arama

Tropicat Kitten Yavru Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Tropicat Kitten Yavru Kedi Maması

Bir kedi almayı düşünüyorsunuz ve bu düşünce sonucu minik mi minik, şirin mi şirin bir kedi almaya karar verdiniz. Ama kedinizi nasıl besleyeceksiniz bu sevimli minik hayvan hakkında pek fazla bilgi sahibi değilsiniz. Ama şimdi kediler hakkında her şeyi anlatacağız. İlk olarak yeni aldığınız kedi yavru kedi veya yetişkin bir kedi hiç fark etmez, yeni yeni alışıncaya dek kediniz evinizde yabancı çekecektir. Bu yüzden bu sevimli hayvana sıcaklığı ve sevginizi gösterin. Evinizde beslediğiniz başka bir hayvan türü falan varsa bu hayvanlarla tanıştırın. Ama tanışma konusunda acele etmeyin.

 

Kediniz zamanla tanışacaktır. Yatacak olduğu yatağını su ve mama kabını gösterin. Almış olduğunuz kedi yetişkin değil de yavru bir kedi ise evinize getirdiğiniz ilk gece yanı başına yünlü bir battaniye ya da içinde sıcak su olan bir pet şişe koyabilirsiniz. Kedinize ilk günlerde çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bu nedenden dolayı kapı ve pencereleri sürekli kontrol edin. İlk günlerde evine alışamadığı için kedinizin evinizden çıkma olasılığı var bu zaman kediniz size ve yeni evine alışıncaya kadardır.

 

Gözünüz devamlı kedide olsun. Evinizde bulunan elektrik kablosu, telefon kablosu, çiçekli saksılar özellikle çiçekli saksı ve bitkiler kediniz için çok büyük bir zararlı bitki olabilir. Bu nedenden dolayı bu ve bunlar gibi sayılan cisimlerin kedinin göremeyeceği ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır. Bitkilerin kedinize çiğnediğine en büyük zambak bitkisi olduğu için kesinlikle zambak bitkisini kedinin ulaşabileceği yerlere koymayın. Aksi takdirde kediniz, zarar görebilir. İlerleyen günlerde kediniz evinize alıştığı zaman, kedinize eğitmeye başlayabilirsiniz. İlk olarak tuvalet eğitiminden başlayabilirsiniz.

 

Eğer kediniz, yetişkin bir kedi ise tuvalet eğitiminde pek de zorlanmayacaksınız. Çünkü yetişkin kediler alıştıkları için kum kabını gördüklerinde tuvaletini yapmasını bilirler. Ama ufak bir yavru kedi tuvaletini kum kabının içine yapabileceğini bilemez. Tabi bu durum uzun süreli anne kedinin yanında kalmamışsa bilemez ki annesinin yanında uzun bir zaman kaldıysa annesi tuvalet hakkında yavru kediyi öğretmiştir. Eğer öğretmemiş ise kediyi içi kum dolu olan kabın yanına götürerek, kedi sizin yaptığınız hareketi görecek bir vaziyette, elinizle biraz kumu dağıtın ve kedi kum kabının yanında kalsın siz kabın başından ayrılın, bu hareketi birkaç kez tekrarlayın ve göreceksiniz ki kedi birkaç güne kadar tuvaletini nereye yapılması gerektiğini öğrenecektir.

 

Bir diğer önemli olan konulardan birisi ise kedinin tüyüdür. Bilindiği gibi boğazınıza tüy veya kedinin kılı kaçması sonucu kis hastalıklar ve sonucu ölümle sonuçlanabilir. Kedinizi düzenli olarak sık sık fırçalayın ve aşıları eksiksiz zamanında yaptırın. Kediler için özel sabun ve şampuanlar var onlarla yıkayın. Yıkadıktan sonra tarayın. Kediler hakkında birkaç şeyi anlattık ama en önemli bir şey olan, kedi maması hakkında bilgi vermedik. Kedi maması olarak, Tropicat Kitten Yavru Kedi Maması tercih edebilirsiniz.

Tropicat Kitten Yavru Kedi Maması

Bu mama 2 ile 12 aya kadar yavru olan kediler için en uygun olan bir mama olup hamile ya da yavrusunu emziren kediler için en uygun bir kedi mamasıdır. Tropicat Kitten Yavru Kedi Maması yavru kedinizin, bütün besin maddelerinin ihtiyacını eksiksiz olarak karşılar. Çok çabuk ve düzenli olarak gelişmelerini sağlar. Vücudunun iskelet yapısı ve kemik yapısı olarak güçlenmesini de sağlayarak kütle kazanmasını olanak sağlar. Bu mamalar % 5’lik bir oranla içerisine tavuk ciğeri katılarak kedinizin mamayı sevme, lezzet ve koku açısından daha çok severek yiyebileceği bir mama haline getirilerek, siz müşterilere sunulmuştur.