arama

Schesir Ton Balıklı ve Kırmızı Etli Jöleli Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Schesir Ton Balıklı ve Kırmızı Etli Jöleli Kedi Konservesi

Kediler genellikle tüylü, evcilleştirilebilen, etobur beslenme şekline yatkın memeli hayvanlardır. Esnek bedenleri ve hızlı refleksleri onları haşerat ve benzeri canlıları öldürme konusunda bir hayli başarılı yapar. İnsanların duyamadığı alçak veya yüksek frekanstaki sesleri kediler rahatlıkla duyarken, üstün görme yetileri sayesinde karanlık ortamlarda çok rahat hareket kabiliyeti sergilerler.

 

Geçmişi tam olarak bilinmese de kedinin evcilleştirilmesi 9500 yıl öncesine kadar dayanıyor. Doğanın ona bahşettiği yetenekler sayesinde kemirgenlerle avlanarak, dolaylı olarak çiftçilerin ambarlara depoladığı ürünlerin zarar görmesini engelliyorlardı. Kedi, tarihin hiçbir sahnesinde Antik Mısır’da gördüğü ilgiyi başka yerde yakalayamadı. Bu durum öyle aşırı bir hal almıştı ki kediye tapmaya bile başlamışlardı. Kısa bir sürede kedi besleme geleneği daha başka Ortadoğu ülkelerine sıçrasa da hiç bir zaman Mısır’da ki gibi tanrılık seviyesine ulaşmamıştır. Ancak o dönem için ölümcül olabilecek birçok hastalık taşıyan fareleri öldürdükleri için her coğrafyada çeşitli halklar tarafından yararlı olarak görülüp evlerde dahi beslenmeye başlanmıştır.

 

Etobur olan ve biyolojik saatleri bulunmayan kediler, günün her anında hareketli olma eğilimindedirler. O sebeple her an atlayıp zıplayabilir, her dakika yemek yiyebilirler. Sindirim sistemleri etleri daha iyi sindirebilecek şekilde evrimleştiğinden ve sindirim yolunun kısa olması neticesinde bitki kaynaklı besinleri sindirmekte zorlanırlar. Buna rağmen etrafta buldukları çimleri yemeği severler çünkü çim bağırsak ve midelerindeki tüyleri dışarıya atmaları konusunda fayda sağlar. Sindirim sistemleri bu derecede karmaşık olan bir canlının beslenme konusu bir hayli önemlidir.

 

KEDİLER DE BESLENME

 

Bilinçli ve dengeli beslenme sağlıklı bir yaşam sürebilmek için olmazsa olmaz kurallardan biridir. Bu kural her canlı için olduğu gibi kediler içinde geçerlidir. Kedi söz konusu olduğunda beslenmenin önemi 2 katına çıkıyor. Hassas bir sindirim sistemlerine sahip oldukları için yemek konusunda seçici davranırlar bu yüzdendir ki onları yemek konusunda belli bir kalıba sokmak çok zordur. Metabolizmaları gereği diğer evcil hayvanlara göre daha fazla proteine ihtiyaç duyarlar ve A vitamini gibi bazı maddeleri hayvansal gıdalardan karşılamak zorundadırlar. Köpeklerden daha sık yemek yeme ihtiyacında olan kedilerin yemek alışkanlıkları yaşamlarının farklı dönemlerinde ufak değişikliler gösterebilir. Ancak piyasada kedinize her daim yedirebileceğiniz mamalarda mevcuttur.

Schesir Ton Balıklı ve Kırmızı Etli Jöleli Kedi Konservesi özenle işlenmiş doğal maddeleri ve kediniz için gerekli tüm kaliteli proteinleri içerisinde bulundurarak kediniz için eşsiz bir ziyafet vaat ediyor. Ton balığı ve kırmızı et karışımından oluşan bu mama sağlıklı ve kolay sindirilirken kedinizin güçlü ve sağlıklı bir kemik yapısına sahip olmasına yardımcı oluyor. İçerisinde barındırdığı vitamin ve minerallerle vücudunun gereksinimlerini tam olarak karşılarken kaslarını geliştiriyor ve bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı daha dirençli olmasına olanak sağlıyor.

 

MAMA KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Schesir Ton Balıklı ve Kırmızı Etli Jöleli Kedi Konservesi

Kedilerin sütten kesilmeden önce benimsedikleri bir gıda alışkanlığı vardır. Bu alışkanlığı yenmekte güçlük çekerler. Sütten kesilme dönemi süresince bütçenizi sarsmadan yeterince çeşit gıdaya yöneltmeniz gerekir ancak hiçbir zaman aşırı yemek yemesi için zorlamayınız o ne kadar yiyeceğinin farkındadır ve gerektiği kadar yer. 1 gün boyunca yenmemiş mamayı asla önüne tekrar tekrar koymayınız. Konserve mama aldığınız takdirde ambalajı üzerindeki üretim ve tüketim tarihlerine bakarak açtıktan sonra en kısa sürede tüketilmesine özen gösteriniz. Kedinizin uzun veya kısa vadede yaşayabileceği herhangi bir hastalık riskini en aza indirebilmek ve kaliteli zaman geçirebilmesi için en iyi besinleri seçin ve doğru mamalarla besleyiniz.