arama

Ucuz Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Ucuz Kedi Maması

Avrupa da çok fazla yaygın olmasa da, ülkemizde alışverişlerden sonra pazarlık yapmak ya da bir ürünün içeriğine, kalitesine, uluslararası standartlara olan uygunluğunadır. Bakılmaksızın ucuz olduğu için alınması durumu oldukça yaygındır. Bir ürünün muadil ürünlere oranla dahadır. Ucuz olması demek daha kalitesiz olduğu anlamına gelmez belki ama yinede öncesinde gereklidir. Araştırmayı yapmak sizin menfaatinize olacaktır. Gıda ya da sağlık Harcamalarımızda ödediğimiz ücretin neye karşılık geldiğini bilmek bilinçli tüketimin olmazsa olmazlarındandır. Biz de bu yazımızda sizlere kedi maması alırken hesaplı olmanın yollarını anlatacağız. Haydi başlayalım.

 

Evinizde ya da işyerinizde eğer bir kedi besliyorsanız ve onun gıda – sağlık alanında ki ihtiyaçlarını tam olarak karşılamak istiyorsanız öncelikli konunuz mutlaka beslenme olmalıdır. Bu konuda veterinerinizden mutlaka destek almalısınız ve asla önsezilerinizle bilinçsizce hareket etmemelisiniz. İnsanlarda olduğu gibi hayvanlarda da beslenmenin önemi yadsınamaz. Nasıl ki çocuklarımızın, ya da ailemizin diğer fertlerinin gıda tüketimlerinde bazı standartlardan taviz vermiyorsak, kedimizin beslenmesinde de aynı hassasiyeti taşımalı ve ona göre davranmalıyız. Mesela sırf ucuz olduğu içindir. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz 3. sınıf işletmelerde standart dışı üretilen bir ürünü alarak dostlarımızın hayatını tehlikeye atmamalıyız. Çünkü, bu ürünlerde önceliğimiz olan ”hayvan sağlığı” kriterinden çok, kar marjı güdüldüğü için, tercihlerimizi ucuz ve kalitesiz üründen yana yapmak istenmeyen sonuçları beraberinde getirebilir.

 

             Ucuz kedi maması, tüketimi hayvan dostlarımızın görme yetilerinden, hareket kabiliyetlerinin bozulmasına, hareketlerde ki tutarsızlık ve denge bozukluklarına ve hatta karaciğer rahatsızlıkları ile beraber ciddi anlamda bir tüy dökülmesinedir. Sebep olabilmektedir. Bu nedenledir ki, içeriğinden ve standartlara olan uygunluğundan emin olmadığımız ürünleri nasıl ki aile üyelerimize almaktan şiddetle kaçınıyorsak, aynı özeni hayvan dostlarımıza için de gösterebilmeliyiz. Hayatın en önemli yapı taşlarından olan beslenme, tüm canlıların yaşam kalitesinin belirlenmesinde aktif rol oynayan en önemli unsurdur. Canlının mutlu ya da mutsuz olması, yaşadığı yeri ve bakıcısını benimsemesi, öğrenme yetisi ve içgüdüsel durumunun tutarlılığı beslenme kalitesiyle doğru orantılıdır. Kedimizin beslenmesinde bu kriterlere dikkat etmenin her iki tarafı da mutlu ettiğini söylemek yanlış olmaz sanırım.

 

Firmalar arası rekabet durumlarında, yıl sonu tenzilatların da ya da tanıtım amaçlı fiyatı normalin altında satılan ürünlerde fırsatları kollayarak kaliteli ürünü normalden daha ucuz fiyata alabiliriz. Yukarıda anlattığımız durum ya da durumlar standart dışı üretim yapan firmalar ve 3. sınıf ürünleri için geçerlidir.

Eğer kedi veya başka bir hayvan besliyorsanız mutlaka piyasa koşullarını takip ediyorsunuzdur. Yok eğer etmiyorsanız da etmenizi öneririm. Çünkü fırsatları değerlendirmeniz menfaatinize olacaktır. Atlanmaması gereken Bir diğer konuda birinci paragrafta anlattığımız hususların tam tersine tanınmış, marka ve ithal olan ürünlerin diğer ürünlere oranla yaklaşık yüzde otuz – kırk daha pahalı olacağı hususu. Tercihlerinizi (tabii veterinerinizin bilgi ve kontrolü dahilinde) yerli ürünlerden yana yaparak da fazla para harcamanın önüne geçmiş olabilirsiniz.

 

Herkes en iyiyi, en kaliteliyi en ucuza almayı tabi ki ister. Lakin zaman zaman içerisinde bulunduğumuz ekonomik durum pek de buna müsaade etmiyorsa eğer, yukarıda sıraladığımız küçük detaylara dikkat ederek hayvan dostlarımız yani kedimiz için ucuz kedi maması, tedarik edebiliriz. Bir şeyden emin olmak lazım Kaliteyi ucuza almak bizi, kaliteyi ucuza yemek de kedimizi mutlu edecektir.

Ucuz Kedi Maması

Her şeyin madde ile yani para ile ölçüldüğü dünyada , hiç bir şeyin sağlığın önüne geçmemesi dileği ile…