arama

Royal Canin Sterilised Jelly Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Sterilised Jelly Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

Evde beslediğiniz kedinizin sürekli ağladığı ve her yere sürtündüğü aşamaya geldiyseniz, hemen bir veteriner hekime gitmeniz gerekiyor. Veteriner hekim muhtemelen size kedinizin kısırlaştırılmak için beklenilen dönem olan kızışma döneminin geldiğini ve ameliyat edilmesi gerektiğini söyleyecektir. Bu ameliyat hiç kolay olmayacaktır. Ameliyat sonrasında birkaç gün boyunca kediniz oldukça fazla acı çekecektir. Tüm bu kötü süreci atlattığınızda ise, kediniz eski mutlu günlerine geri dönecektir. Kısırlaştırma ameliyatı sonrasında, kedinizin aynı mamayla beslenmeye devam etmesi sağlığı açısından faydalı olmayacaktır. Kısırlaştırılan dişi kediler, ameliyat sonrasında kilo almaya çok meyilli olurlar. Aşırı kilo olan kedilerin sağlıklarında sorun olmaması için diyet yapmaları gerekir. 1 yaşında bir kedinin kilosu en fazla ortalama 4 kilo civarında olmalıdır.

Kedinizin kilosu bu azami miktarın üzerindeyse hemen bir veteriner hekime başvurmalısınız. Veteriner hekim, kedinize bir diyet programı hazırlayacaktır. Genellikle, kısırlaştırma ameliyatı geçirdikten sonra aynı miktarda ve aynı tür mamayı yiyen kedilerde aşırı kilo alma sorunu vardır. Bu sorunun çözümü ise, kedinizin yediği mamayı bir an önce değiştirmekten geçmektedir. Kediniz, ameliyat sonrasında tıpkı bir insan gibi, virüs veya bakteri kapmaya oldukça meyilli olacaktır. Bu nedenle, kedinizin yediği mamanın parazit yapmayan türde olması oldukça önemlidir. Sterilize edilmiş ve kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilmiş olan Royal Canin Sterilised Jelly Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi sayesinde kedinizin aşırı şekilde ve hızlı kilo almasının önüne geçmiş olacaksınız. Binlerce testten geçirildikten sonra onaylanan ve piyasaya sunulan Royal Canin mamaları kedinizin sağlığı için en iyi seçenektir. Piyasada bulunan yüzlerce farklı markaya ait mamalardan dolayı kafanızın karışması normaldir.

Ancak tesadüfen gördüğünüz ve daha önce hiç duymadığınız bir markanın ürettiği mamadan almanız kedinizin sağlığına katkıda bulunmayacaktır. Kısırlaştırıldıktan sonra oldukça hassas olan kedinizin sağlığı için en iyisini bulmalısınız. Kısırlaştırılmış kedilerde idrar yoluyla ilgili sorunlara rastlanmaması için özel olarak geliştirilen bir formülle üretilen bu mama kedinizin çok hoşuna gidecektir. Mamanın adında bulunan jelly kelimesi mamanın jöle kıvamında olduğunu anlatmaktadır. Bu nedenle kedilerin yemesi oldukça kolaydır. İçeriğindekileri siz seçebilirsiniz. Mamanın sebzeli veya etli olması sizin tercihinize kalmıştır. Kediler bu markanın mamalarını çok sevmektedir. İçeriğindeki %9 protein oranıyla oldukça besleyici ve sağlıklı olan bu mamanın etkilerini daha ilk günden göreceksiniz. Kedinizin sağlığındaki iyileşmeyi ve kilo almasının durduğunu göreceksiniz.

Ürünler sistemin daha sağlıklı olmasını sağlayan bu mamayı denemek için geç kalmayın. Oldukça fark yaratacak bu mama sayesinde kediniz de siz de çok daha mutlu olacaksınız. Dostunuzla geçirdiğiniz yılların daha uzun olmasını istiyorsanız, ucuz ve sağlıksız mamalar yerine kaliteli ve sağlıklı mamalar tercih etmelisiniz. Kedinizin tükettiği mama markasının sürekli değişmesi iyi değildir. Ancak, nadiren de olsa bir değişiklik yapılması kedinizin de hoşuna gidecektir. Kedinizin evde arta kalan yemekleri yemesi onun için sağlıklı olmayacaktır. sindirim sistemleri insanlarınkiyle aynı olmayan kediler, ev yemeklerini ve içinde süt bulunan ürünleri sindirirken zorluk yaşayacaklardır.

Royal Canin Sterilised Jelly Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

Bu nedenle çeşitli hastalıklara yakalanabilirler. Bütün bu olumsuz durumların önüne geçebilmek için en az kendi sağlığınıza dikkat ettiğiniz kadar kedinizin ya da köpeğinizin sağlığına da dikkat etmelisiniz. Kedinizin yaşadığı yılları mutlu ve sağlıklı bir şekilde geçirmesi için elinizden geleni yapmalısınız. Bir bilinci ve iradesi olmayan dostunuza bilinçli şekilde yardım etmelisiniz. Hayatı onun için daha kolay hale getirmelisiniz. Onun hayatı sizin sorumluluğunuzda. Bunu asla unutmamalısınız. Dışarıda yaşayan hayvanları da düşünerek onlara da yardım etmeye çalışmalısınız.