arama

Schesir Ton Balıklı Aloe Yavru Kedi Konservesi

 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Schesir Ton Balıklı Aloe Yavru Kedi Konservesi

 Bir yavru kedi maması alınırken dikkatli olunması gerekmektedir. Çünkü gelişim döneminde olan yavru kediler sütten sonra en iyi besini almaları gerekmektedir. Bu sayede gelişimleri en iyi şekilde devam edecektir. Kedi mamasında olması gereken besinler vardır. Bu besinler kedilerin sağlıklı bir yapıda olmaları ve yetişkinlik hayatlarında bu sağlıklı yaşamlarını devam ettirmeleri için gerekli olan besinlerdir. Bu yüzden Schesir ton balıklı aloe yavru kedi konservesi hakkında bilgi verilirken iki şeye değinmek gerekilir:

 

 1. Schesir ton balıklı aloe yavru kedi konservesinde kullanılan besinler kediler için uygun mudur?

 

 1. Schesir ton balıklı aloe yavru kedi konservesi de ki besin değerleri yeterli midir?

 

Bu iki soruya bakarak Schesir ton balıklı aloe yavru kedi konservesi mamasının kalitesini ve yavru kediniz için uygun bir mama olduğunu anlayabilirsiniz. Öncelikle belirtelim ki Schesir ton balıklı aloe yavru kedi konservesi kediniz için uygun bir kedi mamasıdır. İçinde bulunan besinler gayet iyi ve besin değerleri yeterlidir. Ancak yine de bu iki soruya değinmekte ve açıklama da yarar vardır.

 

Kediler etçil canlılardır. Evcil bir canlı olmadan önce aslan, kaplan gibi ormanlarda yaşayıp avlanırlardı. Ancak bundan binlerce yıl önce ne kadar evcilleşmiş olsalar da hala aslan gibi etçil canlılar sınıfındadır. Bu yüzden alınan mamada ki et oranı oldukça önemlidir. Schesir ton balıklı aloe yavru kedi konservesine bakıldığında %51 oranında tuna balığı içerdiği görülür. Bu çok iyi bir orandır. Özellikle balıklarda bulunan Omega 3 ve Omega 6 içeriği kedinizin sağlıklı gelişimi için çok önemli olan bir içeriktir.

 

Kalp sağlığı, göz sağlığı, iyi bir bağışıklık sistemi için uzmanlarca bolca tüketilmesi önerilir. Ayrıca sağlıklı bir deri ve tüy gelişimi için aloe vera içeriği de kullanılan Schesir ton balıklı aloe yavru kedi konservesi sayesinde kedinizin sağlıklı, parlak tüyleri olacaktır. Kullanılan bir diğer ürün olan Taurin içeriği kedinizin kap ve göz sağlığını korumak ve yetişkinliğe geçerken bunların korunması amacıyla kullanılmıştır. Kedi mamasında önemli bir diğer içerik protein, vitamin ve mineraldir. Bu besin değerlerinden protein vücudu bir kalkan gibi koruma görevi üstlenirken, vitamin vücut yapılarının daha iyi bir yapıda çalışmasını sağlar. Ayrıca mineraller de vücuda dayanıklılık veren ve vücut sistemlerinin, yapılarının iyi bir yapıda olması için çalışır. Protein miktarı %12,5 olarak verilmiş bu oran önerilen en iyi orandır.

 

Bir kedi mamasında olması gereken en az oran %7,5 olarak belirlenmiştir. Bu yüzden %12,5 zengin denile bilinecek bir orandır. Proteinler vücudu koruyan ve onaran bir yapıdadırlar. Hücreyi onarır, yeniler ve yaraların iyileşmesi için çalışırlar. Ayrıca antikor üreterek vücuda yabancı mikroorganizmaların girmesin engellerler. Vitamin olarak kullanılan A vitamini sağlıklı bir göz yapısı, deri ve tüy yapısı için önemlidir. Bir diğer vitamin olan E vitamini ise beyin, sinir sistemi ve sağlıklı tüy, deri oluşumunu destekler. Sonuç olarak Schesir ton balıklı aloe yavru kedi konservesine bakıldığında:

 

 • Sağlıklı deri ve tüy yapısı
 • İyi bir göz ve beyin yapısı
 • Bağışıklığı kuvvetlendiren yapıda olması
 • Besleyici ve yararlı olan et içeriğine fazlasıyla sahip olması
 • Mineral, vitamin ve protein açısından yeterli olması
 • Balık içeriği bakımından zengin olması
 • İyi bir sindirim ve boşaltım sitemi için çalışması

Schesir Ton Balıklı Aloe Yavru Kedi Konservesi

Bu maddelerin sonucunda uygun bir mama olduğu görülmektedir. Bu yüzden yavru kediler için iyi bir seçim olduğundan söz edilebilir. Yavru kediniz için alabileceğiniz bir mama olduğu bellidir ve içeriklerden anlaşılabilmektedir. Yavru kedinizi gelişimini desteklemekte ve yardımcı olmaktadır. Bu yüzden Schesir ton balıklı aloe yavru kedi konservesini gönül rahatlığıyla alıp yavru kedinize verebilirsiniz.