arama

Simba Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kediler hakkında kısa bilgi:

Simba Kedi Konservesi

Kediler ilk defa mısırlılar tarafından evcilleştirildikleri sanılmaktadır

 

Kedi (Felis sylvestris catus), kedigiller (Felidae) familyasından avcı, memeli, evcil, etçil bir hayvandır.Eski dönemlerde şimdiki gibi kedi mamaları bulunmadığı için ozamanlar kedigiller haşere ve fare gibi küçük hayvanları avlamaya çalışırlarmış.

 

kedilerin güçlü zıplaya bilme ve tırmanma yetenekleri vardır.

 

 

 

HAYVAN BAKIMI:

 

1: Bitlenme sorunu:

 

Böyle bir durumda uzman bir veteriner hekime başvurmanızı tavsiye ederim hekiminize başvurduktan sonra kedinizin kaldığı yeri kontrol edin ve temzileyin

 

pire daha çok görülüyor ama bit fazla gözükmüyor.

 

2: Mama seçimi:

 

Kediniz eğer genç yetişkin bir kediyse, aldığınız yerden daha önce kullandıkları mamayı öğrenip ona devam edebilirsiniz. Eğer yavru kediyse, gelişime en çok ihtiyaç duyduğu dönemde demektir. Önceden kullanılan mama yetersiz olabilir.

 

 

 

 

 

Vitamin ve mineral açısından kuvvetli özel yavru kedi mamaları kullanılmalıdır.Ve burada tabikide Simba kedi konservesi devreye giriyor.

 

8-12 haftalık yavru kediler günde 4 kez, 3-6 aylık kediler günde 3 kez, 6 aylık olduktan sonra günde 2 kez mamaya ihtiyaç duyarlar. Yavru kediler için satılan konserve mamalar kuru mamayla karıştırıp verilmemelidir. Yiyemediği konserve mama mutlaka atılmalıdır. Ayrıca mama kabının yanında ayrı bir kapta her zaman temiz su bulunmalıdır.

 

3:Tuvalet eğitimi:

 

Kediler son derece temiz hayvanlardır kum küvetini gördükleri zaman hemen ona yönellirler eğer kediniz küçükse veya yeni doğmuşsa annesi tarafından ona öğretilir.

 

 

 

4:Tüy bakımı:

 

Eğer doğru bir mama seçmemişseniz bu kedinizin derisini yıpratır ve tüyleri dökülmeye başlar Simba kedi konservesini seçerek bu dertten kurtula bilirsiniz.

 

 

 

5:Göz sağlığı:

 

Özellikle yavru kedilerde annesinden erken ayrılmış olması sebebiyle göz kapanması, çapaklanması gibi problemler görülebilir. Normal şartlarda annesinin yalayarak temizlemesi ile iyileşen bu enfeksiyonu artık siz tedavi etmek zorundasınız.

 

Eğer hala geçmiyor ise veteriner kliniğine başvurmalısınız.

 

 

 

 

 

ÖNEMLİ:

 

Eğer bir kedi sahiplenicekseniz barınaklardan sahiplenin petshoplardan değil.

 

ve kedinizi asla terk etmeyin…

 

 

 

 

 

 

 

DOĞRU MAMA SEÇİMİ:

 

Kedi bakımı, oldukça kolay olmasının yanı sıra bir o kadar da önem verilmesi gereken bir konudur. Kedi severlerin de kedi bakımı hakkında dikkat etmesi gereken en önemli şeylerden biri, mama seçimidir.

 

1:Kedinin Yaşı:

 

Eğer kediniz yetişkin ise “adault” kedi maması(konservesi) seçiniz.

 

Eğer kediniz yavru ise “junior” kedi maması(konservesi) seçiniz.

 

bu mamalar arasındaki fark ise kedi mamasının yağ oranıdır.

 

2:KEDİNİN KİLOSU:

 

Mama seçiminde dikkat etmemiz gereken bir diğer önemli faktör de kedimizin kilosu ve aktivite durumudur. Eğer hareketsiz ve kilolu bir kediniz varsa, buna göre üretilen mamalar tercih etmelisiniz.

 

Bu mamaların farkı ise yağ oranları ve lif oranlarıdır.

 

3:Kısırlık durumu:

 

Kediniz kısırlaştırılmış ise güzel mama seçmeye özen göstermelisiniz kediniz kısırlaştırıldıktan sonra kilo almaya eğilimli olcaktır bu durum için özel mamalar vardır onları seçmeye özen gösteriniz…

 

4:Kedinin ırkı:

 

Kedimizin cinsiyle ilgili önemli olan faktör, tüy uzunluğudur. Kediler, kendilerini temizlerken tüy yumakları yutabilirler ve yuttukları bu tüy yumakları sindirim sisteminde problemler oluşmasına neden olabilir. Bunu engellemek içinse, özellikle uzun tüylü kediler için, içeriğinde malt olan mamalar tercih edilmelidir. Ayrıca birçok ırk için özel olarak üretilen mamalar da mevcuttur.

 

Peki doğru mamayı nasıl bulucaz işte burada “SİMBA KEDİ KONSERVESİ” devreye giriyor…

 

 

 

SİMBA KEDİ KONSERVESİ:

 

SİMBA kedi konservesi sağlıklı ve uzun ömürlü bir kedi mamasıdır.

 

Bu kedi maması kedinizin zevk ile yiyeceği güzel mi güzel bir kedi mamasıdır.

 

Genellikle yağ oranı fazla olan mamaları kediniz daha çok sevecektir simba kedi maması bu na örnektir.

 

FAYDALARI:

 

Daha iyi görmesini sağlar

 

Daha iyi soluklanmasını sağlar

 

İÇERİĞİ:

 

Bunun bir çok çeşiti vardı

 

Balık etli

 

Tavuk etli

 

Dana etli

 

Ördek etli

 

Kuzu etli

Simba Kedi Konservesi

Bazı mamalar kedinizin hastalanmasına yol aça bilir örneğin ?hiskas böbreklerde aşınma ve böbrek taşlanmasına yol açabilir