arama

Schesir Ton Balıklı Tavuk Ve Sebzeli Jöleli Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Schesir Ton Balıklı Tavuk Ve Sebzeli Jöleli Kedi Konservesi

Schesir Ton Balıklı Tavuk Ve Sebzeli Jöleli Kedi Konservesi

Evlerimizin vazgeçilmez hayvanlarından biri de sevimli ve neşeli kedilerdir. Her ne kadar çok uysal ve sakin olmalarının yanında neredeyse tüm günü uyuyarak geçirebilirler. Her daim yemek yemek ve temizlenmek de onların en belirgin özellikleridir.

 

Hemen her kedide var olan mükemmel sezgi ve duyarlı olmalarının yanında meraklı davranışları bazen başlarına iş açabilir. Çoğu zaman meraklı halleri ve insanın içini rahatlatan yumuşacık bakışları onlara ayrı bir sevimlilik katar ve sırf bu yüzden insanlar tarafından tercih edilirler. En belirgin özelliği mırlamak olan kedilerin bakımına özen göstermek önemlidir. Çünkü bir kedi edinmek isteyenler, kediyi sokaktan alacaklarsa, bilmelilerdir ki sokakta yaşayan kedi ile evde yaşayan kedi arasında büyük farklar olacaktır. Sokakta büyüyen kediler daha dayanıklı olurken ev yaşamına alışan kediler daha narin, sessiz ve özellikle mamalara karşı daha fazla duyarlılık kazanabilir ve daha çabuk hastalanabilir. Sokakta yaşayan kedilerin bağışıklık sistemi kuvvetli olduğu için herhangi bir mamaya karşı daha dirençli olurlarken evde yaşamaya alışmış bir kedinin bünyesi daha hassas olduğu için çok kısa sürede hastalanabilir. Bu nedenle sessiz ev sakininizin yediği mamanın onun sağlıklı büyümesi için önemli olduğu unutulmamalıdır.

 

Evimizin küçük sakinlerine vereceğimiz mama nasıl olmalıdır? Sorusu hep konusu olmuştur. Her geçen gün ortaya çıkan olası hastalık risklerini engellemek ve hayvanların bedenini korumak amacıyla sağlığı düzenleyici ve dengeleyici yeni besinlerin araştırılması yapılmaktadır. Özellikle temel besinler, doğal elementler içeren evcil hayvan diyetleri ve/veya beslenme formülleri üzerinde durulmakta ve piyasaya sürülmektedir. Bu konuda yapılmış bilimsel araştırmalara göre; beslenme kedilerin enerjisini arttırma, devam ettirme, vücuda alımı ile sağlığını devam ettirme ve tedavi edici özelliğe sahip olmalıdır. Bu özelliklere sahip besinlerin dikkatle işlenmesine önem verilen ve yüksek kaliteli bir ıslak kedi maması olan Schesir Ton Balıklı Tavuk Ve Sebzeli Jöleli Kedi Konservesi karşımıza çıkar. Yetişkin kediler için jöleli taneleri olan dengeli ve tam bir kedi mamasıdır. Ayrıca jöle lezzeti sayesinde taneciklerin tadı kediler tarafından çok sevildiği için tercih edilirler.

 

İçeriğinde var olan doğal ton balığı, tavuk eti, gerekli günlük diyet, mineraller, vitaminler ve taurin yer almaktadır. Ayrıca taze ton ballığı ve yengeç eti ile hazırlanmaktadır. Schesir konservelerinde renklendirici ve koruyucu bir madde kullanılmadığı için son derece lezzetli ve güvenle kullanılabilirliği üretilen doğal ve organik bir konservedir.

 

Evlerin vazgeçilmez sakinleri olan kedilerin vücut gelişimi, sağlıklı beslenmesi ve bakımı son derece önemlidir. Bu özelliklere sahip Schesir ton balıklı tavuk ve sebzeli jöleli kedi konservesi içinde bulunan %12 protein, %8 yağ, %5 lif, %1 kül ve %85 nemin yanısıra A, D3, E vitaminleri ile Taurin sayesinde sadece vücudun gelişimini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bakımını da sağlayarak temel beslenme ihtiyacını görür. Ayrıca enerjisini de koruyucu özelliğe sahiptir.

 

Kedilerin hassas ve özel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan bu konserve ile ev kedilerinin yaşamlarında bir denge sağlanması açısından oldukça yararlıdır ve tat olarak kedilerin vazgeçemeyeceği mamalar arasında yer alır.

Schesir Ton Balıklı Tavuk Ve Sebzeli Jöleli Kedi Konservesi

Zamanı geçmiş ya da dikkatsizce kullanılan her mama evimizin küçük üyeleri için sakıncalı olabilir. Bu nedenle kedinizin daha sağlıklı ve güven içinde beslenmesi için mamaları, oda sıcaklığında vermek en iyisidir. Ağzı açılmış bir mama konservesinin mekân içinde değil de buzdolabında saklanması kedilerin sağlığını devam ettirebilme açısından çok önemlidir. Ayrıca kullanılan su kaplarının da kontrol altında tutularak temiz ve taze su ile değiştirilmesinde fayda var.