arama

Stuzzy Gold Hindi ve Kuzu Etli Ezme Kedi konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Stuzzy Gold Hindi ve Kuzu Etli Ezme Kedi konservesi

Kedi sahipleri mama tercihi yaparken öncelikle kedinin özelliklerini ve ihtiyaç duyduğu besin kaynaklarını göz önüne almalı ve bu özelliklere göre mama seçimi yapmalıdırlar. Kedilerin ihtiyaçları birbirlerine göre farklılık gösterebilmekte ve bu özelliklere sahip piyasada bir çok mama çeşidi bulunmaktadır. Bu mamaların içeriği iyi bir şekilde incelendikten sonra gerekirse veteriner yardımı da alınarak en doğru mama seçilmelidir.

 

Ancak mama içeriğinde bulunan bazı maddeler kedilerde bazı sağlık sorunlarına ve alerjilere neden olabilmektedir. Kedilerin doğalarına aykırı olan bu ürünlerin başında yüksek oranda ve birden fazla kalitesiz tahıl ürünleri bulunmasıdır. Bununla birlikte et oranlarının yeterli oranlarda bulunmaması ve hayvansal yan ürünler içermesi bazı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Özellikle hayvansal yan ürünler kaliteli ve doğal etlerin yanında ek olarak içerdiğinde bir sorun teşkil etmez ancak tek başına kullanıldığında bazı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

 

Mama içeriğinde katkı maddelerinin, koruyucu ve kimyasal ürünlerin bulunmaması gerekmektedir. Bu ürünler kedilerde sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Mamada yer alan proteinlerin bitkiler yerine et ürünlerinden elde edilmesi gerekmektedir.

 

Kedi mama seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise kedinizin tek tip mama ile beslenmemesi gerektiğidir. Belli aralıklarla yapılan değişiklikler bağışıklık sisteminde olumlu etkiler bırakmaktadır. Üstelik kedinizin farklı tatlar almasına ve farklı tatlara karşı uzak durmamasını sağlayacaktır.

 

Yaş mamalar kuru mamaya göre daha farklı bir şekilde üretilmektedir. Yaş mama kedilerin damak tadı da uygun ve daha lezzetlidir. Üstelik kedilerin ihtiyaç duydukları su miktarını da içeriğinde bulundurduğu nem oranıyla desteklemektedir. Kuru Mamalar ise diş temizliği için ve kullanım kolaylıkları nedeniyle tercih edilmektedir. Bu yaş ve kuru mamalar orantılı bir şekilde kullanılabilir.

 

            Stuzzy Gold Hindi ve Kuzu Etli Ezme Kedi Konservesi kedinizin günlük ihtiyaç duyduğu besinleri tam ve dengeli bir şekle karşılamaktadır. Mama içerisinde herhangi bir koruyucu, renklendirici veya kimyasal ürünler içermemektedir.

 

            Stuzzy Gold Hindi ve Kuzu Etli Ezme Kedi Konservesi taurin ve E vitamini ile zenginleştirilmiş olan mama biotin desteği ile deri ve tüy sağlığını korumayı amaçlamaktadır. Super Premium sınıfında yer almaktadır ve sindirimi kolaylaştırıcı özelliğine sahiptir.

 

            Stuzzy Gold Hindi ve Kuzu Etli Ezme Kedi Konservesi özellikle sindirim problemleri yaşayan kediler için önerilmektedir. Kedinizin günlük su ihtiyacını giderebilmesi için su ile tüketilmesi önerilmektedir. Özellikle saklanma koşullarına dikkat edilmeli ve açıldıktan sonra 3 gün içinde tüketilmelidir. Açılmadıysa oda sıcaklığında son kullanma tarihine kadar herhangi bir sorun yaşamadan saklanabilmektedir. Mama açıldıktan sonra buzdolabında hava almayacak bir şekilde tutulmalıdır. Aynı zaman da mamanın buz dolabından çıktıktan hemen sonra tüketilmemesi gerekmektedir. Oda sıcaklığına gelene kadar dışarıda bekletilmesi daha doğru olacaktır.

 

            Stuzzy Gold Hindi ve Kuzu Etli Ezme Kedi Konservesi içeriğinde %11 oranında protein, %0,2 oranında ham lif, %8 oranında yağ, %2,7ham kül ve son olarak %78 oranında nem içermektedir.

Stuzzy Gold Hindi ve Kuzu Etli Ezme Kedi konservesi

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise mamayı ilk defa kullanacak olan kediler için öncelikle az miktarda mama alınması gerekmektedir. Kediniz mamayı sevmeyebilir veya bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında mamayı tekrar kullanamazsınız. Bu sebeple ilk aşamada küçük kutularda satılan mamaları tercih etmeniz gerekmektedir. Ayrıca mamayı 1 hafta gibi bir süre içerisinde eski mamayı azaltarak yeni mamayı ise arttırarak vermeniz kedinizin sağlığı için daha uygun olacaktır. Kediniz bu sayede mamaya daha kolay alışacak ve çok fazla sorun yaşamayacaktır.