arama

Schesir Tavuk Fileto Soslu Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Schesir Tavuk Fileto Soslu Kedi Konservesi

Schesir Tavuk Fileto Soslu Kedi Konservesi

Evde hayvan besleme deyince ilk akla gelen alternatif genelde kedilerdir. Kedilerin kendi kendilerine hareket edebiliyor olması yani sahibinden daha bağımsız olması bu konuda büyük bir etkendir.

 

Kedi bakımında aşılarının düzenli yapılmasına, tüylerinin taranmasına, temizliklerine önem göstermek gerekmektedir. Kedi bakımında en önemli hususlardan biri ise beslenme alışkanlığıdır. Kediler beslenirken yaş, kilo, egzersiz durumu dikkate alınarak düzenli ve dengeli beslenmelidir. Kedilerin düzenli olarak beslenmemesi tedavisi oldukça güç ve dikkat isteyen hastalıklara neden olabilir ayrıca kedinin ruhsal açıdan çöküntüsüne kedi stresine neden olabilir.

 

Kedilerin beslenmesinde dikkate alınması gereken huşular vardır. Bunlar;

  • açık mamaları almamak
  • mama seçilirken kedinin fiziki durumunu göz önüne almak
  • kemik gelişimlerini sağlayacak gıdalar vermek şeklinde sıralanabilir.

 

Kedinin sağlığı açısından mamaları yağ, protein, lifler, vitamin ve mineraller açısından zengin olmalıdır.

 

Schesir tavuk fileto soslu kedi maması en iyi bileşenler ve lezzetli etlerle hazırlanmış sağlıklı bir mamadır. İçerik bakımından zenginleştirilmiş bu mama kedinizin ırkı, cinsi, yaşı ne olursa olsun ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Ayrıca bu mama hem kedilerin gelişmiş tat duyularına hitap edecek hem de onların sağlıklarını koruyacak bir mamadır.

 

Schesir tavuk fileto soslu kedi konservesinin bileşenleri; Tavuk Fileto, su, Pirinç

Analiz; Protein, Ham Lif, Ham Sıvı ve Katı Yağlar, Ham Kül, Nem

Besinsel Katkı Maddeleri; Vitamin A, Vitamin E, Taurin .

 

 

 

 Schesir tavuk fileto soslu kedi mamasının faydaları; güçlü bir bağışıklık sistemi sağlar, kuvvetlenmelerini sağlar, alerjik vakalar oluşmasını engeller, içeriğindeki protein ile kedilerinizin kemiklerinin güçlenmesine yardımcı olur. Taurin ile zenginleştirilen bu mama kedilerinizin kalp ve göz sağlığı açısından büyük önem taşır. İhtiyaç duyulan protein ve vitaminlerin almasını sağlar, dengeli beslenmeyi ve net ağırlığa ulaşmayı sağlar, protein açısından zengin olması nedeniyle sindirimi kolaydır, yavrulardaki öğrenme duyusunu geliştirilmesi eğitilmeleri açısından kolaylık sağlar. Uzun süreli olarak açlık hissi oluşmasını engeller ve huzurlu olmalarına yardımcı olur. Ayrıca gebelik döneminde annenin ve yavrunun ihtiyaçları eksiksiz olarak sağlar, emziren kediler içinse sütün kalitesini arttırır ve süt oluşumunu destekler.

 

Beslenme önerisi; günde en fazla 2 teneke kutu tek başına ya da kuru mama ile birlikte verilmelidir. Kedinizin ağırlığı, günlük egzersizleri, yaşı göz önüne alınarak arttırılıp azaltılabilir.

 

Kedi eğer gebe ya da emziren bir kedi ise yavru ve annenin ihtiyaçları, sağlığı göz önüne alınarak günlük oran arttırılabilir.

 

Kullanım talimatı; alınan paket üzerinde mamanın kullanımı hakkında ibare bulunmaktadır. Ancak yine de dikkat edilmesi gerek hususlar vardır. Konserve oda sıcaklığında saklanmalıdır. Bu süreç uzadıysa mama kediye verilmemeli imha edilmelidir aksi halde zehirlenmeye sebebiyet verebilir. Mama verilirken yanında su ile birlikte verilebilir.

Schesir Tavuk Fileto Soslu Kedi Konservesi

Markalar; birçok marka aynı içeriğe sahip ürünler bulundurmaktadır. Mama tercih ederken dikkat edilecek nokta ise bu markaların kalitesidir ve tercih edilme oranıdır. Düşük kalitedeki markalar kedinizin sağlını olumsuz yönden etkileyebilir. Scheir tavuk fileto soslu kedi mamasını petshoplardan ve büyük marketlerden temin edebilirsiniz. Diğer satış noktalarından temin etmekten kaçınınız. Konserveler 85 gr ağırlığında ve teneke kutu içerisinde piyasaya sürülür. Kedinizin sağlığı açısından tarihi geçmiş ve ambalajı yırtılmış ürünleri almayınız. Son kullanma tarihi üretim yılından itibaren 3 yıldır. Unutmayınız ki kedilerin ve insanların beslenme alışkanlıkları birbirinden farklıdır. Küçük dostlarımızın sağlığı açısından onları evde artan yiyeceklerle beslememelidir.