arama

Whiskas Pouch Kümes Seçenekler

 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Whiskas Pouch Kümes Seçenekler

Kedinizi daha genç yaştayken bütün her şeyi yemeye alıştırın. Özellikle bunu kediniz henüz uysalken, zevkleri daha yerleşmemişken her şeye alıştırmalısınız. Yavru kediler annelerinden süt emme esnasında, annelerinin yemiş oldukları gıdalara ilgi göstermektedir. Kediler daha çok küçük iken yani yavru iken peynir, süt ve yoğurda bayılırlar. Bu bayılmakta oldukları sevdikleri gıdalar yavruların kemik gelişimleri için çok önemlidir. Kedinize gelişimi boyunca yani bir yaşına kadar günde bir kâse süt verebilirsiniz.

 

Yavrular da inek sütü ishal yapabileceğinden dolayı verecek dolduğunuz süt yağsız olmalıdır ve sütün içine süt tozu da eklenmelidir. Yavru kediler sütten kesilmemişse bu yerleşmiş olan gıda alışkanlığı onlarda çok inatçıdır. Yavrular devamlı olarak o gıdayı isterler ve diğer yiyecekleri reddetmektedirler. Yavru kedileri sütten kesme esnasında dengeli olan, ekonomik olarak yeterince çeşit içermekte olan gıdaya veya gıdalara yöneltmek gerekir. Yavru kedinizin mama kabına koyacak olduğunuz yiyecekler ne soğuk ne de kaynar şekilde olmalıdır.

 

Yavru kedinize vermiş olduğunuz mamanın yanında mutlak her zaman taze ve temiz olan su bulunmalıdır. Eğer kediniz için konserve mama alacaksanız mutlaka üretim ve son tüketim tarihine bakmayı ihmal etmeyiniz. Bu konserve mama açtıktan sonra hemen kısa sürede tüketmelisiniz. Çünkü konserve mamaların bozulma riskleri daha çoktur. Kedinizi hiçbir zaman aşırı derecede yemesi için zorlamayın. Kediniz zaten ne ölçüde mama yiyeceğinin bilincindedir.

 

Kaliteli olan profesyonel kedi mamasında olması gerekmekte olan kriterler;

 

 • Almış olduğunuz mama tüylere parlaklık ve deriye sağlık kazandırmalıdır.
 • Seçmiş olduğunuz mama kolay sindirilebilir ve sağlıklı olmalıdır.
 • Almış olduğunuz mama güçlü kemik ve eklem yapısı oluşturmaya yardımcı bir mama olmalıdır.
 • Almış olduğunuz mamanın içeriğinde mineral ve vitaminler organizmanın ihtiyaçlarını kesinlikle tam olarak karşılayabilmelidir.
 • Almış olduğunuz mama kedinizin kaslarını geliştirmeli, kuvvetlendirmelidir.
 • Almış olduğunuz mama kedinizin bağışıklık sistemini güçlendirmekte yardımcı bir mama olmalıdır.
 • Yetişkin kediler, birçok üriner problemlere karşı yatkındırlar. Bu yüzden dolayı yetişkin kediler için magnezyum miktarı düşük olan mamalar olmalıdır.
 • Kedinizin mamasında protein bulunmasına özen göstermenizde fayda vardır.

 

Kediler iştah ve karakterlerine göre iki şekilde beslenmektedirler:

 

Serbest Miktar: Kediler genellikle azar azar ama sık sık yemek yerler. Eğer kedinize serbest miktarlarda bulunmakta olan bir beslenme yapıyor iseniz ve kedinize yalnız kuru mama veriyorsanız mutlaka mamanın yanında taze temiz su bulundurmalısınız.

Miktarı Belirlenmiş Beslenme: Bazen kediler, gün boyunca serbest miktarlı olarak beslendiklerinden dolayı fazla yiyebilirler. Kediler kendi aralarında rekabet yarışına gireceklerinden dolayı serbest miktarlı besleme yerine miktarı belirlenmiş olarak besleme yapınız.

Günlük Beslenme: Sağlıklı olan bir yetişkin kedinin günlük olarak kilosu başına 80 kalori alması gerekmektedir.

 

Gelişim sürelerine göre beslenme gereksinimleri dönem olarak 4 ayrılır:

 

 • Yeni doğan dönemi
 • Kedinizin süt emme dönemi: 1 aylık zamandır.
 • Kedinizin sütten kesilme dönemi: 1 – 2 aylık zamandır.
 • Kedinizin büyüme ve gelişme dönemi: 2 ay sonra olan bir zamandır.

Whiskas Pouch Kümes Seçenekler

Emzirmekte olan anne kediye emzirme dönemi boyunca, yavrularının büyüyebilmeleri için protein ve enerji taşımakta olan mamalardan verilmesi gerekmektedir. Hamile kediniz var ise günlük miktar olarak az verin, fakat öğün sayısı fazla olsun. Yani vermiş olduğunuz günde 2 – 3 öğünlük olmalıdır. Kedinize mamalar dışında verebileceğiniz besinler olarak et, karaciğer, akciğer, kemik, balık, yumurta, süt, yoğurt ve sebze gibi gıdalardan verebilirsiniz. Whiskas Pouch kümes hayvanlı bu mama yetişkin kedilere özel tam bir mamadır. Kümes hayvanı içermekte olan bu mamanın birçok çeşidi bulunmaktadır. Ördekli, tavuklu, hindili birçok seçeneği mevcuttur. Kedilerin çoğu bu mamayı bayıla bayıla severek yemektedir.