arama

Schesir Doğal Tavuk Sığır Eti ve Pirinçli Kedi Konservesi

 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Schesir Doğal Tavuk Sığır Eti ve Pirinçli Kedi Konservesi

Hayvan beslemek eğlenceli fakat ilgi gerektiren bir süreçtir. Hayvan sahibi olan kişiler sandıklarının tam aksine birtakım sıkıntılar yaşayabilir. Sahip olduğunuz kedinin yaşı alışkanlıkları ve karakteri açısından çok önem ifade eder. Özellikle 1-8 ay arasında geçen süreç daha ılımlı ve uyumlu bir süreçtir kediniz için fakat 1 yaşa yaklaştığında ise bu süreç tam terinse dönecektir. Kedinizin kendi seçimleri ve evi ele geçirmiş hali sizi çok rahatsız edebilir.

 

Fakat bu sürede dikkatli olunması gereken bir süreçtir. Bu aylarda kedilerin tuvalet eğimi tamamlanmış olmalıdır. Bu aylarda kediniz olduğundan fazla hırçınlaşabilir evinizdeki eşyalara zarar verebilirler. Bu açıdan dikkatli olmalısınız. Evin içerisinde ve yerlerde yutabileceği ve ona zarar verebilecek cisimler olmamasına özen gösterin. Kedilerin mama kaplarına ve su kaplarına çok özen gösterin. Su Kaplarındaki suyu her gün düzenli şekilde değiştirin.

 

Kedinizin tuvalet kumlarını ve kaplarını sakin bir yere ve mama kaplarından uzak bir bölgeye koyun aksi takdirde mama kabına da pislik yapacaktır. Kediler için tırmalama tahtası çok önemlidir gün içerisinde tüm streslerini neredeyse onlarda atarlar. Ayrıca kedinize mutlaka günde yarım saat egzersiz yaptırın onunla oynayın ve koşturun bu yediği besinleri daha kolay öğütmesini ve sindirmesini sağlayacaktır.

 

Evdeki kedimi neyle beslemeliyim?

 

Kedinizi beslerken 3 seçeneğiniz vardır. Kuru mama, yaş mama ve tamamen kurutulmuş besinlerden oluşan organik mamadır. Aynı zamanda evinizde hazırlayabileceğiniz mamalar ile kedinize besin oluşturabilirsiniz. Kuru mamalar bol su ile birlikte tüketilmesi gereken mamalardır. Aksi halde kedinizde vücut olarak problemler oluşabilir. Bu problem kilodur. Kuru mama tüketen kediniz mutlaka hareketli bir yaşamı olmalıdır.

Schesir Doğal Tavuk Sığır Eti ve Pirinçli Kedi Konservesi

 • Yaş mama diğer mama türlerine oranla daha faydalı ve daha maliyetlidir fakat kedinizin uzun ömürlü olmasını dilerseniz bu mama türünü tercih etmelisiniz.
 • Evde hazırlanan mamaların genelinde hazır mamaya göre vitamin yönünden kedinize çok katkı sağlayamayacaktır ve ciddi sağlık sorunlarına yol açacaktır.
 • Bu açıdan sakatat tarzı beslenme haftada bir kere olmalıdır. Aynı zamanda akciğer ve karaciğer kedinize vitamin bakımından çok faydalı gelecektir.
 • Kedilere mama tercihinde ürünün üstündeki kullanım tabloları ve değerleri kısmı mutlaka incelenmelidir. Ayrıca bu tablolardaki bulunan günlük protein miktarı %18 den az olmamalıdır. %18 den az olan mamalar tercih edilmemelidir.
 • Birçok kedi sık ve az miktarda besinle beslenir. Kedilerin çoğu böyle beslenmektedir. Zaten bu şekilde öğünlere bölünerek yapılan beslenme daha çok faydalıdır.
 • Kedi mamasını yedikten sonra dikkatlice kalan miktardaki mama saklanmalıdır. Ve bozulmadan muhafaza edilmelidir.
 • Islatılmış ve Konservesi mamalar oda sıcaklığında uzun süre beklerse bozulabilir.
 • Schesir Doğal Tavuk Sığır Eti ve Pirinçli Kedi Konservesi kedilerin özel damak zevklerine hitap edecek şekilde üretilmiş bir mama çeşididir.
 • Schesir Doğal Tavuk Sığır Eti ve Pirinçli Kedi Konservesi kediler için özel dilimlenmiş şekilde üretilmiştir. Yüksek kaliteli içeriği ile doğal hormonsuz bir içeriğe sahip kedi Konservesi mamasıdır.
 • Schesir Doğal Tavuk Sığır Eti ve Pirinçli Kedi Konservesi yapay korucu ve diğer renklendiriciler ve aromaları ve tatlandırıcıları içermez.
 • Schesir Doğal Tavuk Sığır Eti ve Pirinçli Kedi Konservesinin içeriğinde özel olarak hazırlanmış tavuk eti, sığır eti ve pirinç içermektedir.
 • Schesir Doğal Tavuk Sığır Eti ve Pirinçli Kedi Konservesinin ek olarak içeriğinde; ham protein, işlem görmemiş yağ, lifler, su, kül bulunmaktadır.
 • Schesir Doğal Tavuk Sığır Eti ve Pirinçli Kedi Konservesi Ayrıca içeriğinde taurin adlı madde vardır. Beyin ve vücudun sinir ve kas iskelet sisteminde kalsiyum ve potasyum dengesini sağlayan bir amino asittir. Kalp kasının kasılma gücünü artırdığı bilinmektedir.
 • Schesir Doğal Tavuk Sığır Eti ve Pirinçli Kedi Konservesi içinde de kedi gelişimini destekleyecek miktarlarda bulunmaktadır.