arama

Schesir Salsa Soslu Ton Balıklı Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Schesir Salsa Soslu Ton Balıklı Kedi Konservesi

Öncelikle kedilerin sadece yaş mama yada kuru mama ile beslenmemeleri gerekmektedir. Yaş mamanın kuru mamaya göre üretim şekli farklılık göstermektedir ve bu sebeple yaş mama seçimi daha dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Yaş mamanın içeriği ağırlıklı olarak et yan ürünleri, tahıllar, sebzeler, yağlar, su ve minerallerden oluşmaktadır. Ülkemizde çok farklı konserve mamalar bulunmaktadır. Ancak bu mamaların kalitesini anlamak kuru mamaya göre daha zordur. Bu sebeple mama içeriği iyi bir şekilde araştırılmalı ve içerisinde yer alan et, balık, tavuk miktarlarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Konserve mamalar beslenmede ek besin olarak kullanılabilmektedir ve tek başına kullanılması çok tavsiye edilmez. Yaş mamanın tek başına uzun süre kullanılması kedinizin kuru mamayı tüketmek istememesine neden olacaktır. Yaş mamalar kedinlerin damak tadına daha uygundur ancak sadece yaş mama tüketimi ileride sorunlara neden olabilmektedir. Aynı zaman da yaş mamaların diş taşı gibi sorunlara neden olabildiği bilinmektedir. Kuru mamalar ise diş taşı sorunlarına azaltmakla birlikte her kuru mama için geçerli değildir.

 

Özellikle erkek kedilerde en çok rastlanan hastalıklardan biri idrar yolları ve böbrek sorunlarıdır. Sebebi kedilerin ihtiyaç duydukları su miktarı iytiyacının yeteri miktarda karşılanamamasıdır. Yaş mamalarda bulunan nem ve su miktarının fazla olması böbrek yetmezliği, idrar taşı gibi hastalıkları azaltmaktadır.

 

Yaş mama kullanımında ilk olarak son kullanma tarihine bakılmalı ve tarihi geçmiş mama kesinlikle kullanılmamalıdır. İçeriğinde şeker, tuz, buğday, mısır, un ve glüten gibi ürünlerin bulunduğu yaş mamalar çok fazla tercih edilmemesi gerekmektedir.

 

Schesir Salsa Soslu Ton balıklı Kedi Konservesi yüksek kaliteye sahip, yetişkin kediler için üretilmiş olan yaş kedi mamasıdır. Mama içerisinde renklendirici ve koruyucu madde konulmadan doğal ve organik bir şekilde üretilmektedir. İçeriğinde taze ton balığı bulunan mama aynı zaman da gerekli vitaminler ve taurin içermektedir.

 

Schesir Salsa Soslu Ton Balıklı Kedi Konservesi içeriğinde %51 oranında ton balığı, %46,5 oranında su ve %1,5 oranında pirinç bulundurmaktadır. İçerisinde bulunan katkı maddeleri ise Vitamin A, Vitamin E, Taurin, guar, gum, karagenan ve keçiboynuzu gamı içermektedir. %12 oranunda protein, %0,5 ham lif, %0,8 oranında ham sıvı ve katı yağlar, %85,0 nem ve son olarak %1,0 oranında ham kül içermektedir.

 

Schesir Salsa Soslu Ton Balıklı Kedi Konservesi günde en fazla iki kutu tüketilebilmektedir. Kuru mama ile tüketiminde bir sorun oluşmamaktadır. Yaş mama, kuru mama gibi su ile tüketilmesi gerekmektedir ve bu sayede kediniz ihtiyaç duyduğu su miktarı daha kolay bir şekilde karşılanabilmektedir. Mamanın günde iki kutuya kadar önerilmesine rağmen kedinize haftada 2 veya 3 gün iki çeşit konserve mama vermeniz yeterli olacaktır. Ancak bu konuda son kararı kedinizin özellikleri ve sağlık durumuna göre veterineriniz veya sizin vermeniz gerekmektedir. Gününün çoğunu ev ortamında fazla hareket etmeden geçiren kedilere gerektiğinden fazla yaş mama yedirmek kilo ve alerjik sorunlara neden olmaktadır bu sebeple yaş mama ve kuru mama kedinizin yaşam şekli göz önüne alınarak orantılı bir şekilde verilmelidir.

 

Schesir Salsa Soslu Ton Balıklı Kedi Konservesi

 

Schesi Salsa Soslu Ton Balıklı Kedi Konservesi birçok yaş mama gibi konserve açıldıktan kısa bir süre sonra tüketilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kısa süre içinde bozulacaktır. Açıldıktan sonra hava ile teması olmadan, buzdalabında 48 saat tutabilirsiniz. Konserve açılmadığı taktirde oda sıcaklığında da bekletilebilmektedir. Yaş mamaların açıldıkdan sonra dahi hava ile teması olmaması gerektiği için özel olarak aldığınız saklama kaplarında bekletilmesi önerilmektedir.