arama

Uygun Fiyata Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Uygun Fiyata Kedi Maması

Yeryüzünde yaşayan her canlının türü ve özelliklerine, gelişimine uygun yeme ve içme ihtiyacı vardır. Sağlıklı ve uzun bir ömür için bu temel ihtiyaçların canlının türüne ve kendi özelliklerine göre sağlanması gerekmektedir. İnsanlar tarihin başlangıcından itibaren hayvan evcilleştirmişlerdir. Yeryüzünde birlikte yaşam alanları insanlar açısından arttıkça özellikle evcilleştirilen hayvanların yaşam alanları daralmaktadır. İnsanlar Yüzyıllardır özellikle kedi bakımını üstlenerek onları evcilleştirmişleridir.

 

Kedi bakımını üstlenen kişilerin kedinin yaşı ve özelliklerine bağlı olarak ihtiyaçlarını karşılaması aldığı sorumluluğun gereğidir. Kedilerin artık ev yemeklerinden beslenmesi her zaman doğru değildir. Çünkü İnsan ihtiyaçları ve kedi gereksinimleri farklıdır. Kedilerin metabolizması ve dolayısıyla ihtiyaçları insanlardan çok farklıdır. Bu nedenle kedilere özel olarak hazır mama üretimi yapılmaktadır. Bu hazır mamaların arasından seçilecek uygun fiyata kedi maması kedinizin ihtiyaçlarına ve özelliklerine uygun bir şekilde seçilmelidir.

 

Kedinin yeni doğmuş, anne sütünden hemen sonra gelişimine uygun bir gıda ile beslenmesi gerekmektedir. İhtiyaçlarına uygun gıdayı alması için onlara uygun mamaların belirlenmesi gerekmektedir. Bu mamalarda bulunması gereken vitamin ve mineraller gelişimine, kedinin türüne ve karakteristik özelliklerine uygun olmalıdır. Kediler insanlara oranla farklı veya bozuk gıdaların tadını ayırt etmede çok daha hassastır.

 

Sahip oldukları bu özelliklerinin yanında aynı zamanda her kedinin de beğenisi vardır. Dolayısıyla kediye mama seçerken onun tepkilerine de dikkat edilmelidir. Sevdiği, beğendiği bir mamayı iştahla ve zevk alarak yediği hemen fark edilecektir. Yaşı ve özellikleri göz önünde bulundurularak ihtiyacı olan gıdayı alabileceği bir mamanın lezzeti de onun beğenisine uygun olmalıdır. Kediler beğenmedikleri mamaları ret ederek, yemeyerek tepkilerini göstereceklerdir. Evcilleştirilmiş bir kedinin sağlıklı bir hayat sürmesinin en büyük yardımcısı da ona uygun kedi mamasıdır.

 

Kedilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak seçilen uygun fiyata kedi maması kedinin gelişimine yardımcı olacaktır. Daha sağlıklı ve uzun ömürlü olacaklardır. Sütten yeni kesilmiş bir kediye bol vitaminli bir mama uygun olurken, yetişkin bir kedinin ihtiyaçları ise farklıdır. Yetişkin kediye kendi ihtiyaçlarına ve zevkine uygun mama verilmelidir. Mevsimsel özelliklerin yanı sıra özellikle, dişilerin doğum öncesi ve sonrası olmak üzere farklı ihtiyaçları da olmaktadır. Erkek kedilerin çiftleşme ve yetişkinlik dönemine uygun mama da farklılık göstermektedir. Kısırlaştırılmış kediler için de farklı ihtiyaçlar söz konusu olacağından veterinerin yönlendirmesiyle uygun bir mama belirlenebilir.

 

Kedi mamaları arasında bulunan fiyat farklılığı nedeniyle uygun fiyata kedi maması bulmak için şöyle bir yol izlenebilir: Veterinerin önerdiği vitamin ve mineraller listelenir. Kedinin türü ve özelliklerine uygun ihtiyaçları belirlenir. Bu özellikleri barındıran kedi mamaları arasından fiyat araştırması yapılır. Uygun fiyata kedi maması bulunduğunda örnek olarak kedinin de beğenisine sunulabilir. Ancak kediler her zaman değişikliği benimsemeyebilirler.

 

Vitamin ve mineral açısından doyurucu, fiyat olarak uygun bir mama değişikliği söz konusu olduğunda, yeni mamanın eskisiyle karıştırılarak verilmesi önerilmektedir. Böylece kedinin sadece değişiklik nedeniyle mamayı ret etmesinin önüne geçilebilir. Kedinin sağlığına koruyan, rahat ve konforlu bir hayat sürmesinin başlıca desteği mamasıdır. Kediye uygun fiyata kedi maması belirlenerek düzenli olarak ihtiyaçları da karşılanacaktır.

Uygun Fiyata Kedi Maması

Veteriner kontrolünde, aşıları ve bakımı kedinin türüne ve özelliklerine uygun olarak yapıldığında insana yakın bu dostun yaşam kalitesi de yükselecektir. Kaliteli bir yaşam bizim olduğu kadar dostlarımızın da hakkı. Sahiplenme koşulları arasında sağlıklı ve tür özelliklerine uygun bir yaşam şeklini sunmak en önemli sorumluluktur. Birlikte uzun yıllar geçirilecek dostumuzun yeme içme ihtiyacının karşılanması kedimizin temel ihtiyaçlarından birini karşılamak demektir.