arama

Whiskas Tavuklu Yetişkin Konserve Kedi Konserve Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Whiskas Tavuklu Yetişkin Konserve Kedi Konserve Maması

Her biri birbirinden ayrı güzelliğe ve sevimliliğe sahip olan tüm kedilerin bakımı ve beslenmesi yaşına göre değişim gösterir. Yetişkin kediler, yavru kedilere göre daha güçlüdür ve gelişimini tamamladığı için beslenme programı da yaşına göre ayarlanmalıdır. Hayvanlar hakkında daha önce bir bilgi sahibi olmayanlar, bir kedi ya da köpek gördüklerinde akıllarına gelen her gıdayı yiyebileceklerini düşünebilir. Bazı hayvanlar çok aç olmaları halinde önüne konan besini reddetmeyebilirler, ama hayvanınızı düzenli beslemek istiyorsanız, o zaman yaşına, cinsine dikkat etmeli ve gıdasını dikkatle vermelisiniz.

 

Kedilerin yavru, yetişkin ya da yaşlı olmaları aynı beslenme programına bağlı olmalarını gerektirmez. Hatta her yaş dönemindeki bakım ve beslenme birbirinden farklılık gösterir. Örneğin yavru ve yaşlılık dönemindeki kedilerin hassasiyetleri artacağı için o dönemlerde kedilerinize karşı daha hassas ve dikkatli olmakta fayda var. Yetişkin kedilerin ise sağlığının korunmasına yönelik bir beslenme programı uygulanması daha uygun olacaktır. Dengeli, kaliteli olarak hazırlanmış bir mama onların hem sağlığı hem de sindirim sistemleri açısından son derece dengeleyici olacaktır.

 

Yetişkin kediniz hangi cins olursa olsun, bireysel olarak belenmesine önem verilmeli. Ayrıca beslenme programını hazırlarken kedinizin, harcadığı enerjiye, tüketeceği gıdaya hareketlerine, hava sıcaklığına ve hatta vücut metabolizmasına göre olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde aşırı ya da dengesiz beslenme kedinizin sağlık sorunları yaşamasına neden olabilir. Yetişkin kediler, mamayı hemen ve hızlı olarak değil de, daha çok gelip giderek ara sıra yemeye yatkındırlar. Mama alımının yanında su da içmek isteyecekleri için mama kabının yanında her zaman taze ve temiz su bulundurmanızda fayda var. Ayrıca köpeklere göre daha yükse protein ve farklı besin dengesine ihtiyaç duyarlar.

 

Bu nedenle yetişkin çağına gelmiş kediniz için sağlığının korumasını destekleyen tam ve dengeli bir beslenme programıyla beslenmelidirler. Kedinize vereceğiniz mamanın içeriği çok önemlidir. Sağlıklı bir yaşam sürmesi için mamaların içinde yer alan ürünlere dikkat etmelisiniz. İçeriğinde mutlaka et, taurin, vitamin ve minerallerin olması gerekmektedir. Özellikle taurin çok önemlidir. Kedilerin görme gücünü dengelediği ve desteklediği için mutlaka yer alması gerekir. Eğer mama içeriğinde taurin adı geçmiyorsa o zaman almakta olduğunuz mamayı sorgulamalı ve hatta almamalısınız.

 

Her cins kedinin rahatlıkla ve güvenle yiyebileceği Whiskas tavuklu yetişkin konserve kedi konserve maması on iki ay üstü tüm ırklar için kullanılabilecek bir mama türüdür. Hızlı ve dengeli bir gelişim sağlar. Ayrıca sindirilebilirliği oldukça kolay bir yetişkin maması olarak hazırlanmıştır. İçeriğinde yer alan fosfor kemik ve dişleri için, protein ise güçlü bir kas siteminin gelişmesine yardımcı olmak içindir. Görme duyusunun gelişimi için de taurin ve A vitamini yer almaktadır. Aynı zamanda Whiskas tavuklu yetişkin konservesi o kadar lezzetlidir ki, kediniz için vazgeçilmez olabilir. İçeriğinde var olan vitamin ve mineraller sayesinde daha sağlıklı ve mutlu olacaktır.

Whiskas Tavuklu Yetişkin Konserve Kedi Konserve Maması

Çünkü kediler için gerekli olan vitamin ve mineral alımı onların hem sağlığını hem de manevi olarak huzurlu olmasını sağlamaktadır. Yetişkin kedinizi ne zaman beslemek doğru olur? Uygun aralıklarla doğru zamanda vermek en iyisidir. Ancak bu uygun zamanları ayarlamak her zaman çok kolay olmayabilir. Bunun için en iyi yöntem mama kutusunun üzerinde yazan beslenme miktarı size yol gösterici olabilir. Tabii kedinizin hem beslenmesi hem de bakımı için bir veteriner hekime danışmakta fayda var. Kediniz bir cins kediyse o zaman hangi mama ya da mamalar kediniz için uygun bilgi alabilir ve kedinize en uygun beslenme programını öğrenebilirsiniz.