arama

Tomi Karidesli Pate Kedi Yaş Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Tomi Karidesli Pate Kedi Yaş Maması

En sevdiğimiz hayvan dostlarımız için hep en iyisini ister ve onların da biz insanlar gibi canlı varlıklar olduğunu unutmamak adına gereken ilgiyi vermeye çalışırız. İster istemez onların da yaşama haklarının olduğunu unutmayarak destek olmalıyız. Her bir bireyin en sevdiği ve favorisi olan evcil hayvanların başın da elbette ki kediler gelmektedir. Özellikle yavru kediler tüm dikkatleri üzerlerine çekerler. Sevimli ve bir o kadar da neşe katan yönleri yanı sıra iyi bir bakıma ve beslenmeye de ihtiyaçları vardır.

 

Bu konuda en büyük görev ve ilgi ise evcil hayvanların bakıcıları olan bizler yani sahiplerine düşmektedir. Evcil hayvan statüsün de olan kediler için favori olan mamalardan bir tanesi Tomi Karidesli Pate Kedi Yaş Maması, kaliteli içeriği ile sevimli dostlarımızın tam bir vazgeçilmezi haline gelmiştir. Hammaddesinin tam ve dengeli bir beslenme sağlaması, ayrıca başka bir tercih sebebi olduğunu göstermektedir. Tomi Karidesli Pate Kedi Yaş Mama 100 Gr. ve konserve paketler halinde sunulmaktadır.

 

Tomi Karidesli Pate Kedi Yaş Maması İçeriği

 

Tercih edilen söz konusu mamanın içeriğinde, et ve hayvansal ürünlerden olan Karides en az %5, İnulin ve Mineraller bulunmaktadır. Bu sayede başarılı ve dengelenmiş gıdalar arasında yer almaktadır. Bileşimi ise, Protein ve %10’luk yağ oranı, bakır sülfat ve e vitamini desteği, 20 mg. biotin, 445 mg. taurin ve lif ek gıdası ile tam bir besin kaynağı olarak görülmektedir. Hem tam beslenme olarak yada ek besin olarak da tercih edebileceğiniz Tomi Karidesli Pate Kedi Yaş Mamasını dilerseniz ara öğün ve aperatif olarak da sunabilirsiniz.

 

Tomi Karidesli Pate Kedi Yaş Maması Saklama Koşulları

 

Sevgili evcil hayvan dostlarımızın bakımı, beslenmesi ve sağlıkları yanında, yapılan bakımın ve beslenmenin de taze ve sağlık açısından olumsuz bir sonuç teşkil etmeyecek bir şekilde yapılması, elbette dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Söz konusu ürünün açılması ile birlikte 2 gün buzdolabında veya 15 26 derece aralığında serin ve kuru bir ortam da saklanması gerekmektedir. Ayrıca beslenmeleri oda sıcaklığında olmasının önemini tüm uzman hekimler de altını çizmektedirler. Kullanılan mama sularının da taze olması şartı ile içme suyu ile sağlanmalıdır.

 

Kedi Maması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 

Kedi maması seçiminde dikkat edilmesi gereken konulardan birincisi ve en önemlisi evcil hayvanı olan kedimizin yaşı olmalıdır. İçerdiği daha zengin yani protein ve yağ açısından tamamlayıcı özelliklere sahip olan mamalar küçük yaştaki kediler için tercih edilmelidir. Yetişkin kedi dostlarımız için ise, yine protein bakımından zengin olmalı fakat yağ oranı bakımından düşük değerlere sahip olmalıdır. Tüm yaş sınırlarının doğru biçimde beslenme seçimleri Veteriner Hekim ile yapılmalı ve düzenli kontrol ile yaş aralıklarına göre beslenme piremiti oluşturulmalıdır.

Tomi Karidesli Pate Kedi Yaş Maması

Çünkü her kedi yaş farkı olan diğer kediler ile aynı davranışları sergileyemezler. Beslenme açısından fiziksel ve fizyolojik özellikleri de göz önünde bulundurmak, doğru ve takip edilebilir bir büyümeyi hedefler. Yaş bakımından doğru bir besine yönlenirken tam da burada diğer önemli bir kriter karşımıza çıkmaktadır. Kedimizin kilosu da yaşı kadar önemli olup mama seçiminde atlanmayacak bir ayrıntı olarak seçimimizi belirleyecektir. Mama seçimin de diğer bir belirleyici unsur ise kedimizin cinsiyetidir. Cinsiyet farkından farklı fizyolojik özelliklere sahip oldukları için, bu ayrıntıyı da göz önünde bulundurarak mama seçimimizi yaparak en ideal ve en doğru beslenmeyi uygulamış oluruz.