arama

Tomi Somonlu Ve Alabalıklı Yetişkin Pouch Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Tomi Somonlu Ve Alabalıklı Yetişkin Pouch Kedi Konservesi

Tomi somonlu ve alabalıklı yetişkin pouch kedi konservesi Tomi markası tarafından hazırlanmış olan bir yetişkin kedi mamasıdır. Yapısında kediler için yararlı pek çok içerik bulunmaktadır. Tomi somonlu ve alabalıkla yetişkin pouch kedi konservesine değinmeden önce kedi beslenmesi konusunda birkaç önemli detaya değinerek neden bu mamanın kediniz için uygun olduğundan bahsedeceğiz. Bu sayede mamanın kedinize ne tür yararları olduğunu ve neden almanız gerektiğini belirtilmiş olunacaktır.

 

Bir kedi maması almadan önce bilinmesi gerekilen şeyler vardır. Bunlar kedilerin özellikleri, hassaslıklar ve mamanın özellikleridir. Bazı kedilerin bazı besinlere karşı hassaslığı vardır. Bu yüzden mama almadan önce kedinizi tanımanızı tavsiye ederiz. Çünkü eğer kedinizin hassas olduğu bir besin içeren mama alırsanız mama ne kadar iyi de olsa kediniz zarar görecektir. Diğer bir konu ise her mamada olması gereken içeriklerdir. Bu içerikler kedinizin gelişimi ve sağlıklı bir hayat geçirmesi için gerekli olan içeriklerdir. Bu yüzden önce Tomi somonlu ve ala balıklı yetişkin pouch kedi konservesinden bahsederek bu içeriklere de değinmek gerekir.

 

Tomi somonlu ve alabalıklı yetişkin pouch kedi konservesinde et olarak somon ve alabalık eti kullanılmış. Et içerik olarak kediler için besleyici ve lezzetli bir besindir ve etçil olan kedilerin bol bol tüketmesi gerekmektedir. Kullanılan somon ve alabalık eti balık kökenli etlerdir. Bu yüzden son derce faydalıdırlar. Çünkü balıketinde bol miktarda Omega 3 ve Omega 6 bulunmaktadır. Omega 3 ve Omega 6 içeriği kalp ve göz sağlığı için yararlıdır. Ayrıca bağışıklığı kuvvetlendirir. Kedinizi dış etkilere karşı korur ve daha az hasta olmasını sağlar. Bu yüzden uzmanalar tarafından da sık sık önerilmektedir. Bu mamanın et içeriği bakımında iyi olduğu söylenebilir. Ayrıca lezzet bakımından da kedinizin seveceği şekilde hazırlandığı söylenebilir.

 

Kullanılan protein miktarı %8,5 olarak verilmiş. Bir kedi mamasında olması gereken miktara uygun olarak belirlenmiştir ( bir kedi mamasında olması gereken miktar %7,5 ile 12 arasındadır. ). Protein bir kedi mamasında olması gereken içeriklerden biridir ve çok önemlidir. Bunun nedeni proteinin vücudu saran bir kalkan gibi koruması ve onarmasıdır. Protein görev olarak antikorlar üreterek vücudu mikroplara karşı korur. Ayrıca yaraların enfeksiyon kapmasını engeller. Hücreleri yeniler ve onarır. Bu sayede vücut düzenini korumuş olur ve vücudu dinç tutar.

 

Yağ oranı %5 oranındadır. Bu oran kedinizin günlük enerji ihtiyacını karşılayacak türdendir. Bir kedi mamasında olması gereken en az miktar %3,7 olarak belirtilmiştir. Bu yüzden kullanılan bu oran oldukça iyidir. Yağ vücuda enerji veren ve vücut organlarını, sistemlerini koruyan bir yapıdadır. Yokluğunda vücut kendini yorgun hisseder ve hep uyumak ister. Aynı şey protein için de geçerlidir. Ayrıca Tomi somonlu ve ala balıklı yetişkin pouch kedi konservesinde bolca da mineral bulunmaktadır. Mineraller vücudun yapısına katılarak vücut yapısını daha dirençli yapar. Bu sayede kedinizin vücut yapısının hep iyi ve sağlıklı olması amaçlanmaktadır.

 

Tomi Somonlu Ve Alabalıklı Yetişkin Pouch Kedi Konservesi

 

Tomi somonlu ve alabalıklı yetişkin pouch kedi konservesi içerik olarak kedinizim seveceği şekilde hazırlanmıştır. Et içeriği bakımından zengin ve önemli bir et olan balık eti kullanılmıştır. Bu yüzden et içeriği bakımından yeterlidir. Ayrıca kullanılan içerikler mamaya lezzet katacak türdendir. Bu yüzden kedinizin severek yiyeceği bir mamadır. Kullanılan mineraller, protein ve yağ oranı oldukça iyidir ve her kedi mamasında olması gerekmektedir. Bu yüzden Tomi somonlu ve alabalıklı yetişkin pouch kedi konservesi içerik bakımında iyi denilebilir ve kediniz için alıp kullanabileceğiniz bir mamadır.