arama

Whiskas Pouch Etli Seçenekler

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Whiskas Pouch Etli Seçenekler

Kedi beslenmesinde hayvansal protein alımı önemlidir. Hayvansal proteinler, sindirim sistemi için bitkisel proteinlere göre daha faydalıdır ve sindirim sistemi sağlığı için hayvansal proteinle beslemek daha doğru olur. Et ve et ürünlerinden hazırlanmış mamaları kedilerde daha çok sevmekte ve lezzetli bulmaktadır. Kedinizin günlük ihtiyacı olan protein ve vitamin ihtiyaçlarını etli mamalarla karşılayabilirsiniz. Etli mama üretimi yapan pek çok marka mama vardır. Whiskas bu mamalar arasında öncü markalar arasındadır.

 

Whiskas Pouch Etli Seçenekler hangi ürünlerden oluşur?

 

Bir pakette dört ayrı lezzeti bir arada buluşturan Whiskas, kuzu etli ve havuçlu, dana etli ve bezelyeli, av hayvanlı ve biftekli olmak üzere hazırlanmaktadır. Günlük aktivitelerini gerçekleştirebilmesi için gereken enerjiyi tam olarak bu mamalardan alabilir.

 

İçindekiler:

Çeşidine dana eti, tavuk eti, kuzu eti, hindi eti, mineraller, soya yağı, jellendirme malzemeleri, su, ham yağ, ham protein, ham kül. Ayrıca kalsiyum, fosfor, sodyum, taurin.

 

Whiskas Pouch Etli Seçenekler, 12 ay ve üzeri tüm kedi ırkları için uygundur ve ihtiyaç duydukları tüm besin maddelerini içerir. Kalsiyum ve fosfor destekli içeriği ile güçlü bir kemik ve diş yapılanmasına katkı sağlar. Zengin hayvansal protein desteği ile güçlü kas gelişimi sağlar ve günlük aktivitelerinde rahat hareketler kazandırır. Görme yetisi ile yakından ilgili olan taurin ve A vitamini sayesinde görme sağlığını güçlendirir ve olası rahatsızlıkları önler. Etli lezzetleri seven kedileriniz için eşsiz bir tat olacağından emin olabileceğiniz bir lezzettir.

 

Paketlerde hazır vaziyette bulunan Whiskas etli seçeneklerden alarak hem kedinizi sevindirmiş olursunuz, hem de uğraşmadan sunacağınız için size de kolaylık olmuş olur. Farklı lezzetleri bir arada barındırdığı için tüm besinlerin tadını ve aromasını taşımakta olup aynı zamanda hepsinin vitaminini de almış olur. Hayvansal proteinin yanı sıra bitkisel protein de çok önemlidir. Dengeli bir şekilde bitkisel protein takviyesi de almaları gerekir. Sağlıklı beslenen bir kedinin deri ve tüyleri de sağlıklı olur. Parlak bir tüy yapısına sahip bir kedi sağlıklıdır demektir. Bakışlarındaki canlılık ve çevik hareketler de sağlıklı bir kedinin belirtisidir.

 

Kediler doğaları gereği etçil olarak anılan hayvanlardır. Doğal yapıları gereği hayvansal proteinden aldıkları güç ve enerjiye daha çok ihtiyaçları varıdır. Mesela bir köpeğin hayvansal protein ihtiyacı kedinin ihtiyacına göre daha azdır. Kedilerin hayvansal protein ihtiyacı köpeğinkinden 1,5 kat daha fazladır. Bu nedenle kedileri genellikle et ve et ürünleri ile beslemek gerekir. Whiskas özel formüllerle hazırlamış olduğu etli seçenekler ile size bu kolaylığı sunmaktadır. Kedinizin ihtiyacı olan hayvansal protein yönünden zengin etli seçenekler ile hem doyurucu, hem lezzetli, hem de sağlıklı bir besin sunmaktadır. Siz de kedilerinizin sağlığını düşünerek bu besin gruplarından faydalanmalısınız.

Whiskas Pouch Etli Seçenekler

Kedilerin beslenmesi kadar diğer bakımlarına da özen göstermek gerekir. Banyo yaptırmak, tuvalet eğitimi, tırnak kesimi, kedilerin diş bakımı, göz bakımı ve kulak temizliği gibi konularda da dikkat gerektiren durumlar vardır. 2 ayda bir tırnak kesimi yapılmalıdır, çok kesmek yerine az kesim yapmak daha doğrudur. Diş bakımı yapmak için haftada bir kez basit bir fırça ve macunla dişleri fırçalanmalıdır. Gözlerde çapak varsa pamuklu suyla temizlenmeli ve bakım yapılmalıdır. Kulak içlerinde koyu akıntı varsa bebek yağı gibi bir yağı pamuğa damlatarak kulak temizlenmelidir. Kesinlikle kulak çubuğu kulağa sokulmamalıdır. Gereken tuvalet eğitimi verilen kediler için de tuvalet kumu ve temizliği gereklidir. Kedilerde birer canlıdır ve ihtiyaçlarının karşılanması gerekir, mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için bakımları özen istemektedir.