arama

Schesir Ton Balıklı ve Jambonlu Jöleli Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Schesir Ton Balıklı ve Jambonlu Jöleli Kedi Konservesi

Kedilerin beslenmesinde tercih edilen konserve yaş mamalar, kediler için faydalı mamalardır. Çünkü yaş mamalar su içerirler ve su kedilerin metabolizmasının sağlıklı çalışması için çok önemlidir. Kediler beslenmeleri konusunda seçici davranan hayvanlardır. Her şeyi yemezler ve yemek ayırt ederler. İlgi duydukları besin maddeleri genellikle emzirilme dönemlerinde annelerinin yediği yiyeceklerdir. Bunun sebebi kedilerinin beslenme alışkanlıklarının emzirildikleri dönemde oluşuyor olmasıdır. O nedenle eğer yavru bir kediniz varsa emzirilme döneminde kedinize annesinin sütünün yanı sıra ek besinler de vererek kedinizi beslemeniz gerekir. Verdiğiniz ek besinler her türden besin maddesini içermelidir. Böylece kedi büyüdüğünde her besin maddesini yiyebilir ve dengeli beslenmesi daha kolay olur.

 

Kedileriniz için seçtiğiniz mamaların içeriklerine çok dikkat etmeniz ve mama seçimi konusunda oldukça titiz davranmanız gerekir. Çünkü seçtiğiniz mama direkt olarak kedinizin sağlığını etkileyecektir. Kedi mamalarını iyi olarak nitelendirebilmemiz için içinde mutlaka bulunması gereken ve bulunmaması gereken maddeler vardır. Ancak bir kedi mamasının kedinize iyi gelmesi için bu maddeleri içeriyor ya da içermiyor olması yeterli değildir. Bir kedi mamasının kedinize iyi gelmesi için öncelikle kedinizin özelliklerine uyuyor olması gerekir. Kedinize uygun olmayan bir mama ne kadar iyi olursa olsun kediniz bu mamayı tüketmemelidir. Örneğin; bazı kedilerin çeşitli besin maddelerine alerjisi vardır. Böyle bir durumu olan kedi, kendi durumuna uygun özel mamalar ile beslenmelidir. Alerjisi olmayan kedilerin tükettiği iyi bir mama, ne kadar iyi olsa da alerjisi olan kediye iyi gelmeyecektir.

 

Bu durumdan da şunu çıkarıyoruz ki kedinize mama seçerken başka kedilerin sahiplerinin önerdikleri mamaları direkt olarak kedinize çok iyi geleceğini düşünerek kedinizin beslenmesinde kullanmanız doğru değildir. Çünkü kedilerin bazıları farklı özellikler taşıyabillirler. Bu nedenle kedinize mama seçerken bir veterinere danışmanız en doğrusu olacaktır. Yine bu konuda da dikkatli olmanız gerekir. Çünkü bazı veterinerler mama konusunda anlaşmalı oldukları markaları size önererek kendilerine çıkar sağlamak isteyebilirler. Yani danışacağınız veteriner güvenilir bir veteriner olmalıdır.

 

            Schesir Ton Balıklı ve Jambonlu Jöleli Kedi Konservesi yaş mama ile beslenen kediler için çok uygun bir mamadır. Bu mama 85 gramlık kutular halinde satılır ve kediler için yararlı besinler içerir. Schesir Ton Balıklı ve Jambonlu Jöleli Kedi Konservesi içeriğini incelediğimizde şunları görürüz: %51 ton balığı, %1,5 pirinç, %42 su ve %8 aloe vera bitkisi.

Bu bileşenleri analitik olarak incelediğimizde ise aldığımız sonuç şöyle olacaktır: %0,8 ham sıvı ve katı yağlar, %0,5 ham lif, %12 protein, %1 ham kül, %85 su, 160 mg taurin, 15 mg E vitamini, Guar gumm 3300, karagenan 3300, keçiboynuzu gamı 3300 ve diğer vitamin çeşitleri.

Schesir Ton Balıklı ve Jambonlu Jöleli Kedi Konservesi

Schesir Ton Balıklı ve Jambonlu Jöleli Kedi Konservesi yetişkin kedilerin beslenmesi için uygundur. Bu kedi maması hakkında kullanıcıların yaptıkları yorumlar çok olumludur. Pek çok internet sitesi üzerinden Schesir Ton Balıklı ve Jambonlu Jöleli Kedi Konservesi hakkında yapılan yorumlara baktığımızda hemen hemen hiçbir kötü yorum göremeyiz. Aynı zamanda kullanıcıların bazıları Schesir Ton Balıklı ve Jambonlu Jöleli Kedi Konservesi fiyatının da çok uygun olduğunu ve ödedikleri ücrete karşılık aldıkları kalitenin çok daha yüksek olduğunu belirtmişlerdir. Bu mama ile kedilerini besleyen insanlar mamadan son derece memnundurlar. Eğer Schesir Ton Balıklı ve Jambonlu Jöleli Kedi Konservesi ile kedinizi beslemeyi tercih ederseniz kutusunu açtığınız yaş mamaları mutlaka buzdolabında saklamanız gerektiğini unutmayınız. Ayrıca hasar görmüş, delinmiş ve açılmış kutuları kesinlikle satın almayınız.