arama

Sergeant`s Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Mama nedir ve kediler niçin mamaya ihtiyaç duyar?

Sergeant`s Kedi Konservesi

Mama çeşitleri yaş ve kuru olarak iki ana çeşide ayrılır. Yaş mamalar kedinizin sindirim sistemine uygun işlenmemiş ve natürel ortamlarında karşılaşabilecekleri ürünlerden oluşmalıdır. Yaş mamalar yapılış tarzlarına göre çok fazla işlem görmeye müsait değildir ve bundan dolayı daha çabuk bozulmaya el verişlidir. Tabi işleniş tarzlarını uzatarak daha dayanıklı yaş mama yapmaya çalışan firmalar da mevcuttur ki bu işlemler kediniz için çok sağlıklı değildir. Kuru mama ise çok fazla işlem görmesi sebebi ile doğallığını kaybeder ancak çok uzun süreler bozulmadan tazeliğini korumaktadır. Kedilerini kuru mama ile beslemeyi tercih edenler periyodik aralıklarla evcil hayvanlarına yaş mama takviyeleri ile destekleyerek hem ödüllendirme bununla beraber kuru mamanın besin katsayısını arttırmayı hedeflemelidir. Kuru mama ile birlikte yaş mamayı da tercih eden kedi sahipleri kedilerinin damak hazzına en uygun yaş mamaları seçerek kuru mamadan sıkılma ihtimallerini en aza indirmektedir.

 

Yaş mamada dikkat edilmesi gerekeler.

 

Yaş mamaların hayvan üzerinde çoğu zaman çok ağır olmamakla beraber bazı yan tesirleri gözlemlenmektedir. Bunlar ishal, kusma benzer biçimde etkisinde bırakır olup tıbbi müdahalede bulunmasına gerek olmayan yan etkilerdir. Sadece boğulma, ateş, dışkıda kan ve zehirlenme benzer biçimde belirtiler gösterirse sonuçları çok ağır olabilmektedir. Bu benzer biçimde belirtiler gözüküyor ise yüksek ihtimalle yaş mama aşırı işlemlerden geçerek artık gıda ürününden çıkıp tehlikeli bir atık olmuş yahut yaş mamanın son kullanım zamanı dolmuştur. Yaş mamada olmasına dikkat edilmesi gereken içerikler başlıca içeriğindeki et ve ürünlerin miktarı, yan ürünlerin bulunmaması, tahıl, buğday ve gluten gibi kedilere zararlı maddeler şeker ve tuz gibi maddelerin bulunması mamanın kalitesiz olduğunu göstermektedir ve bu içerikteki ürünleri kedinize yedirmemeniz icap ettiğini unutmamalısınız.

 

 

 

 

 

Sergeant’s Firması

 

Bir evcil hayvan markası olan Sergeant`s Kedi Konservesi ürününün içeriğini incelediğimizde internet üzerinden bu firmanın yaş mamalarına ulaşmakta çok zorluk çektiğinizi görmüş olacaksınız ki bunun sebebi de bu firmanın mama üretimi üzerinde uzman bir şirket değil diğer evcil hayvan kozmetik ürünleri üzerinde çalışmalar icra ettiğini fark edeceksiniz. Sergeant’s Kedi Konservesinin içeriğini araştırma kısmında sergeant’ s kedi konservesi olmadığından bir alt ürünü olup aynı firmaya bağlı olan felix mamanın muhteviyatında ilk başlarda bakmamız gereken kısmın et ve et ürünlerinin oranı bulunduğunu unutmadan, ürünü inceliyoruz. Et ve et ürünleri katkısı %20 olup ayraç içindeki kısımda %5 tavuk ve%4 somon olduğunu gözlemlemekteyiz.

 

Geri kalan %11’lik bölümde ne işe yaradığını şeffaf bir halde belirtilmediğinden mamanın ne denli besleyici olduğunu kestirmekten çok uzağız ve bu mamaya birazcık çekimser yaklaşmamız gerekmektedir. Diğer içerik maddelerini incelediğimizde pirinç, gluten ve tahıl ürünleridir. Göze çarpmakta. Yaş mamanın içerisinde bulunmaması gereken bu ürünleri görüyorsak o mamadandır. Olabildiğince uzak durmalı ve kedimize yedirmekten sakınmalıyız. Bunların yanı sıra protein oranı %13’lerde kabul edilebilir bir değerde olması ek olarak kül oranının %2,2 de makul bir değerinin bulunması sebze ve minerallerin bulunması pozitif bir tesir yaratmaya başlarken içinde ne olduğunun sonlarına doğru fark etmekteyiz ki çeşitlidir. Şekerler bulunmakta olduğu belirtilmektedir. Şeker evcil hayvanlara son derece zararlı olmakla birlikte ateş, görme bozukluğu hattadır. Körlüğe kadar yan etkileri olabilmektedir. Şekerin insan sağlığına etkilerini organize ettiğimizde kedinize de daha fazla etkilerinin olmasını yadsıyamayız.

Sergeant`s Kedi Konservesi

Sonuç olarak sergeant’s firmasına ait felix yaş mama ürünü tercih etmekte biraz çekimser davranmakta yarar var. Kedinize sağlıklı biridir. Hayat sunmak için yaş ve kuru mamalarda çok titiz davranmalıdır. İçeriğinde olması ihtiyaç duyulan ve olmaması gerekenleri çok iyi analiz ettikten sonrasında kedinize sunmalısınız.