arama

Super Cat Tavuklu Ve Ciğerli Yetişkin Kuru Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Super Cat Tavuklu Ve Ciğerli Yetişkin Kuru Kedi Maması

Bir kedi sahiplenecekseniz ya da satın alacaksanız kedinize nasıl bakmanız gerektiği konusunda öncelikli olarak detaylı bilgiler öğrenmeniz gerekiyor. Bir kedinin bakımının sorumluluklarını araştırarak bu sorumlulukların nasıl üstesinden geleceğiniz kararını vermeniz gereklidir. Eğer bir kedi sahiplenecekseniz yada ücretli alacaksanız ki hiçbir hayvan sever ücretli alınması taraftarı değildir. Sokaklarda ve barınaklar sayısı o kadar çok olan evcil hayvanlar vardır. Bu hayvanlardan bir tanesini bile kurtarmanız onu diğer canlılardan şanslı kılar.

 

Kedi bakmanın sorumluluklarından biraz bahsetmek gerekirse, öncelikle kedi eve gelmeden öncesinde ona ait bir alan yer yapmanız gerekir. Yapmış olduğunuz bu alan konusunda kedinizin mutlu olabilmesi için onu bu alanda ona ait özel oyuncaklar almak kedinizin sizin yaşam standartlarınıza ve aynı zaman da sizin hayatınızda ki çevrenizdeki insanlara alışmasını kolaylaştıracaktır.

 

Kedi bakımı yanı sıra aynı zamanda masrafı da olabilecek bir hayvandır. Sebebi ise bu hayvanın olabildiğince tüy dökmesi ve her yapılan işlemlerin veteriner kliniklerinde bir ücreti olmasıdır. Veteriner hekimlere dağıtılan para miktarı oldukça fazladır. Yetmezmiş gibi evcil dostunuzun kendine ait kişisel giderleri vardır. Kedi kumu, kedi maması, kedi kuru maması ve kedi konserve maması gibi belli başlı giderleri vardır. İçgüdüsel olarak kediler doğdukları andan itibaren kendi çişlerini kedi kumuna yapmaları gerektiğini bilirler. İlk iki üç hafta sizin yardımınıza ihtiyacı vardır. Sonrasında kendileri bu çiş olayını kum yardımı ile rahatlıkla yaparlar. Kedinizin tam kedi kumu üzerine yapamadığını fark ettiğiniz an kesinlikle ondan vazgeçmeyin ve marketlerde petshoplarda satılan çişini daha düzgün kumuna denk getirsin diye bir ilaç var kesinlikle onu kullanmayın. Sabırlı olun kas yapısı oluştuğu zaman bu şekilde yapmayacaktır. Ve sizin istediğiniz gibi kumun üzerine yapacaktır.

 

Super Cat Tavuklu ve Ciğerli Yetişkin Kuru Kedi Maması yetişkin ırk kediler için geçerli olan tam ve dengeli beslenme açısından bir hayli kaliteli olan bir mamadır. Tavuklu v karaciğerli olan bu kuru mama AAFCO standartlarında olup sağlıklı, tam ve dengeli gıda kalite güvencesi belgesi olan bir mamadır. İçerisinde 2 vitamin ve daha fazla vitamin olan mamanın içeriğinde birde mineraller omega 3ve omega 6 yağ asitleri de bol miktarda bir kedinin ihtiyacı olan bir şekilde bunu karşılayan bir mamadır.

 

Super Cat Tavuklu ve Ciğerli Yetişkin Kuru Kedi Maması ürün kilogramı 400 gram ve 1 kg olarak piyasada bulmanız mümkündür. Mamanın yetişkin kediler için olduğunu ve tavuk karaciğer aromalı olduğunu ve tüm bu güzellikleri taşıyan bu mamanın ekonomik olması da kulağınıza hoş gelecektir. Fiyatı 30 TL ile 37 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu mamayı kullanan hayvan severlerin bilmesi gereken bir ayrıntı ise şu şekildedir. Bu mamanın yurt dışı satışı yoktur. Ancak Türkiye içerisinde satılır. Yurt dışına tatile gidecek olan kişilerin bu mamayı alırken kullanıyorlarsa yanların almaları gerekir.

Super Cat Tavuklu Ve Ciğerli Yetişkin Kuru Kedi Maması

Gittikleri yerde bu mamanın aynısını bulamayabilirler. Bu mamanın aynısını yemeyen kediler devamlı alıştığı mama yerine başka mama yiyen kediler de bazı sindirim sistemi sorunları görülebilir. Aynı zaman da bu kedinin bu mamayı yememesi de olası bir durumdur. Bazı kediler ve diğer canlı evcil hayvanlar kendi kullandıkları mama dışında mama tüketimi yapmayı sevmezler. Garanti süresi 12 ay olan bu mamanın alımını yaparken son kullanma tarihine ve aynı zamanda üretim tarihine bakmanız gerekecek. Fiyatı bakımından diğer mamalara göre daha uygun fiyatlı olan bu mamanın mutlaka son kullanma tarihi incelenmelidir.