arama

Sapphere Yavru Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Sapphere Yavru Kedi Konservesi

Latince Felis sylvestris catus olan kedigiller avcı, memeli, evcil ve etçil bir hayvandır. Kediler en az 9.500 yıldır insanlarla birlikte yaşamaktadır. Kediler tarihte birçok medeniyet için kutsal varlık olmuştur. Eski mısırda kediler buğday tarlalarını farelerden koruduğu için kutsal sayılırdı. Kedilerin evcilleştirilmesi de yaklaşık 5000 yıl önce mısırda başlatılmıştır. Kediler varlıklarıyla kendini yalnız hisseden kişilere arkadaşlık ettiği için hayatımızın vazgeçilmez refakatçileridir. Kediler asil ve mantıklı hayvanlar olmakla birlikte yüksek sezgilere sahiptir. Çok meraklı hayvanlardır. Dünyada 500 milyon kadar evcil kedi bulunmaktadır. 33 farklı ırkı olan kediler, bir yılda ortalama 2-3 gebelik geçirir. Her doğumunda 1-8 arası yavru doğurur. Hayatı süresince dişi bir kedi 100’ün üzerinde yavruya sahip olur.

 

Kediler uykuyu oldukça seven memeli hayvanlardır. O kadar severler ki günde 16 saat uyku uyurlar. Kedilerin çıkardığı seslerin; yoğun strese ve onları okşamanın da yüksek tansiyona iyi geldiği söylenmektedir. Kedi sesi 20-140Hz aralığındadır. Bu aralıktaki titreşim hastalık tedavisinde olumlu etki bırakır. Bir canlıyı hayatınıza sokmak ciddi sorumluluktur. Evinize yeni bir birey yani kedinizi getirdiğinizde; evin sessiz ve sakin olmasına dikkat edin ki korkmasın. Yatağını, mama kaplarını gösterin.

 

Mama alışkanlığı edinen kedinizin artık kaliteli bir mama tüketmesinden yana iseniz. Mutlaka yapmanız gereken şey veteriner hekim kontrolü altında mamasının kalitesini araştırıp öğrenmek ve ardından bu mamanın yeterliliği konusunda kararlar almaktır. Kediler ve köpekler her zaman için her gün aynı mamayı yemekten sıkıldıkları gibi aynı zamanda bu mamanın değişikliğinden yanadırlar. Arada birde olsa ona konserve mamalar yedirmeniz Onu mutlu edecektir. Yavru kediler için özel formül edilmiş olan Sapphere Yavru Kedi Konservesi tahılsız olup yavru kedilerin günlük besin ihtiyaçlarının tümünü karşılamaktadır. İçeriğinde genellikle ton balığı tavuk ve et barındıran nem oranlarının da yapılan analiz değerleri ile Türk sağlık örgütü ile aynı zaman da bu işlerin kalitesini desteklemektedir.

 

Sapphere Yavru Kedi Konservesi kullanım şekli açısından günde en az 3 adet en fazla 4 adet olarak belirlenmiştir. İçeriğinin kaliteli olmasında ki en büyük etken tahılsız mama olmasıdır. Genellikle Birçok pet shoptan ve aynı zaman da veteriner kliniklerinden bulabileceğiniz bir mama olan Sapphere Yavru Kedi Konservesi aynı zamanda internetten sipariş edebilmeniz de mümkündür. Hem çok uygun fiyata olup aynı zamanda da kaliteli olan bu konservenin fiyatı 4 TL ile 6TL arasında değişkenlik göstermektedir. Sizde evinizde her daim bulundurabileceğiniz bir kedi konservesi olan bu konservenin fiyatı gerçekten çok uygundur. Saklama koşulları gereği buzdolabından çıkartıldığı andan itibaren en fazla bir gün dışarıda kalması uygundur. Hemen tüketilmesi daha uygun görülen bu konserve mamanın oda sıcaklığında ısıtılması gerekir.

Sapphere Yavru Kedi Konservesi

Genellikle Parlak tüyler, güçlü kemik ve eklem yapısı, sağlam bir bağışıklık sistemi için beslenme çok önemlidir. Kediler azar azar, sık sık yerler. Kaba olarak günlük 200 gram kadar yiyecek yerler. Bunun yarısı et veya balık yarısı da tahıl ve sebzeden oluşmalıdır. Market mamaları yerine profesyonel olarak hazırlanmış mamalar tercih edilmelidir. Hazır mamalar başarılı olmakla birlikte yağ oranı fazlaysa bağırsak sorunu oluşturabilir. Kuru mamalar yaş mamadan daha sağlıklıdır. Verilen mama yaş ne çok sıcak ne çok soğuk olmalıdır. Kediler seçicidirler. İstedikleri sıcaklıkta olmayan ve kötü kokan yiyecekleri reddederler. Kedi beslenmesinde protein, A ve D vitamini, karbonhidrat ve temel yağ asitleri olmazsa olmazlardır. Profesyonel hazırlanan mamalar hazırlanırken bunlara dikkat edilmelidir. Verilen su daima taze ve temiz olmalıdır. Kediniz için bir konserve mama kullanmak istiyorsanız bu konserve mama seçiminiz Sapphere Yavru Kedi Konservesi en uygun konserve mamadır.