arama

Shiny Cat Tavuklu Karidesli ve Malt Özlü Konserve Mama

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Shiny Cat Tavuklu Karidesli ve Malt Özlü Konserve Mama

Kedilerin beslenmesi için kediler için üretilmiş olan özel yaş ve kuru mamaların önemi büyüktür. Ancak mama seçimi yaparken ve seçtiğimiz mamayı kedimize yedirirken bir çok kritere dikkat etmek gereklidir. Kediler normalde çöl hayvanlarıdır. Kediler doğaları gereği su ihtiyaçlarını avladıkları hayvanlardan karşılamakta olup, pek su içmezler. Bu nedenle de kedilerde en çok görülen hastalıklardan biri idrar yolları hastalıkları ve böbrek yetmezliğidir.

 

Kuru mamalar %8-%10 arasında nem oranı içerdiği için sadece kuru mama ile beslenen bir kedi her ne kadar ek su içse de bu kedi için yetersiz gelmektedir. Yeterli su alamayan kediler de idrar yollarında kristaller, taşlar oluşmaya başlar. Bunula birlikte böbrek yetmezliğine kadar giden birçok böbrek rahatsızlıkları ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte kuru mamalar kediler ağız ve diş sağlığı için verilmesi gereken bir besindir. Kuru mamalar, sert yapılarından dolayı kedilerin dişlerinde oluşan diş taşlarının temizlenmesinde önemli bir rol oynar.

 

Kuru mamalar bir kedinin ihtiyacından çok fazla miktarda karbonhidrat içermektedir. Fazla karbonhidrat tüketimi de kedilerde obezite ve diyabet hastalıklarına yol açar. Kediler normalde karbonhidrat ihtiyaçlarını yaşadıkları doğal ortamlarında avladıkları hayvanların midesindeki bitkilerden karşılamaktadır. Doğal olarak kuru mamalar bir kedi için gereğinden fazla karbonhidrat içermektedir. Yaş mamalar (tabi ki kaliteli olması koşulu ile) ise kuru mamalara göre daha fazla protein ve daha az karbonhidrat içermektedir.

 

Aynı zamanda da yaş mamaların %75-80 oranında içerdiği nem sayesinde bir kedinin su ihtiyacını karşılayabilmektedir. Yaş mama kullanan kediler içerisinde bulunan %75-80 oranındaki nem ve aldığı ekstra su sayesinde idrar yolu hastalıklarından, idrar yollarında oluşan kristal ve taşlardan ve böbrek yetmezliğinden korunmuş olmaktadır. Eğer kedinize kuru mama da kullanıyorsanız her ne kadar çok su içse yine de su ihtiyacını karşılamayacak olsa da böbrek rahatsızlıklarının bir nebze önüne geçebilmek için kedinizin tükettiği su miktarını kontrol etmelisiniz.

 

Shiny Cat Tavuklu Karidesli ve Malt Özlü Konserve Maması, içeriğindeki %86 oranındaki nem ile kedinizin su ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılarken içeriğindeki %12 ham protein ile de kedinizin protein ihtiyacını karşılayacaktır. Shiny Cat Tavuklu Karidesli ve Malt Özlü Konserve Mamasının içeriğinde tavuk eti, malt özü, karides, pirinç ve potasyum klorid bulunur. 1 kg. Shiny Cat Tavuklu Karidesli ve Malt Özlü Konserve Mamasında, 50 mg. E vitamini ve 980 mg. taurin bulunmaktadır.

 

Taurin kedilerin gelişimi için önemli olan özel bir proteindir. Bu protein kedilerin kalp ve göz sağlığı için çok önemlidir. Shiny Cat Tavuklu Karidesli ve Malt Özlü Konserve Mamasının 1 kilogramında bulunan 980 mg. taurin proteini kedinizin göz ve kalp sağlığını korumaya yeterlidir. Shiny Cat Tavuklu Karidesli ve Malt Özlü Konserve Mamasının diğer analiz sonuçları, %12 ham protein, %0,5 ham yağ, %1 ham lif, %2 ham kül ve %86 nem şeklindedir. Shiny Cat Tavuklu Karidesli ve Malt Özlü Konserve Maması 70 gramlık konserve halinde satılmaktadır.

Shiny Cat Tavuklu Karidesli ve Malt Özlü Konserve Mama

0,5-1,5 kg. ağırlığındaki kediler için 1 konserve (yani 70 gr.), 1,5-3,0 kg. ağırlığındaki kediler için 2 konserve (yani 140 gr.) ve 3-5 kg. ağırlığındaki kediler için de 3 konserve (yani 210 gr.) kedinizin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yetecektir. Shiny Cat Tavuklu Karidesli ve Malt Özlü Konserve Maması yetişkin kediler için üretilmiş bir üründür. Yetişkin kediler için özel olarak dilimlenmiş jöle kıvamında bir mamadır. Shiny Cat Tavuklu Karidesli ve Malt Özlü Konserve Mamasının içeriğinde yapay koruyucu ve aroma artırıcı gibi katkı maddeleri bulunmamakta olup doğal, hormonsuz ve yüksek kaliteli hammaddelerden üretilmiştir