arama

Whiskas Somon Balıklı Yetişkin Konserve Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Whiskas Somon Balıklı Yetişkin Konserve Kedi Maması

Whiskas Somon Balıklı Yetişkin Konserve Kedi Maması kediler için hazırlanmış lezzetli ve besleyici bir kedi mamasıdır. Yapısında göz, kalp, beyin, sindirim sistemi gibi önemli organ ve sistemlerin sağlıklı olması için gereken içerikler vardır. Mamada bulunan yüksek besin değerlerine sahip besinler ve besin değerleri sayesinde kedinizin gelişimi kontrol altın alınmaya çalışılmış ve bunun için bolca içerik kullanılmıştır. Whiskas Somon Balıklı Yetişkin Konserve Kedi Maması hakkında bilgi verilmek gerekilirse önce içerdiği besinlerden ve besin değerlerinden bahsedilmek gerekilir. Bu sayede mamanın kedi sağlığı üzerinde nasıl bir etkisi olduğu ve içeriklerin nasıl olduğu anlaşılacaktır.

 

Whiskas Somon Balıklı Yetişkin Konserve Kedi Mamasında et olarak balık içerikleri kullanılmıştır. Bunlar somon, uskumru ve balık sardalyedir. Kediler etçil canlılar olduğunda et onlar için son derece önemli olmaktadır. Bu yüzden kedilerin hayatları boyunca bol bol et tüketmeleri onlara alınan mamalarında bol et içermesi gerekmektedir. Özellikle et ürünlerinden kedi beslenmesi için en çok önerileni balık ve deniz ürünleri etidir. Çünkü bu tür etler besin değerleri bakımından zengin olup kedinizin daha sağlıklı bir yapıda olması için çalışırlar. Whiskas Somon Balıklı Yetişkin Konserve Kedi Mamasında kullanılan balık ürünleri mamayı daha zengin hale getirmiştir. Balıketinde; bol vitamin ( A, D, K ve B gurubu ), kalsiyum, protein, EPA ve DHA, Omega 3 ve Omega 6 içeriklerinden bolca bulunmaktadır.

 

Bu içerikler kedi beslenmesinde oldukça önemli olan içeriklerdir. Özellikle yaşamsal özellik kazanmış kalp, beyin gibi organları en iyi şekilde korumaya çalışırlar. Ayrıca bağışıklığı kuvvetlendirirler. EPA ve DHA içerikler ise kanserli hücrelerle savaşıp kalbi korurlar. Bu yüzden vücudu baştan sona koruduğu için balıketi bir kedi mamasında vazgeçilmez et türü olmuştur ve bolca alınması gereklidir. Whiskas Somon Balıklı Yetişkin Konserve Kedi Mamasında bol mineral, vitamin ve protein bulunmaktadır. Mamada olan protein miktarı %8,5 olarak verilmiştir. Bu oran bir kedi için son derece yeterli bir orandır. Bu yüzden Whiskas Somon Balıklı Yetişkin Konserve Kedi Maması protein bakımından yeterli olduğu söylenebilen bir mamadır.

 

Protein hayvan vücudu için önemli olan bir besin değeridir. Vücut yapısını korur, yapılandırır ve yeniler. Bunu yaparken hücreleri onarıp yeniler ve vücut direncini artırır. Antikorlar üreterek vücut içinde mikrop barınmasına izin vermez ve yaraların enfeksiyon kapmasına mani olur. Whiskas Somon Balıklı Yetişkin Konserve Kedi Mamasında mineral olarak bağışıklığı kuvvetlendiren ve vücut yapısını düzene sokan kalsiyum, beyin için önemli olan fosfor kullanılmıştır. Ayrıca gözü destekleyen A ve Taurin içerikleri de mevcuttur. Kas yapısını kuvvetlendirmek için D3 ve selüloz kullanılmıştır. Whiskas Somon Balıklı Yetişkin Konserve Kedi Mamasında bulunan A vitamin ayrıca sağlıklı tüy oluşumunu destekler. E vitamini ise beyin yapısını kuvvetlendirirken hücreleri de yeniler. Bu sayede deri ve tüy parlaklığını sağlar, tüylerin dökülmesini engeller.

Whiskas Somon Balıklı Yetişkin Konserve Kedi Maması

D3 vitamini ise kemik, kas ve eklem sağlığını sağlar. Whiskas Somon Balıklı Yetişkin Konserve Kedi Mamasının içeriklerine bakıldığında son derce yeterli ve gerekli olan içerikler barındırdığı görülür. Mamanın bir özelliği kediler için öncül beslenme kaynakları olmalarıdır. Ev yapımı yiyecekler kedilerin alması gereken besin değerlerini tam olarak içermez. Bu yüzden ev yapımı yiyecekler bir kedi beslenmesi için çözüm değildir. Yapılması gereken kedilerin yaşam sürelerini ve kalitesini artıracak kaliteli mamalar bulmaktır. Bu sayede kediniz hak ettiği sağlığa kavuşmuş olacaktır. Whiskas Somon Balıklı Yetişkin Konserve Kedi Maması bu mamalardan biridir ve kediniz için alabileceğiniz bir mamadır.