arama

Whiskas Etli Seçenekler Karışık Konserve Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Whiskas Etli Seçenekler Karışık Konserve Kedi Maması

Birçok hayvan sever evinde kedi beslemeyi sever. Kedilerin bakımları kolay olmasına rağmen bir o kadar da önemli bir konudur. Özellikle dikkat edilmesi gereken bir konu da mama seçimidir. Kedimizin uzun ve sağlıklı bir ömür geçirmesi için seçeceğimiz mamanın mümkün olduğu kadar doğal ve kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz. Fakat günümüzde birçok mama çeşidi olması hayvan severlerin hangi mamayı kullanması gerektiği konusunda kafa karıştırmaktadır. Kedimize mama seçerken kedimizin özelliklerini göz önünde bulundurmalıyız.

 

Bu özellikler kedimize mama seçmemizde bize yardımcı olacaktır. Kedimizin yaşı, cinsiyeti, kilosu, kısırlık durumu ve cinsi bu konuda bize yol gösterici olacaktır. Whiskas Etli Seçenekler Karışık Konserve Kedi Maması kedinizin büyük bir iştahla yiyeceği bir mamadır. Mama seçerken kedimiz eğer yetişkin bir kedi ise <Adult> yavru ise <Junior> yazan mamaları tercih etmeliyiz. Yetişkin ve yavru kedi mamalarının arasındaki tek fark içindeki yağ ve protein oranlarıdır. Hareket etmeyi sevmeyen ve kilo fazlası olan bir kediye sahipseniz kedinize özel olarak üretilen mamaları tercih etmelisiniz. Aşırı kilolu kedilerin mamalarında lif ve yağ oranları diğer mamalardan farklı olup kalorisi düşüktür.

 

Kısırlaştırılmış bir kedi kilo alma eğilimlidir. Bunun için ise kısırlaştırılmış kedilere özel mamalardan kullanmalısınız. Kediniz uzun tüylü ise içinde malt olan mamalar kullanmalıyız. Çünkü kediler kendilerini temizlerken tüy yumağı yutabilir ve bu da sindirim sistemi problemine neden olur. Malt içeren mamalar kedinizin sindirim sistemi için daha sağlıklıdır. Kullandığınız kuru mama ya da yaş mamanın içeriklerinin kediniz için sağlıklı olması çok önemlidir. Kedimize mama verirken aşırıya kaçmamaya özen göstermeliyiz. Aksi takdirde obez bir kediye sahip olabiliriz. Yanlış mama kullanımı kedinizde sağlık problemlerine neden olabilir. Kediniz için doğru mama seçiminde zorlanıyorsanız muhakkak bir veterinere danışınız.

 

Whiskas Etli Seçenekler Karışık Konserve Kedi Maması içeriğindeki sebzeler, etler, vitamin ve mineraller ile kedinizin tam isteyeceği ve büyük keyifle yiyeceği bir mamadır. Whiskas mama üretirken kaliteli, doğal, kediler için sağlıklı olarak mama üretmektedir. Her kedinin damak tadına uyan ürünleri ile piyasada kedi severlerin tercih ettiği bir marka olmuştur. Whiskas Etli Seçenekler Karışık Konserve Kedi Maması evimizde neşeyle oynayan, sağlıklı kediler için üretilmiş ideal bir mamadır. Sebzelerin en tazesi, etlerin en kalitelisi kullanılır. Kedileriniz için en iyi mamayı üretmek için her kullandığı malzemeyi yüksek kalitede tutar. Whiskas Etli Seçenekler Karışık Konserve Kedi Maması size bir paket içinde 4 farklı ürünü birlikte sunmaktadır.

Whiskas Etli Seçenekler Karışık Konserve Kedi Maması

Ürün içeriğinde 3 adet sığır etli Konserve, 3 adet dana etli ve bezelyeli konserve, 3 adet av hayvanlı konserve, 3 adet kuzu etli ve havuçlu konserve seçenekleri ile şimdi kediniz için daha ideal olmaktadır. Whiskas Etli Seçenekler Karışık Konserve Kedi Maması içeriğinde (%4 dana eti) et türevleri ve et, (%4 bezelye) sebzeler, mineraller ve tahıllar içermektedir. Analitik bileşenler ise: % 4,3 yağ içeriği, % 7,5 protein, inorganik madde: %1,6, ham selüloz %0,4, nem ise %83 ‘tür. Kg başına besinsel katkı maddeleri ise: vitamin B1 28,56 kg/mg, vitamin E 19,04 kg/mg, demir sülfat monohidrat 31,73 kg/mg, çinko sülfat monohidrat 41,85 kg/mg, kalsiyum iyodat anhidre 0,3 kg/mg, mangan sülfat monohidrat 5,95 kg/miligramdır. Her mama kullanımında olduğu gibi Whiskas Etli Seçenekler Karışık Konserve Kedi Maması kullanımında da kedinizin suyunu asla ihmal etmeyiniz.