arama

Whiskas Ton Balıklı Jöleli Kedi Konserve Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Whiskas Ton Balıklı Jöleli Kedi Konserve Maması

Hayvan beslemek oldukça büyük bir sorumluluk ister. Evde bakacağınız hayvan ne olursa olsun ilk önce sizden ilgi ister. Küçük çocuklar gibi hayvanlar da üzerinde daima bakım ister. Eğer bu işi hafife alıyorsanız yanılıyorsunuz. Her hayvan eve girdiği ilk günden beri ailenizin bir üyesi haline gelir. Eğer ona bakacak, onunla ilgilenecek zamanınız olmayacaksa, süs niyetine hiçbir hayvan almayınız. Çoğu insan yavru hayvanları beslemek, onlara sahip çıkmak ister. Hâlbuki yavru hayvanlar yetişkin hayvanlardan daha fazla ilgi ister.

 

Bazı insanlar kendi çocuklarında hayvanlara karşı sevgi, doğaya sevgi kazandırmak için evinde hayvan (özellikle kedi, köpek, balık) tutar. Fakat unutmayın ki çocuklar bazen onlara istemeden de olsa zarar verebilir. En çok yaygın ev hayvanlarından kedi, köpek ve balıktır. Özellikle çoğu kadınlar kedileri ve küçük süs köpeklerini tercih ederken, çoğu erkekler büyük boy köpekleri tercih ediyor. Evde beslediğiniz küçük arkadaşınız kedi ise, onun için her zaman her şeyin oyun gibi güzel olmasını istersiniz.

 

Kedi bakımı diğer hayvanlardan farklıdır. Köpekler gibi değiller. Evde tüm rahatlığı sağlarsanız, örneğin kedinize ona has oyun alanı, uyku yeri seçerseniz onu daha mutlu edersiniz. Oyun, uyku gibi en önemli şeylerden biri onun sağlığı ve gelişimidir. Kedinizin sağlıklı ve mutlu hayat sürmesi için onu güzel yemekle beslemeli, düzenli olarak onu doktora götürmelisiniz. Peki, küçük sevimli arkadaşınızı nasıl besliyorsunuz? Aldığı besin ona yeterli geliyor mu? Kedinize nasıl yem tercih ediyorsunuz? Hangi marka sizin için daha uygundur?

 

Size çoğu kişi tarafından sevilerek tercih edilen Whiskas Ton Balıklı Jöleli Kedi Konserve Maması hakta bazı bilgileri aktarmak isteriz. Dünyaca ünlü olan Whiskas kedi mamaları senelerdir kediler için değişik tatlarda kuru ve konserve mamalar üretir. Besin değeri yüksek olan, bol vitamin ve protein kaynağı olan bu mamalar kediler tarafından da çok sevilir. Zararsız olarak kedinizin sağlığını tehdit eden maddeler bulundurmaz.

 

Genellikle tavuk ve tavsan eti içerikli olan Whiskas kedi mamaları artık daha da zengin besin kaynağı olan Omega 3 ve Omega 6 vitaminleri ile zenginleştirilmiştir. Artık ton balık içeren jöle kıvamında olan kedi mamaları ülkemizde her mağazalarda bulabileceğiniz yemdir. Kolay hazmedilir ve kedilerin gelişimine yardım eder. Jöle kıvamında olması onun tadına daha da tat katar. İster yalnız isterse de kuru mama ile karıştırarak kedinize suna bilirsiniz.

 

Dünyada en çok tercih edilen Whiskas kedi mamaları tüm Avrupa standartlarına uygun şekilde, laboratuvarlarda birkaç testlerden geçerek satışa çıkar. İster ambalaj kutularında, isterse de konserve kutularında satışa sunulur. Whiskas Ton Balıklı Jöleli Kedi Konserve Maması kedilerin gelişimi, diş sağlığı ve tüyleri için gerekli olan tüm vitaminleri kendinde birleştirir. 1-7 yaş arası kedi mamaları içerik olarak yavru kedi mamalarından farklıdır.

 

Öyle ki belli yaş dönemlerinde kedilere daha çok belli vitaminler lazım olur. Gelişmekte olan yavru kedi zengin kalsiyum içeriği olan yemle beslemelidir. Kedi mamalarını alırken mutlaka son tüketim tarihine bakınız. Almış olduğunuz kedi yemini güneşten uzak, 4-29 derece sıcaklıkta saklayınız. Bozulmuş yemi asla kedinize vermeyiniz. Kedi maması yanında küçük arkadaşınız için mutlaka bir kapta su bulundurun.

Whiskas Ton Balıklı Jöleli Kedi Konserve Maması

Tadının değişmemesi açısından bir marka kedi mamalarını başka marka mamalarla karıştırmanızı tavsiye etmiyoruz. Sebze içerikli konserve mamaları ister tavuk, ister hindi, ister tavşan, isterse de balık içerikli mamalarla karıştırarak kedinize verebilirsiniz. Eğer mamalarla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız mutlaka uzman birine danışmanızı ve eğer gerekirse o marka mamadan vazgeçmenizi öneriyoruz.