arama

Whiskas Kedi Maması Fiyatları

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Whiskas Kedi Maması Fiyatları

Whiskas Kedi Maması Fiyatları

İster sokaktan ister petshoptan hayatımıza girmiş olsunlar kedilerimiz bizim her zaman en iyi arkadaşlarımızdan, dostlarımızdan olmuştur. Kedilerimizle paylaştığımız hayatımızda hem bizim hem de onlar açısından dikkat edilmesi gereken bir takım öğeler var. Bu öğelerin belki de en önemlisi beslenme. Biz ne kadar beslenmemize dikkat ediyorsak kedilerimiz içinde aynı özeni göstermeliyiz.

 

Her kediye uygun çok çeşitli mamalar bulunmakta. Burada dikkat etmemiz gereken bizim dostumuza hangisinin daha uygun olduğu ve maliyeti. Yavru-yetişkin, kısır-hamile, ıslak-kuru, tavuklu, balıklı, biftekli vb gerçekten çok geniş bir yelpaze. Peki en uygun mamayı nasıl seçmemiz gerekiyor? Tabi ki dostumuzun da fikri bu seçimde çok önemli. Tadını beğenmesi ve sağlık açısından ona herhangi bir rahatsızlık vermemesi gerekiyor.

 

Kafamızı karıştıran noktalardan biride şüphesiz marka çeşitliliği. Ülkemizde en bilinen ve muhtemelen en çok kullanılan marka Whiskas. Geniş ürün yelpazesi her kullanıcıya ve alıcıya uygun seçenekler sunuyor. Kullanıcı memnuniyeti açısından da gayet başarılı olan marka aynı zamanda makul fiyatlara sahip. Whiskas kedi maması fiyatları ortalamanın biraz üstünde gibi görünse de kalite olgusu ve steril olması göz önüne alındığında dostunuz için iyi bir seçenek olacaktır.

 

Whiskas lezzet konusunda çok iddialı bir marka. Baharatlı tadına dostlarımız gerçekten bayılıyor. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir nokta daha var. Baharatlı mamalar bazen mide ve böbrek sorunlarına yol açabiliyor. Nasıl ki insanlarda da bir takım yiyecekler rahatsızlık verebiliyorsa bu durum dostlarımız içinde geçerli.Bu sebepten dolayı mamayı kullanmaya başladıktan sonra kedimizi iyi gözlemlemeli ve herhangi bir sorunda veterinere başvurmalıyız.

 

Mama seçimini yaparken bizim dikkat etmemiz gereken noktalardan biride dostumuzun aktiflik durumu. Gün içerisinde ne kadar hareketli olduğu, sürekli evde mi? yoksa bahçe benzeri açık alanlarda yaşama imkanının olup olmadığı belirleyici etkenlerden. Mamanın kalorisi, içindeki malzemelerin sindirim kolaylıyı gibi konuların üzerine düşmekte ve bilinçli davranmakta fayda var. Aksi taktirde obezite, böbrek kristali, şeker gibi hastalıklara yol açabilir. Bu tarz sağlık sorunlarını sadece mamaya bağlamak bu sebeplerden dolayı yanlış bir algı. Düzensiz beslenme, hareketsizlik, psikolojik durum, kısırlık vb durumlar bu hastalıklarda önemli rol oynamakta.

Sadece mamasını vermek bizi gerçek bir dost yapmaz, bu tarz durumları da göz önünde bulundurmamız ve üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmemiz gerekmektedir.

 

Daha öncede belirttiğimiz gibi maliyette önemli bir nokta. Hepimizin alım gücü aynı olmamakla beraber Whiskas bu konuya da yine çeşitli alternatifler getirmiş durumda. Örneğin 14 kg’lık mamalar, cinsine ve malzemesine göre 90-130 TL arasında değişiklik gösteriyor. 2 kg’lık mamalar ise 20-35 TL arasında bir fiyat etiketine sahip. Bu durumda artık tercih tamamen sizin ve sevimli dostunuzun seçimlerine kalıyor. Deneme-yanılma yoluyla küçük boyutlu paketlerle başlayarak en uygun mamayı bulduktan sonra daha ekonomik büyük paketlere geçebilirsiniz.

 

Bu yüzden bir kaç çeşit alternatif bulmanızda fayda var. Arada küçük sürprizler yaparak onların daha mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Eğer seçimler doğru olursa hem fiziksel hem psikolojik olarak dostlarımıza olumlu etki yapacağını söylemek mümkün.

Whiskas Kedi Maması Fiyatları

Tüm bu bilgiler ışığında mama seçiminin önemini bir kere daha vurgulamakta fayda var. Dostlarımızın sağlıklı bir vücuda sahip olması hayat standardını arttıracağı gibi aranızdaki ilişkiyi de güçlendirecektir. Daha verimli, daha eğlenceli vakit geçirebilmeniz şüphesiz hem sizin hem de dostunuzun hoşuna gidecektir. Dostlarınızla birlikte iyi günler geçirmeniz dileğiyle..