arama

Schesir Jelly Ton Balıklı Tavuk ve Karidesli Pouch Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Schesir Jelly Ton Balıklı Tavuk ve Karidesli Pouch Kedi Konservesi

Hayatımızda önemli yerleri olan evcil hayvanlarımızın mutlu olması da hepimizi mutlu eden bir şeydir. Onların bakımlarında ne kadar özenli olursak evcil hayvan edinme kararında alınan sorumluluğu o kadar üstlenmiş ve hakkını vermiş oluruz. Unutmayalım ki evcil hayvanlarımız bize muhtaçlardır ve konuşarak derdini anlatamayan minik arkadaşlarımızla yalnızca bizim gösterdiğimiz ilgi ve alaka sayesinde iletişim kurabiliriz.

 

Kedinizin, köpeğinizin veya hangi hayvanı besliyorsanız onun hakkında oldukça fazla bilgi edinmeli ve bilinçli bir bakıcı olmalısınız. Onlarında can taşıdığını ve çok masum olduklarını ayrıca belirtmeli ve altını çizmeliyiz. Anlık hevesler uğruna hayvan edinip bakımını yapmayarak onların sefalet içinde yaşamasını kimse istemez sonuç olarak. Bu sebeple eğer bir kediniz varsa onun bakımı için neler gereklidir? Nasıl mamalar kullanmalıdır? Rutin bakımı konusunda bilmemiz gerekenler nelerdir? Bunları ele alalım.

 

Kedi mamaları hakkında bilmemiz gerekenler nelerdir? Kediler için nasıl mama kullanılmalıdır?

 

Öncelikle kedinizin psikolojik ve fizyolojik hallerine dikkat ederek kullanacağınız mamayı seçmelisiniz. Yanlış uygulamayla kullanacağınız ya da kedinizin mamayı sevmemesi, onun vücuduna uyum sağlayamaması durumunda alerjik reaksiyonlarla karşılaşabilirsiniz. Bazı mamalar kedilerde tüy dökülmesine, obeziteye, kedileriniz mamayı sevmediği durumda zayıflamaya ya da psikolojik olarak rahatsız olmasına yol açabilir.

 

Kaliteli ve sağlıklı kedi mamasının içeriğinde mısır ve türevi besinler, soya, buğday, arpa küspesi gibi kedilerde alerjik etkileşime sebep olduğu bilinen besinlerin olmaması gerekiyor. Tabi ki kediden kediye göre değişen bu alerjik sonuçlar her kedide olacak diye bir şey yok. Kediniz için sağlıklı ve doğru bir mamanın içerisinde et içeren besinler bulunmalı. Ancak bu etlerin nereden nasıl elde edildiği, mamalarda nasıl kullanıldığı ile ilgili özen gösteren mama markalarını tercih etmelisiniz.

 

Bazı mama firmaları hayvanların ölü etinden ürettikleri mamaları piyasaya sürdüğü için bu konuda mamanızın içeriğine dikkat etmeniz önerilir. Schesir jelly ton balıklı tavuk ve karidesli pouch kedi konservesi içeriğinde bulunan tavuk ve karides sayesinde etobur canlılar olan kedilerin et ihtiyacını karşılar.

Konserveler kedi mamaları arasında yaş mamalar içerisinde yer alır. Son kullanma tarihi uzun bir süre olan konserveler bu açıdan kullanışlıdır. Açıldığı andan itibaren oda sıcaklığında sakladığınız sürece 48 saat içerisinde kedinize vermelisiniz. Schesir jelly ton balıklı tavuk ve karidesli pouch kedi konservesi içerisinde kedinize iyi gelecek vitamin takviyeleri bulunmaktadır.

 

Yaş mamalar kediler için uygun mudur?

 

Yaş mamalar genel olarak kedilerin sağlığı için ideal mamalar olarak görülmektedir. İçerisinde bulunan yüksek su miktarı sayesinde kedilerin böbrek ve idrar keselerinin sağlığı açısından yaş mama kullanımı önerilir. Aynı zamanda kedinizin tüy ve derisinin sağlığı açısından yaş mamalar içerisinde bulunan yağlar oldukça sindirilebilir şekilde ve kedinizi rahatsız etmez. Kedilerin mama seçimi konusunda belirli bir besine takılmadığı ve farklı arayışlara girdiği görülebiliyor. Bu durumda piyasada bulunan birbirinden farklı ve faydalı yaş mamalar arasından tercih yapabilirsiniz.

 

Kedilerinizin sağlığı ve iyiliği için onlara mama verirken belirli dozlarda vererek aşırıya kaçmamalısınız. Aşırı beslenme ve kalitesiz yiyecekler obezite ve kanser gibi rahatsızlıklara kadar gidebiliyor ve geçici olduğu kadar kalıcı ve ölümcül rahatsızlıklara da sebep olabiliyor. Kedinizde rahatsızlıklar oluşmadan önce küçük yaştan itibaren yavru kedilere yaş mama kullanılmalıdır.

Schesir Jelly Ton Balıklı Tavuk ve Karidesli Pouch Kedi Konservesi

Kediniz mamasını kullandığı sürece gözlemlerinizde olumsuz sonuçlar alıyorsanız mamanızı değiştirmelisiniz. Ne olursa olsun her kedinin fizyolojik ve alerjik özellikleri birbirinden farklı olduğu için bünyesi farklı tepkiler verebilir. Her mama her kediye iyi gelecek diye kesin bir şey yoktur.