arama

Sanabelle Kedi Maması Nasıl

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Sanabelle Kedi Maması Nasıl

Sanabelle Kedi Maması Nasıl

              Günümüz piyasasında kedi mamaları artık semt bakkallarında dahi satılmaya başlandı. Pek çok marka piyasayı sardı ve hepsinin de birbirinden renkli paketleri, üzerinde de şirin mi şirin kedi fotoğrafları var. Pek çoğu bedavadan biraz pahalı o derece ucuzlar. Belli başlı markalar alıp başını giderken maalesef pek çoğumuz kedi mamaları rastgele alarak bu markalara gereksiz bedeller ödüyoruz. Çünkü tıpkı insanlarda olduğu gibi kediler de mama seçer. Ne kadar yağlı olursa o derece lezzetlidir mama bir kedi için. Bunu bilen bir çok marka da ürünlerini bol yağlı ve tahıl gibi ucuz maddelerle süsleyip uygun fiyatlar ile satışa sunuyorlar.  Sürekli hastalanır ve huzursuz olurlar, huzursuz da ederler. Beslenmenin önemine dikkatinizi çekerim.

 

             Özellikle bu dönemde sokakta duyarlı vatandaşlarımızın kediler için mamalar bıraktığını görüyorum. Ama sürekli bir terslik var bu işte diye düşünüyordum. Kediler sürekli aç yanlarına sevmeye gittiğimde sürekli miyavlıyor yemek istiyorlar. Ama yerde bir sürü kedi maması var neden yemiyorlar? Neden yemek varken aç bu kediler diye sorguluyordum sürekli… Dayanamadım ve benim gibi kedilere merakı olan ama kediyle alakalı hemen her şeyi bilen arkadaşlarıma, ağabeylerime bu konuyu açtım. ’’Neden’’ dedim. ’’ Bir sürü mama var yerde kediler açlıktan kırılıyor ama bu mamaları yemiyorlar. Acaba neden böyle bu durum’’? Bir pet shopta çalışan abimiz şu şekilde anlatıyor. ’’Pek çoğunda bol bol lif var.

Taurin neredeyse hiç yok. Yağ oranı ya çok az ya da aşırı fazla. Tuz oranı inanılmaz fazla. Tatlandırıcılar var ama ürünlerin çoğu bol tahıllı olduğundan ömründen çok daha önce bayatlıyor’’. Kediler de bu yüzden bu mamaları tercih etmiyor. Çünkü onu yer ise ne tür sıkıntılar çekeceğini biliyorlar. Piyasa da ortalama bir fiyatı olan sağlıklı ürünler yok mu? Bu konu da pek çok kedi sahibi bana Sanabelle markalı kedi mamasını önerdiler. Biraz araştırdım haliyle Sanabelle kedi maması nasıl diye. Bir çok çeşidi var öncelikle o dikkatimi çekti. Kuzu etli, tahıllı, balıklı pek çok türü var. SANABELLE:Pek çok bilinçli kullanıcı ve pek çok veterinerin önerdiği markadır. Protein oranı azaltılıp daha yararlı olan taurin’in miktarı arttırılmış, neredeyse hiç kimyasal yok, çok az tahıl var, bazılarında ise hiç yok.

Piyasada iştahsız kedilerin bile katır kutur yediği mama olarak bilinir. Sanırım Almanlar endüstride olduğu gibi kedi maması yapımında da kitleleri etkilemeyi başarmış. Piyasada başlıca tercih edilen bu markalı mamalar diğer markalara göre daha sağlıklı ve yararlı bulunmaktadır. Tek kötü yanı kokusu. Ama kedi mamalarında kaliteyi kokuda ki keskinlikten anlayabileceğimizi de unutmayalım. Balıklı ve kuzu etli kısırlaştırılmış mamanın kokması normaldir. Pek çok kedi sahibi bu mama ile veterinerde karılaşmaktadır. Çünkü pek çok hastalığa iyi gelen türleri var. İdrar yollarına iyi gelen, böbreklere iyi gelen ya da mide rahatsızlıklarına iyi gelen mamulleri neredeyse tüm pet shoplarda mevcut. Sanabelle marka kedi maması hem yavru kediler için hem de yetişkin kediler için sunulan ürünleriyle ve diğer pek çok markaya göre daha sağlıklı ürünler üretmesiyle de hızlı bir şekilde ismini yaymaya devam etmektedir.

Sanabelle Kedi Maması Nasıl

Özellikle sağlıklı kedi mamalarında bulunması gereken ‘’Tam ve dengeli’’ ibaresine sahip olan marka ayrıca kalite standartlarını belirten hem AAFCO hem de FEDIAF patentlerine sahiptir. AAFCO Amerika kıtası için belirlenen kalite standardı, FEDIAF ise Avrupa ülkeleri için belirlenen standart kriterlerinin kısaltılmış isimleridir. Hem Avrupa hem de Amerikalı bilim adamlarının da sağlık açısından onay verdiği Sanabella markayı kullananlar kedilerinde markayı ve lezzetini onayladığını bilirler. Kedi beslemeyi düşünen veya kedilerini bilinçsiz besleyenlerimizin bu konuya biraz daha hassasiyetle yaklaşmasını tavsiye ederim.

 

 • gökce
  2 sene önce

  inanın bende bu yazinıza istinaden sanabella kitten aldim fakat agır bir kokusu olduğu bir gerçek sanırım kittende sadece balıkli oldugu icin öyle ve mama acayip yağlı neden olduğunu anlayamadım paket orjinal ama içi oyle yagli olunca şüphe ettim açık ucuz mamalar gibi

  54
  yorum beğen