arama

Whiskas Pouch Balıklı Seçenekler

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Whiskas Pouch Balıklı Seçenekler

Kedi bakımı kolay görünen ama önem verilmesi gereken bir konudur. Bilinçli ve dengeli beslenme, tüm canlılar için olduğu gibi, kediler için de yaşamın temel şartlarından biridir. Yanlış beslenme sonucu kas ve iskelet sisteminde bozukluklar, bağışıklık sistemi hastalıkları ve tüy yapısında bozukluklar görülebilir. Bu hususta en önem verilmesi gereken şey, mama seçimidir. Kedinize en uygun mamayı seçmek aslında hiç de zor değildir. Çünkü kediniz size bu konuda yol gösterir. Kedinizin fiziksel özellikleri, kalıtsal yapısı ve yaşı, hangi mamanın kediniz için en uygun olduğuna karar vermenizde yardımcı olur. Mama seçerken göz önünde bulundurmanız gereken dört faktör vardır:

 

  1. Yaşı: Kedinize mama seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli faktör, yaş faktörüdür. Mama paketleri üzerinde yavru kediler için “junior”, yetişkin kediler için “adult” ibareleri bulunur. Kedinizin yaşına göre hangisi uygunsa onu almalısınız. Yaşına uygun bir mama tercih etmezseniz kedinizin büyümesi ve gelişmesi olumsuz etkilenebilir.

 

  1. Kilosu: Mama seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de kedinin kilosudur. Kedinizin kilosuna ve hareketlilik durumuna göre mama seçmelisiniz. Eğer kilolu ve hareketsiz bir kedi söz konusuysa, onlar için özel üretilmiş olan mamalar seçilmelidir. Bu mamalar diğerlerine göre daha az yağ ve lif içerir.

 

  1. Cinsi: Bu konuda en önemli faktör, tüy uzunluğudur. Kediler kendilerini temizlerken tüy yutabilirler. Ve söz konusu uzun tüylü bir kediyse, tüylerini yumaklar halinde yutacağından, sindirim problemleri yaşayabilir. Bu durumu önlemek için ırka özel mamalar tercih edilmelidir.

 

  1. Kısırlık Durumu: Kediler kısırlaştırıldıktan sonra kilo alma eğilimine girerler. Bu yüzden, kedinizi kısırlaştırdıysanız, kilo almasını önlemek adına kısırlaştırılmış kediler için özel olan mamalar kullanmanız gerekir.

 

Ekstra bir hastalık durumu olmadığı sürece genel mamalar da kullanılabilir. Kedinin yaş grubuna uygun, tüm ırklara yönelik üretilmiş mamalar tercih edilebilir. Bu mamalarda dikkat edilmesi gereken faktör, besin değerleridir. Bol miktarda protein, vitamin ve mineral içeren mamalar tercih edilmelidir.

Çok yağlı mamalar kesinlikle tercih edilmemelidir. Fazla yağ içeren mama tüketimi hayvanda hem sindirim sıkıntılarına hem de kilo artışına sebep olabilir. Mamanın ne kadar yağlı olduğunu, mamayı elinize aldığınızda geriye kalan yağ miktarından anlayabilirsiniz.

 

            Whiskas Pouch Balıklı Seçenekler, 1 yaş ve üzeri tüm kedi ırkları için uygundur. Kedinizin sağlıklı ve dengeli bir şekilde gelişmesini sağlayan kolay sindirilebilir bir yetişkin mamasıdır. İçeriğinde bulunan fosfor ve kalsiyum, kemik ve dişlerin yapısına katılarak güçlenmelerini sağlar. Protein canlılığın temel molekülüdür ve Whiskas Pouch Balıklı Seçenekler, içeriğindeki proteinler yardımıyla kasları güçlendirir. Yapısında bulunan Taurin ve A vitamini de göz sağlığını korumaya ve görme duyusunu güçlendirmeye yardımcı olur.

 

            Whiskas Pouch Balıklı Seçenekler paketleri ton balıklı, somonlu, saithe balıklı veya beyaz balıklı Whiskas pouch kedi maması içermektedir. Doğal bir protein, vitamin ve mineral kaynağıdır. Kaliteli balıklar kullanılarak üretilmiştir. Kedinizin yemekten keyif alacağı ve bağımlısı olacağı bir mamadır. Kediler her gün aynı şeyi yemekten hoşlanmazlar ve bizler gibi abur cubura düşkün varlıklardır. Whiskas çeşit çeşit mamalarıyla bu durumu da çözüme ulaştırmış oluyor. Kedinizin sağlığını ve mutluluğunu düşünüyorsanız, Whiskas sizin için doğru tercih.

 

 

 

 

 

 

 

İçindekiler :

 

Somon, saithe balığı, beyaz balık ya da ton balığı eti, Su, Jellendirme maddeleri, Soya yağı, Mineraller.

 

 

 

 

 

İçerdiği Besin Maddeleri (%):

 

Su: 82

 

Ham Protein: 8

 

Ham Yağ: 3

 

Ham Selüloz: 1

 

Ham Kül: 3

 

HCI’de çözünmeyen kül: 3

 

 

 

İçerdiği Elementler (mg/kg):

 

Taurin: 320

 

Kalsiyum: 0.45

 

Fosfor: 0.23

 

Sodyum: 0.55

 

 

 

İçerdiği Vitaminler (mg/kg):

 

A vitamini: 1439

 

D3 vitamini: 120

 

E vitamini: 4.8

 

Whiskas Pouch Balıklı Seçenekler

 

Beslenme Tavsiyesi:

 

2 – 3 kg ağırlığındaki kedilere günlük 200 – 300 gr, 4 – 5 kg ağırlığındaki kedilere de günlük 400 – 500 gr verilmesi uygundur.