arama

Whiskas Junior Kümes Hayvanlı Yavru Kedi Konserve Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Whiskas Junior Kümes Hayvanlı Yavru Kedi Konserve Maması

Doğal protein, vitamin ve mineral kaynağı olan bu mama, besleyicilik özelliğinin yanı sıra enfes bir kremalı sos içinde pişirildiği için, kediler tarafından çok sevilerek yenen yaş bir mama çeşididir. 100 gramlık küçük poşetlerde satılan mama, genelde tek bir seferde tüketilir. Ancak kalan olur ise, bu kısım kesinlikle buzdolabında muhafaza edilmeli ve 2 gün içinde tüketilmelidir. Leziz bir kremalı jöle içinde yer alan lezzet parçacıkları iştahla yenirken, aynı zamanda, içinde bulunan et ve balık ürünleri ile protein yönünden yüklenmeye başlarlar.

 

Whiskas Junior kümes hayvanlı yavru kedi konserve maması, kedinin gelişimini en sağlıklı şekilde tamamlamasına olanak tanıyandır. Bir mama çeşididir ve yumuşaklığı, küçük taneleri ile ağız yapısına uygun, kolay çiğneyip hazmedebileceği yapısal bir dokuya sahiptir. Özellikle büyümekte olan yavru kediler ve hamile kediler ya da emziren kediler için ideal bulunan bir mamadır. Özellikle her gün aynı şeyi yemekten bıkan ve değişik mamaları isteyen iştahlıdır. Ancak kaprisli kediler içindedir. Tavsiye edilen bir mamadır. Zira lezzeti o kadar güzeldir ki adeta bağımlılık yaratır ve uzun süre keyifle ve değişiklik arayışı yaşanmadan tüketilmeye devam edilir.

 

Kedimiz gözlerini açar açmaz, vücudu için ihtiyacı olan her tür gereksinimi anne sütü ile alır ve tam olarak tüm ihtiyaçları karşılanır. Ancak sütten kesildikten sonra, artık doğru ve dengeli beslenmesi bizlere bağlıdır. İçinde bulundukları dönemin en kaliteli ve sağlıklı geçmesini sağlayacak ve gelişim dönemine destek olacak doğru mamayı seçmek ve tam-dengeli beslenmesini sağlamak bizim görevimizdir. Kedi 1 kg ise günde bir paket, 2 kg. İse iki paket tüketilmesi uygundur ve yanında mutlak ve mutlak temiz bir içme suyu verilmelidir.

 

Mamayı süpermarketlerden rahatça temin edebilirsiniz.100 gramlık poşeti 2,5.00-3,5.00 TL olarak satışta bulunan Whiskas Junior Kümes Hayvanlı Yavru Kedi Konserve maması, ayrıca pet shoplardan ve internetteki alış veriş sitelerinden de temin edilebilir. Et ve hayvansal Türevler, tahıllar, Sebze ve protein özleri, mineraller, Bitkisel kökenli türevleri içinde barındırır.

 

%9 protein, %7,5 yağ oranı, %2,5 İnorganik madde, %0,3 Ham lifler ve %o,2 Kalsiyum ihtiva eden bu mamanın, yavru kedimiz üzerindeki faydalarının fazlalığı oldukça yüksektir. Mamanın içindeki et oranının son derece yüksek oluşu nedeni ile fiyatları ortalama mamalar üzende çok etkilidir. Yavru kedilerin gözleri için A vitamini, parlak bir kürk için E Vitamini, güçlü kemik ve dişler için kalsiyum, genel büyüme, enerji ihtiyacı için protein gibi ihtiyaçları tam ve dengeli sunan bu mama;

 

 • Sindirim sistemini düzenler.
 • Sağlıklı kas gelişimini sağlar.
 • Duyu organları ve beyin fonksiyonlarının gelişimini sağlar
 • İhtiyacı olan enerjiyi karşılar
 • Metabolizmayı dengeler
 • İmmun sistemi ve direncini yükseltir.

 

Sağlıklı bir tüy görünümü, nemli bir cilt ve yaşının ötesinde bir gelişmişliğe olanak tanıyan bu mamayı kullanan yavru kediler, hızlı büyür, boyu ve kilosu akranlarına oranla fazla olur, iştahı açık olur ve kakaları kokmaz. Gereksiz yere ateşlenip, ishal ya da kabız olma gibi durumlar yaşanmaz çünkü yavru kedinin boşaltım ve sindirim sistemi son derece düzenli çalışır.

Whiskas Junior Kümes Hayvanlı Yavru Kedi Konserve Maması

İçindeki tuz miktarı az olduğu için böbrek ve üriner sistem dostu bir mamadır. Yavru kediniz anne sütünden ayrıldıysa, onu çok seviyor ve korumak istiyorsanız, her zaman sağlıklı olmasını isteyip, uzun yıllar birlikteliğinizi sürdürmek istiyorsanız, Whiskas Junior Kümes Hayvanlı Yavru Kedi Konserve Maması tercih edeceğiniz en doğru mama olacaktır. Hem yavru kedinizin iştahla yemesi açısından, hem de sağlıkla büyümesi açısından düşünülürse, ideal bir mama olduğunun altı çizilmelidir.