arama

Schesir Soslu Tuna Ve Somonlu Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Schesir Soslu Tuna Ve Somonlu Kedi Konservesi

Kedi mama içerikleri genel olarak hassas besin ürünlerinden hazırlanmaktadır. Sebebi ise metabolizma olarak sindirim yapılarının küçük olmasıdır. Büyük ırkları içinde aynı şey geçerlidir. Seçilen besin ve mama içerikleri kalori değeri yüksek fakat çiğneme ve sertlik olarak yaş olmalı ya da taneli kroket şekillerinde olmalıdır. Konserve kediler için rahatlıkla tüketilebilecek mama türüdür. Aynı zamanda içeriğindeki besinlerin, besin değerleri düşürülmeden yaş şekilde tüketime sunulması bağışıklık sistemini güçlendirip besin seçiciliğini en aza indirecektir. Hassas kedilerde özellikle besin seçiciliği oluşacaktır. Bunun önüne geçmek için seçilen mamalar kuru, sıvı ya da yaş şekilde değil de konserve ağırlıklı olması tercih edilmelidir. Hem besinlerin sevilerek tüketimi sağlanır hem de mama içeriğindeki besinler seçilerek yenilir, böylece evcil hayvanların hangi besin ve besin ürünlerini tüketemediklerini görmek mümkün olacaktır.

 

Balık etleri yağ asitleri ve içeriğindeki antioksidanlarla protein deposudur. Fakat nasıl tüketildiği daha önemlidir. Kedilerin çiğ olarak tüketmesi daha sağlıklıdır. Ev ortamındaki kediler için buhar ile pişirilip verilmesi tavsiye edilir. Daha lezzetli ve sağlıklı bir et olmasını sağlamış olur.

 

Mama İçeriği Hakkında Önemli Bilgiler ;

 

Kendi buharında pişirilmiş somon balık içerikleriyle lezzetli ve yüksek proteinli mama içeriği olmuştur. Su ilave edilerek pişirilmiş bu balıkların konserve içerisine ilave edilmesi, mamanın uzun ömürlü ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

 

Tuna balığının omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ile hazırlanmış soslu içerikleri kedilerin severek tüketeceği lezzeti yakalamıştır. Somon balığındaki doyuruculuk ile tuna balığındaki yağ kalitesi bir araya gelmiştir. Böylece hem sindirim hem bağışıklık güçlenmiş olacaktır. Görme fonksiyonları güçlenirken, zihinsel gelişim daha aktif hale gelecektir. Tuna balığı yağı etkisi ile kemik uzamaları gerçekleşirken aynı anda hücre yeniliği sağlanacaktır.

 

Eski tüylerin yumak haline gelmesi ve temizlenirken yutulması sonucunda bağırsakta birikmelere sebep olur. Kedilerdeki bu sorunun önüne geçilmesi için balık yağı takviyeli mama içeriği hazırlanmıştır. Yağ asitleri mideyi, bağırsağı ve sindirimi rahatlatırken bağırsaktaki verimli bakterilin beslenmesinde destekçi olacaktır.

 

Zengin karışımlı sos içerikleri ile sebze lifleri de balıklar içerisinde lezzet katacaktır. Balık kokusunun önlenmesi ve ayrım edilmeksizin kedilerin besin tüketimi sağlanacaktır. Balık yağı kokusunu en aza indiren soslar hem besleyici hem de iştah açıcı tada sahiptir. Kedilerin kendi doğalarına özgü çiğ olarak balığın tüketimi amaçlanmıştır. Bu yüzden su ilave edilerek buharda pişirilerek ilave edilmiştir.

 

Konserve özelliği ile kullanım olarak uzun ömürlü kalabilen mamalardan biridir. İçeriğindeki uzun ömürlü koruma etkisine sahip besin ve besin bileşenleri mevcuttur.

 

Mama İçeriğindeki Besin Ve Besin Bileşenleri Nelerdir ?

 

               Lezzetli ton balık karışımları,somon balığı,somon balığı yağı,tuna balığı,tuna balığı yağı,su,kurutulmuş nişasta, ham protein, ham lif, ham yağ, hidrolize edilmiş sıvı ve katı yağ bileşenleri, ham kül, vitamin A, taurin, vitamin E, nem.

Schesir Soslu Tuna Ve Somonlu Kedi Konservesi

Yukarıdaki besin ve besin bileşenleri konservenin daha uzun ömürlü kalması için hazırlanmıştır. Kullanım şekli olarak açıldıktan sonra günlük 3 porsiyon olarak verilmesi tavsiye edilir. Hamile kediler ve hamilelik geçiren kediler için bu miktar arttırılabilir. Obez kedilerde ise bu miktar azaltılmayabilir; fakat konserve tüketilirken başka besin içerikleri verilmemelidir. Yavru kedilerde günlük 6 porsiyona çıkarılabilir. Schesir Soslu Tuna Ve Somonlu Kedi Konservesi zengin protein içerikleri ile %0 tahıl dengesi ile tam besin destekli mama ürünüdür. Tahıl gluten alerjisini azaltmaya yönelik içeriğinde tahıl ve tahıl lifleri kullanılmamıştır. Bu yüzden bütün ırktan olan kediler için yaş ayrımı gözetmeksizin diğer canlılarında tüketebileceği mamadır.