay olan kedileri seçmekte.

Kedi bakımı köpek bakımına göre biraz daha az zahmetlidir. Kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri için evinizde kedi tuvaleti ve kumu bulundurmanız yeterli olacaktır. Kedi tuvaleti seçerken boyutlarının kedinize uygun olarak seçilmesi önemlidir. Aksi halde kediniz tuvaletin için eşelenirken etrafa kum sıçratacaktır.

Tuvalet ve kum seçimini yaptıktan sonra kediniz için en uygun mamayı seçmeniz gerekmekte. Kediler diğer evcil hayvanlara göre mama konusunda daha seçicidirler. Her kedinin damak tadı farklı olduğundan mesela konserve mama ile beslenmeye başlayan bir kedi diğer beslenme çeşitlerini kabul etmeyecektir. Aynı sorun yediğiniz yemekleri paylaştığınız kedinize daha sonra kuru mama yedirmeyi denediğinizde de karşınıza çıkacaktır. Ayrıca kedinizin yaşı ve kilosu da doğru mama seçiminizi etkileyecektir.Örneğin yavru kediler için junior mama çeşidini seçmeniz gerekirken, yetişkin kediler için adult mamalar seçmelisiniz. Bilindiği gibi kediler tüylerini yalanarak temizlerler. Bu sırada da tüylerinin bir kısmını temizlenirken yutarlar, bu da sindirim sistemlerine zarar verebilir. O nedenle mama seçerken malt içeren mamaları seçmelisiniz. Veterinerinize danışarak kediniz için en uygun mama tipini seçebilirsiniz. Doğru bir mama seçimi ile kedinizin fazla kilo almasına engel olarak hastalanması ihtimalini aza indirmiş olursunuz. Böylece kedinizle daha çok zaman geçirebilirsiniz.

Piyasada çok fazla kedi maması markası bulunmaktadır. Bunlardan en bilinenleri Whiskas, Champion, Goody gibi markalardır. Bu markaların gerek kuru, gerekse konserve olmak üzere çok geniş bir ürün yelpazesi vardır.
Konserve kedi mamaları genel olarak teneke kutularda veya poşetlenmiş olarak karşımıza çıkar. Burada da önemli olan hangi tip konservenin sizin kullanımınız açısından daha uygun olduğudur. Kediniz için mama seçerken içeriğinin kedinizin cinsine, yaşına uygun olmasının önemli olduğundan bahsetmiştik. Örnek vermek gerekirse, Royal Canin Sterilised Jelly Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi jöleli tane içeriği ile 1-7 yaş arası kısırlaştırılmış yetişkin kediler için doğru bir seçim olacaktır. Kısırlaştırma işlemi sonrasında kedilerin açılan iştahı onları hareketsizleştirerek kilolarının artmasını sağlar.

Yüksek lifli ve düşük yağlı sterilized mama sayesinde kedinizin aşırı kilo almasını engelleyebilir ve ona daha sağlıklı bir hayat sunabilirsiniz. İçerdiği bitkisel lif, kurutulmuş kümes hayvanları eti, vitaminler, mineraller, mineraller, mısır, pancar posası, süt ve süt ürünleri, bitkisel ve hayvansal yağlar ile kediniz için dengeli bir mama seçimi olacaktır. Üstelik besleyici olmasının yanı sıra, jöleli yapısı sayesinde kediniz mamasını keyifle tüketecektir. Royal Canin Sterilised Jelly Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi içerdiği steril kedi mama formülü ile özellikle kısırlaştırılmış kedilerde görülen idrar yolu problemlerine karşı savaşmanızda etkili olacaktır. Günlük tüketim miktarının kedinizin kilosuna göre ayarlanmasında fayda var. Mesela kediniz 4kg. ise günlük 60gr. mama ile beslemeniz uygun olacaktır.

Royal Canin Sterilised Jelly Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

Unutmamalıyız ki evimizdeki sevimli dostlarımızın sağlık olarak beslenmesi onlarla geçireceğimiz zamanı daha kaliteli kılacaktır.