arama

Royal Canin Ultra Light 85 Gr Yetişkin Kediler için Komple Mama

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Ultra Light 85 Gr Yetişkin Kediler için Komple Mama

Royal Canin Ultra Light 85 Gr Yetişkin Kediler için Komple Mama

              Kediler evimize girdikleri andan itibaren bizler için bir arkadaş, bir yoldaş, birer dost, hatta birer aile üyesi olurlar. Onlar için satın alacağımız tüm ürünleri, aslında kendimize alıyor gibi seçmeliyiz. Kedilerimizin yedikleri yiyecekler sağlıkları açısında son derece önemlidir. Bu nendenle satın alacağımız mamanın markasının uluslararası kendisini kanıtlamış bir marka olması ve bu markanın ürün içeriklerinde sağlık koşullarını tehlikeye atacak bir unsur olmaması çok önemlidir. Kediniz için beslenme çok önemlidir. Doğru tercihi yapabilmeniz adına bizde size yardımcı olacağız.

 

Öncelikle bahsetmemiz gereken bir konu var ise, ”kedilerimiz için sağlıklı besin öğelerine nasıl ulaşabiliriz?” tam olarak bizim için doğru soru olacaktır. Aslında bu sorunun bir çok cevabı vardır. Fakat sizlere konunun öne çıkan maddelerinden bahsediyor olacağız.

 

 ”Yüksek miktarada tahıl ürünlerinden kaçınılmalı”

 

Tüm markalar maliyet düşürmek ve protein dengesini kurmak amacıyla tahıl ürünü ve türevlerini içeriğe dahil ediyor olacaktır. Dikkat etmemiz gereken, tahıl ürünlerinin mama içeriğinde en az alanı tutuyor olmasıdır. Konuyu özetlemek gerekirse tahıl oranı düşük bir mama, kaliteli bir mama’ dır diyebiliriz.

 

Zira tahıl oranı çok yüksek bir kedi maması, kedilerimizde alerjik reaksiyonlar görülmesine neden olmaktadır. Örneğin aşırı tüy dökme gibi durumlarda sorunun kaynağına ulaşmak amacıyla kullandığımız mamanın içeriklerini tekrar gözden geçirmemiz gereklidir. Alerjik etkiler sürmekte iken yüksek protein oranlarına sahip besinler verilmemeli, proteinden kaçınılmalıdır. Protein, sürmekte olan alerjik reaksiyonu destekleyecek ve sorunun daha uzun sürmesine neden olacaktır.

 

 

 

 

 

 

”Kaliteli Protein”

 

Satın alacağımız herhangi bir marka kedi maması içeriğine baktığımızda, ürünün protein oranını sağlamak amacıyla; balık, kırmızı et, tavuk vb. ürün içerecektir. Fakat ”kaliteli protein” ibaresinden kastımız şudur; ürünün içindekiler metninde yer alan ”et ve türevleri” , ”balık ve türevleri” şeklinde ibareler yer almaktadır. Bu ibarelerin anlamı, sakatat vb. kalitesiz protein içerikleri de olabilir demektir.

 

Hemen hemen tüm marka ürünlerinde bu ibareler ile karşılaşacağımız için esas dikkat etmemiz gereken konu; kullandığımız markanın kalite konusunda kendisini kanıtlamış olması’ dır.

 

 ”Dengeli Beslenme”

 

Her iki başlığımızda toparlayacak olursak, aynı bizler gibi kedilerimizin de dengeli beslenmeye ihtiyacı vardır. Protein ağırlıklı ve ya tahıl ağırlıklı beslenme yapamayız. Her ikisinin de mama içerisindeki dengesi çok önemlidir. Yumurta ve peynir’ in önemi de büyüktür. Protein için et, balık, tavuk ve türevlerine başvurmak yerine, yumurta, peynir vb. besinleri de içeriğe katmalıyız. Tüm besinler canlılar için aynı işlevi taşımazlar. Et ve yumurta, her ikisi de proteindir. Fakat canlı vücudunda farklı işlevsel görevleri olan besinlerdir ve her ikisinin de tüketilmesi gereklidir.

 

Tüm bunların yanı sıra mamalarımız vitamin ve mineraller içermelidir. Kedilerimizin ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri içeren bir mama seçmeliyiz.

 

Aslında bahsettiğimiz konuyu destekleyecek birkaç üründen bahsetmek mümkün. Örneğin; Royal Canin Ultra Light 85 Gr Yetişkin Kediler için Komple Mama ürünü içeriğinde, Et, tahıl ürünleri, yumurta, bitkisel ürünler ve mineraller bulundurarak tam olarak dengeli beslenme desteğini sağlayabilmektedir. 85 gr’ lık paketler halinde tek kullanım için uygun olarak hazırlanmış bir üründür. Üstelik light bir ürün olması kedilerimizin daha sağlıklı beslenmesini sağlamış oluyor.

Royal Canin Ultra Light 85 Gr Yetişkin Kediler için Komple Mama

Dengeli beslenme sağlayabilirsek, daha huzurlu ve daha sağlıklı kedilere sahip olabiliriz.