arama

Shiny Cat Ton Balıklı Ve Tavuklu Konserve Mama

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Shiny Cat Ton Balıklı Ve Tavuklu Konserve Mama

Çok sevdiğiniz, üzerine titrediğiniz kediniz bazen sizi oldukça kızdırabilir. Kedi sahiplerinin evde baktıkları kedileri, bazen istenmeyen davranışlar sergileyebilirler. İstenmeyen bu davranışların arasında en çok karşılaşılan davranış, kedilerin tırmalama eğilimi olmaktadır. Evinizde bulunan mobilyalar, yataklar, kedinizin tırmalamaları sayesinde, hasara uğrayabilir ya da kediniz sürekli sizi tırmalıyor olabilir ve bu durum sizi çok kızdırabilir. Kedinizin bu konudaki davranışı hakkında bilmeniz gereken ilk şey, kedinizin bunu içgüdüsel olarak yapıyor olmasıdır.

 

Kediler, keşif yapmak, etrafı tanımak, kaslarını germek ya da tırnaklarını keskinleştirmek amacıyla, karşılarına çıkan her şeyi içgüdüsel olarak tırmalama eğilimi göstermektedirler. Bu kedilerin doğasında vardır ve sizin yönlendirmelerinizle, en azından evdeki eşyalarınıza zarar vermeyecek duruma getirilebilir. Her şeyden önce kedinizin tırmalayarak zarar verdiği eşyalar için, ne kadar üzülürseniz üzülün, ona bağırmamalı ve kesinlikle ona vurmamalısınız. Kedinize karşı olan bu tarz davranışlarınız, kedinizin sizden korkmasından ve sizden uzaklaşmasından başka hiçbir işe yaramayacaktır.

 

Kediniz sürekli sizi tırmalıyorsa, amacı sizden bir şey istemek ve sizin dikkatinizi çekmek olmasıdır. Bu durumda, kedinizin isteklerini görmezden gelmelisiniz. Kediniz zaman içinde sizi tırmalamaktan vazgeçecektir. Çünkü amacı tırmalayarak sizin onun isteklerini yerine getirmeniz olduğundan, isteklerine cevap alamayınca bu huyundan vaz geçecektir. Sizin ona bu konuda duyarsız davranmanız, isteklerini bu yolla size yaptıramayacağını zamanla öğrenmesine neden olacaktır.

 

Evdeki eşyaları tırmalayan kediniz için ise yapmanız gereken, onun tırmalama içgüdüsünü karşılayacak farklı alternatifler yaratmanız ve bu içgüdüsünü karşılamanız olacaktır. Yarattığınız alternatifler sayesinde, kediniz tırnaklarını keskinleştirecek, kaslarını gererek rahatlama sağlayacak ve enerjisini atacaktır. Bir pet shoptan satın alacağınız, tırmalama direği, bu konudaki sorununuzu en akılcı şekilde çözecektir. Aldığınız kedi tırmalama direğinin ne işe yaradığını kedinizin anlaması için ve kullanmaya başlaması için biraz zamana ihtiyacı olacaktır.

 

Kedi tırmala direğini kullanması için kedinizi teşvik etmeli, ancak bunu asla ona zorla yaptırmamalısınız. Kedi tırmalama direğinin kedinizin dikkatini çekmesini sağlamak için, onu zorlamamalı, farklı yollarla bunu yapmalısınız. Kedinize alacağınız ona uygun oyuncaklarda, tırmalama konusunda faydalı olacaktır ve kedinizin enerjisini atma fırsatını ona verecektir. Kediniz için seçeceğiniz oyuncaklar için, kedinizi iyi tanımanız, onu gözlemlemeniz ve nelerden hoşlandığını fark etmiş olmanız, iyi bir seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır. Kedinizin ilgisini çeken bir oyuncak, onu daha çok oyalayacak, enerjisini daha iyi bir şekilde atmasına neden olacak ve çok keyifli zaman geçirmesine imkân verecektir. Kediniz için dikkat edilmesi ve ihmale gelmeyen konulardan bir tanesi de, kedinizin nasıl sağlıklı besleneceğidir.

 

Kedinizi kesinlikle evde hazırladığınız yiyeceklerle beslememelisiniz. Evde hazırladığınız yemeklerin, kedinizin sağlığını oldukça olumsuz etkileyeceğini, ihtiyaç duyduğu besinleri yeterli ölçüde sağlamayacağını bilmelisiniz. Kedinizi evde hazırladığınız tek tip beslenme ile beslemenizde onun sağlığı açısından zararlı olacaktır. Örneğin, kedinize yararlı olduğunu düşündüğünüz ciğeri, kedinize sürekli verirseniz, kediniz oluşan A vitamini fazlalığından dolayı, sağlık sorunları yaşamaya başlayacaktır.

 

Kedinizi beslemenizin en doğru yolu, bu gün tüm uzmanlarca önerildiği gibi, kedi mamalarıdır. Kedi maması ile beslediğiniz kediniz, gereksinim duyduğu tüm besin gruplarını, ihtiyacı ölçüsünde alacaktır. Ancak kediniz için mama seçimi yaparken, dikkatli davranmalı ve kaliteli bir mama seçmeye çalışmalısınız. Shiny Cat ton balıklı ve tavuklu konserve mama, kedinizin beslenmesini sağlıklı bir şekilde sağlayabileceğiniz kalitede bir mama özelliğindedir. Shiny Cat ton balıklı ve tavuklu konserve mamasının en önemli özelliği, içeriğinde yeteri oranda et bulunmasıdır.

Shiny Cat Ton Balıklı Ve Tavuklu Konserve Mama

Birçok mamada et yerine kullanılan et ürünleri, mamanın kalitesini düşürmektedir. Piyasada içeriği gerçek etten oluşan mamalar oldukça azdır. Ayrıca mamada tahıl olmaması da, kedi sağlığı için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Tahıllar kedilerin sağlığını olumsuz etkileyerek, sindirim sorunu yaşamalarından ya da obezite, diyabet gibi sorunlar yaşamalarından başka bir işe yaramazlar. Mamanın içeriğinde doğal ve sağlıklı ürünlerin bulunması, katkı maddelerine, tatlandırıcı ve renklendiricilere yer verilmemesi de, mamaya ayrıca kalite katmıştır.