arama

Sheba Somonlu Pouch Kedi Yaş Maması

 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Kediler hakkında kısa bilgi:

Sheba Somonlu Pouch Kedi Yaş Maması

Kediler ilk defa mısırlılar tarafından evcilleştirildikleri sanılmaktadır. Kedi (Felis sylvestris catus), kedigiller (Felidae) familyasından avcı, memeli, evcil, etçil bir hayvandır.Eski dönemlerde şimdiki gibi kedi mamaları bulunmadığı için o zamanlar kedigiller haşere ve fare gibi küçük hayvanları avlamaya çalışırlarmış. Kedilerin güçlü zıplaya bilme ve tırmanma yetenekleri vardır.

 

Hayvan Bakımı:

 

1: Bitlenme sorunu:

 

Böyle bir durumda uzman bir veteriner hekime başvurmanızı tavsiye ederim hekiminize başvurduktan sonra kedinizin kaldığı yeri kontrol edin ve temizleyin pire daha çok görülüyor ama bit fazla gözükmüyor.

 

2: Mama seçimi:

 

Kediniz eğer genç yetişkin bir kediyse, aldığınız yerden daha önce kullandıkları mamayı öğrenip ona devam edebilirsiniz. Eğer yavru kediyse, gelişime en çok ihtiyaç duyduğu dönemde demektir. Önceden kullanılan mama yetersiz olabilir. Vitamin ve mineral açısından kuvvetli özel yavru kedi mamaları kullanılmalıdır.Ve burada tabi ki de Simba kedi konservesi devreye giriyor.

 

8-12 haftalık yavru kediler günde 4 kez, 3-6 aylık kediler günde 3 kez, 6 aylık olduktan sonra günde 2 kez mamaya ihtiyaç duyarlar. Yavru kediler için satılan konserve mamalar kuru mamayla karıştırıp verilmemelidir. Yiyemediği konserve mama mutlaka atılmalıdır. Ayrıca mama kabının yanında ayrı bir kapta her zaman temiz su bulunmalıdır.

 

3:Tuvalet eğitimi:

 

Kediler son derece temiz hayvanlardır kum küvetini gördükleri zaman hemen ona yönelirler eğer kediniz küçükse veya yeni doğmuşsa annesi tarafından ona öğretilir.

 

4:Tüy bakımı:

 

Eğer doğru bir mama seçmemişseniz bu kedinizin derisini yıpratır ve tüyleri dökülmeye başlar Sheba Somonlu Pouch Kedi Yaş Maması kedi konservesini seçerek bu dertten kurtula bilirsiniz.

 

5: Göz sağlığı:

 

Özellikle yavru kedilerde annesinden erken ayrılmış olması sebebiyle göz kapanması, çapaklanması gibi problemler görülebilir. Normal şartlarda annesinin yalayarak temizlemesi ile iyileşen bu enfeksiyonu artık siz tedavi etmek zorundasınız. Eğer hala geçmiyor ise veteriner kliniğine başvurmalısınız.

 

ÖNEMLİ:

 

Eğer bir kedi sahiplenecekseniz barınaklardan sahiplenin petshoplardan değil ve kedinizi asla terk etmeyin…

 

Doğru Mama Seçimi:

 

Kedi bakımı, oldukça kolay olmasının yanı sıra bir o kadar da önem verilmesi gereken bir konudur. Kedi severlerin de kedi bakımı hakkında dikkat etmesi gereken en önemli şeylerden biri, mama seçimidir ve burada ise Sheba Somonlu Pouch Kedi Yaş Maması devreye girer…

 

1: Kedinin Yaşı:

 

Eğer kediniz yetişkin ise “adault” kedi maması(konservesi) seçiniz. Eğer kediniz yavru ise “junior” kedi maması(konservesi) seçiniz. bu mamalar arasındaki fark ise kedi mamasının yağ oranıdır.

 

2: Kedinin Kilosu:

 

Mama seçiminde dikkat etmemiz gereken bir diğer önemli faktör de kedimizin kilosu ve aktivite durumudur. Eğer hareketsiz ve kilolu bir kediniz varsa, buna göre üretilen mamalar tercih etmelisiniz. Bu mamaların farkı ise yağ oranları ve lif oranlarıdır.

 

3: Kısırlık durumu:

 

Kediniz kısırlaştırılmış ise güzel mama seçmeye özen göstermelisiniz kediniz kısırlaştırıldıktan sonra kilo almaya eğilimli olacaktır bu durum için özel mamalar vardır onları seçmeye özen gösteriniz…

 

4: Kedinin ırkı:

 

Kedimizin cinsiyle ilgili önemli olan faktör, tüy uzunluğudur. Kediler, kendilerini temizlerken tüy yumakları yutabilirler ve yuttukları bu tüy yumakları sindirim sisteminde problemler oluşmasına neden olabilir. Bunu engellemek içinse, özellikle uzun tüylü kediler için, içeriğinde malt olan mamalar tercih edilmelidir. Ayrıca birçok ırk için özel olarak üretilen mamalar da mevcuttur.

 

Peki doğru mamayı nasıl bulacağız işte burada

 

Sheba Somonlu Pouch Kedi Yaş Maması” devreye giriyor. Sheba Somonlu Pouch Kedi Yaş Maması sağlıklı ve uzun ömürlü bir kedi mamasıdır. Bu kedi maması kedinizin zevk ile yiyeceği güzel mi güzel bir kedi mamasıdır.

 

Sheba Somonlu Pouch Kedi Yaş Maması çeşitleri:

 

 • sığır etli
 • somon etli
 • tavuk etli
 • alabalık etli

 

Sheba Somonlu Pouch Kedi Yaş Maması faydaları:

Sheba Somonlu Pouch Kedi Yaş Maması

 • Kedinizin gün içinde huzursuz ve agresif olmamasını sağlar.
 • Kediniz de pati yıpranması ve tüy dökülmesi azalır
 • Kediniz uyuduğu zaman solunum alıp vermesi güzel olur.